اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

کشور فرانسه

فرانسه یکی از بزرگ ترین کشور های غربی اروپا و از لحاظ وسعت رده بندی سومین کشور حوزه شنگن است که بیشترین منطقه و قلمرو را دارد و بالغ بر ۶۷ میلیون جمعیت دارد و از لحاظ جمعیت بعد از آلمان دومین کشور پر جمعیت داخل اروپا است پایتخت فرانسه پاریس است, که مرکز فرهنگ و تجارت فرانسه محسوب میشود. در قرن ۱۹ و ۲۰ میلادی فرانسه کانون پرورش بیشترین هنرمند و دانشمند بوده. زبان رسمی این کشور فرانسوی و واحد پول آن فرانک است.

اقتصاد فرانسه

فرانسه چهارمین کشور دارنده بیشترین میراث یونسکو در جهان است که به دلیل زیبایی و آثار های تاریخی سالانه ۸۳ میلیون گردشگر را جذب میکنند و مقام اول را در جذب گردشگری دارد. فرانسه یکی از قوی ترین و قدرتمند ترین نظام اقتصادی را دارد و پنجمین اقتصاد جهان به شمار می آید از لحاظ قدرت خرید مردم رتبه هفتم در جهان را کسب کرده است . فرانسه استاندارد های بین المللی را از لحاظ زندگی ، تحصیلی ، سلامت ، امید به زندگی ، آزادی را دارد و شاخص بالای توسعه انسانی فرانسه را برای زندگی ایده آل به حساب می آید .

آب و هوای فرانسه

بخش شمالی و شمال شرقی فرانسه دارای آب و هوای معتدل است. بخش جنوبی هم آب و هوای نیمه گرمسیری و بخش غربی متعادل است. تابستان خیلی گرمی ندارند و زمستان خیلی سردی را تجربه نمیکنند و بارش باران بسیار است . قسمت شرقی فرانسه دارای آب و هوای کوهستانی است. فرانسه از شمال شرقی و شرق و جنوب غربی دارای مرز مشترک باکشور های بلژیک ، لوکزامبرگ ، آلمان ، سوئیس ، ایتالیا ، موناکو ، اسپانیا ، آندورا است. از لحاظ طبیعت و جاذبه میتوان فرانسه را در رده اول در بین تمام کشور های اروپایی قرار داد.

دین مردم فرانسه

حدود ۶۴ درصد از مردم فرانسه کاتولیک، ۲۸ درصد بدون دین ، و ۳ درصد پروتستان هستند. فرانسه کشوری سکولار است که در آن دین به طور کامل از سیاست جداست. طی ۵۰۰ سال گذشته فرانسه از قدرت‌های بزرگ فرهنگی، اقتصادی، و نظامی در جهان بوده و در اوپا و دیگر بخش‌های جهان نفوذ سیاسی داشته‌است.

نماد کشور فرانسه

ماریان (Marianne) : زنی با کلاه فرنگی فریجیان که مجسمه نیم تنه آن در سازمان‌های رسمی قرار دارد و نیم رخ او بر روی اسناد رسمی دولتی، تمبرها و سکه‌های فرانسه نقش بسته است, نماد آزادی و پیروزی جمهوری فرانسه است.

لوگوی رسمی فرانسه : این لوگو ترکیبی از پرچم سه رنگ، ماریان و شعار جمهوری فرانسه است که در سربرگ‌های رسمی کشور از آن استفاده می‌شود.

کار در فرانسه

فرانسه به این دلیل که نرخ بیکاری بالایی دارد، خیلی مورد استقبال افراد نمی باشد با توجه به آمار بحران افتصادی در سال های اخیر باعث شده است دانشجویان زیادی پس از تحصیل برای کار به کشور های اروپایی مانند سویس، آلمان، اتریش و بلژیک مهاجرت کنند نرخ بیکاری کشور فرانسه ۹٫۳ می باشد. البته این نرخ در سال ۲۰۱۵ بالای ۱۰ درصد رسیده بود که نرخ بالایی است.

حقوق دریافتی در فرانسه با توجه به هزینه های زندگی در شهر های مختلف فرانسه متفاوت است. همان طور که هزینه زندگی در شهرهایی مانند پاریس از شهرهای دیگر بیشتر می باشد، حقوق های دریافتی در شهرهای بزرگ نیز از دیگر مناطق و شهرهای فرانسه معمولا بیشتر می باشد. حداقل حقوق دریافتی در فرانسه در سال ۲۰۱۹ در حدود ۱۸۲۵۶۰ می باشد. یکی از پردرآمد ترین شغل ها در فرانسه مدیریت شرکت های خصوصی و دولتی, مدیریت بازاریابی, افسران پلیس, وکالا, مشاوران مالی , خلبانان هواپیما, کارمند مهندسی شهری, کارگزاران, پزشکان و اعضای هیئت مدیره می باشد.

موسسات کاریابی در فرانسه

https://www.fusac.fr/

http://www.jobsinparis.fr/

پاسپورت فرانسه

پاسپورت فرانسه و اخذ شهروندی این کشور امروزه مورد توجه افراد زیادی می باشد پاسپورت این کشور یک مدرک معتبر و با ارزش در سطح جهان می باشد که از روش های متفاوتی اخذ می شود. تبعه ی کشور های دیگر می توانند با کسب پاسپورت همانند یک شهروند فرانسوی باشند و از تمام مزایای شهروندی فرانسه بهرمند شوند.

کشور ها در سطح جهان از 2 قانون خاک و خون پیروی می کنند که کشور فرانسه از دسته کشور هایی می باشد که از قانون خون پیروی می کند و متقاضیان اخذ پاسپورت نمی توانند از طریق تولد در خاک این کشور تابعیت فرانسه را بدست آورند بلکه حتما باید پدر یا مادر طفل تابعیت فرانسوی داشته باشند. متقاضیان عزیز می توانند با توجه به شرایط خود این درخواست را از دولت کشور فرانسه داشته و بعد از بررسی درخواست شما و مثبت بودن جواب بلافاصله پاسپورت این کشور به شما اهدا می شود.

 پاسپورت فرانسه و شهروندی این کشور از طریق کار, تحصیل, سرمایه گذاری, تولد, ازدواج و پناهندگی به دست می آید.

دانشگاه های فرانسه

فرانسه یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی را داشته و دانشگاه‌های این کشور همواره در لیست برترین دانشگاه‌های جهان حضور دارند. با توجه به مزایای تحصیل در فرانسه از جمله کیفیت بالای آموزش و اعتبار مدارک دانشگاهی، دانشجویان بین‌المللی زیادی در این کشور مشغول به تحصیل هستند.

بهترین دانشگاه های فرانسه

– دانشگاه – دانشگاه Paris École Polytechnique

دانشگاه Sorbonne

دانشگاه École Normale Supérieure de Lyon

دانشگاه Télécom Paris

دانشگاه École des Ponts ParisTech

دانشگاه پاریس University of Paris

دانشگاه Paris-Sud

دانشگاه Grenoble Alpes

دانشگاه استراسبورگ Strasbourg

دانشگاه بوردو Bordeaux

دانشگاه Aix-Marseille

دانشگاه مون پلیه Montpellier

Paris Sciences et Lettres – PSL Research University

برخی از هزینه های زندگی در فرانسه در سال 2020

به طور متوسط برای زندگی در شهر پاریس ماهانه 1050€ تا 1250€ (يورو)‌ پول لازم است، این مبلغ برای سایر شهرها از جمله نیس، لیون و نانت می‌تواند بین 700€ تا 900€ (یورو)‌ متغیر است.

کلیه موارد مربوط به اجاره مسکن در فرانسههزینه ماهانه (دلار‌ آمریکا)
هزینه اجاره ماهانه800$ تا 1200$
هزینه برق48$
تهیه مواد غذایی600$
هزینه گاز59$
هزینه اینترنت32$
هزینه تلفن همراه20$
هزینه بلیط فیلم19$
هزینه حمل و نقل175$
هزینه بیمه درمانی29$

سایت های خرید و اجاره مسکن در فرانسه

seloger.com

leboncoin.fr

paruvendu.fr

  • اشتراک گذاری:
  • تاریخ ثبت : 19/12/18
  • دسته بندی : فرانسه
کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.