اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

کشور مجارستان

مجارستان کشوری است در اروپای مرکزی. پایتخت آن بوداپست است. مساحت آن ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع است. این کشور در حدود ۹ میلیون و ۸۸۰ هزار نفر جمعیت دارد، زبان رسمی آن مجاری و واحد پول آن فورینت است. پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور بوداپست با یک میلیون ۷۴۰ هزار نفر جمعیت است. واحد پول مجارستان فورینت می باشد اما پول رایج درمجارستان یورو است.
در حدود ۸۴ درصد از مردم این کشور مجاری‌ تبار، ۱۴ درصد نامشخص، و ۳ درصد روما ( کولی) هستند. زبان مجاری پرگویش ترین زبان غیر هندو اروپایی در قاره اروپا است. زبان مجاری از خانواده فین‌واوگری است که از کوه‌های اورال سرچشمه می‌گیرند و مجاری با زبان‌های فنلاندی و استونیایی خویشاوند است.

مجارستان در تاریخ ۲۳ اکتبر ۱۹۸۹ تبدیل به جمهوری پارلمانی دموکراتیک شد و امروزه به عنوان یک کشور توسعه‌یافته شناخته می‌شود. مجارستان از کشورهای توریستی است و در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱۰.۲ میلیون گردشگر را به خود جلب کرد.

فرهنگ مردم مجارستان

مردم مجارستان اعتقاد خاصی به ارزش های خانوادگی دارند به طوری‌ که مرکز ساختار اجتماعی در این کشور خانواده است و از نظر مالی و احساسی بسیار مورد حمایت قرار می‌گیرد. در این کشور مادران نقش مهمی در تربیت فرزندان خود دارند و به طور کلی مادران بسیار فداکار و وظیفه شناس هستند. در نظر داشته باشید که خانواده تابع ارزش های سنتی است.

مردم مجارستان شیرینی‌پزهای وظیفه شناسی هستند که از ارزش های سنتی تبعیت می‌کنند. اینطور که مشخص شده است این کشور در زمینه هنرهای آشپزی به رتبه خوبی رسیده است.

رسوم اجتماعی مجارستان به این صورت که افراد برای ورود به منزل یک شخص از جعبه شکلات و یا دسته گل استفاده می‌کنند و کفششان را بیرون از خانه در می‌آورند. تأخیر در مجارستان توهین آمیز است و نیاز است که به طور کلی این رسوم ارزیابی شود.

.

مشاغل مورد نیاز در مجارستان کدامند؟

 • متخصصان ICT
 • متخصصین علوم طبیعی
 • مهندسین
 • متخصصین سلامت
 • امور اقتصادی
 • مدیران مالی و حسابداری
 • پزشکان
 • پرستاران
 • کارکنان پرسنل
 • متخصصان فناوری اطلاعات
 • ناظران
 • فروشندگان ماشین
 • کارکنان رستوران و هتل
 • رادیولوژی
 • نمایندگان فروش

متوسط هزینه ماهانه ی اجاره مسکن در بوداپست

ردیفعنوان هزینهمتوسط مبلغ به یورو
1آپارتمان (1 خوابه) در شهر481€
2آپارتمان (1 خوابه) خارج از شهر356€
3آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر920€
4آپارتمان (3 خوابه) خارج از شهر635€

متوسط هزینه خرید آپارتمان

ردیفعنوان هزینهمتوسط مبلغ به یورو
1قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر2,913€
2قیمت هر متر مربع آپارتمان در خارج از شهر1,909€

متوسط هزینه تحصیل فرزند در بوداپست

ردیفعنوان هزینهمتوسط مبلغ به یورو
1مهد کودک (ماهانه)275€
2دبستان بین المللی (زبان انگلیسی) (سالانه)6,677€

متوسط هزینه رستوران در بوداپست

ردیفعنوان هزینهمتوسط مبلغ به یورو
1هر وعده غذایی ارزان6€
2غذا برای 2 نفر، رستوران متوسطه، سه دوره30€
3ساندویچ5€
4آب نیم لیتری0.82€

متوسط هزینه تغذیه

ردیفعنوان هزینهمتوسط مبلغ به یورو
1برنج (1 کیلو)1€
2گوشت (1 کیلو)8€
3شیر (1 لیتر)0.70€
4سیب زمینی (1 کیلو)0.83€

متوسط هزینه های پوشاک و متفرقه

ردیفعنوان هزینهمتوسط مبلغ به یورو
1کفش رسمی78€
2اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، اطلاعات نامحدود، کابل / ADSL)13€
3سیگار هربسته20 تایی (مارلبورو)4€
4جین58€

کار در مجارستان و میزان حقوق

از دیگر مواردی که در انتخاب شغل تاثیرگذار است میزان حقوق دریافتی است. به طور کلی فردی که ویزای کاری مجارستان داشته و در مجارستان مشغول به کار است معمولا در حدود ۱٫۲۸۰٫۰۰۰ فورینت مجاری(HUF) درآمد دارد. میانگین حقوق در مجارستان از ۱۷۳٫۰۰۰ فورینت (کمترین میانگین) تا ۵٫۶۶۰٫۰۰۰ (بالاترین میانگین، البته حداکثر حقوق بالاتر از این میزان می باشد) است. این میانگین حقوق ماهیانه شامل مسکن، حمل و نقل و دیگر مزایاست.

کار در مجارستان و مؤسسات کاریابی

برای کاریابی در مجارستان می توانید از طریق موسسات کاریابی موجود در این کشور اقدام نمایید. مهاجرین می توانند با مراجعه به سایت های مربوطه و ثبت نام در آنها رزومه شان را برای بررسی شرایط و یافتن شغل مرتبط به کارفرمایان مختلف ارسال نمایند. توجه کنید که حتما در تهیه رزومه خود کمال دقت را به خرج دهید.

سایت ها و موسسات کاریابی مجارستان

hungary.xpatjobs.com

workabroad.ph

موسسه کاریابی Adecco

موسسه کاریابی Randstad

معرفی دانشگاه های خصوصی و دولتی مجارستان

دانشگاه های دولتی با رنک بالا در مجارستاندانشگاه های خصوصی معتبر مجارستان
کوروینسآندراسی بوداپست
فنی و علوم اقتصادی بوداپستمتروپولیتان بوداپست
هنر های زیباکینگ زیگموند
دبرسن
پیچز

دوره های زبان مجارستان برای دانشگاه

مجارستان کشوری در اروپا و عضو اتحادیه شنگن است که هم دانشگاه های زیاد و خوبی دارد و هم شامل کالج می باشد. مجارستان دارای کالج های مختلفی است که کورس های آلمانی و انگلیسی ارائه می دهند.جهت آموزش زبان انگلیسی یک الی دو ترم دوره آموزش زبان در مجارستان وجود دارد و دانشجویان متقاضی تحصیل در مجارستان که در کل مدرک زبان انگلیسی ندارند و یا سطح زبان انگلیسی پایین و ضعیفی دارند بهتر است که حتما دوره زبان انگلیسی مجارستان را بگذرانند و دانشجویانی که زبانشان در حد متوسط به بالا هستند می توانند به کورس پیش دانشگاهی دانشگاه ها و کالج های مجارستان ورود کنند. همانطور که عرض شد در کالج های زبان مجارستان زبان های آلمانی و انگلیسی اموزش داده می شوند . همچنین در اروپا جاهایی که زبانشان به غیر از انگلیسی است زبان کشور خودشان راهم تدریس می کنند.

اخذ پاسپورت مجارستان

شاید یکی از اصلی ترین سوال هایی که ذهن شما را مشغول کرده باشد، روش های اخذ پاسپورت مجارستان می باشد. برای ایجاد یک دید کلی در زمینه مهاجرت باید بدانید که از شش روش کلی کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی می توان اقامت و یا درصورت وجود شرایط مورد نظر آن کشور، تابعیت کشوری را کسب نمود. اقامت مجارستان نیز به مشابه سایر کشورهای اروپایی (قانون اتحادیه اروپا) تا پنج سال موقت است و بعد از آن به اقامت دائم اروپا تبدیل می شود و شما می توانید برای دریافت پاسپورت اقدام نمایید.

کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.