اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

ایتالیا

ایتالیا کشوری است که در اروپای جنوبی قرار گرفته و پایتخت آن شهر تاریخی رم است. این کشور یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادی جهان و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیرهٔ سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. امروزه ایتالیا کشوری توسعه یافته است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید. گروه هشت یا جی هشت قدرتهای صنعتی گفته می‌شوند. کشور ایتالیا به دلیل شکل ظاهری قلمرو آن به کشور چکمه معروف است.

ایتالیا دارای نظام جمهوری پارلمانی است. رئیس جمهور برای مدت هفت سال توسط یک مجمع ملی متشکل از پارلمان به علاوه اعضای پارلمانهای محلی به ترتیبی که در قانون اساسی آمده انتخاب شده و عمداً نقشی تشریفاتی برعهده دارد. هم‌اکنون سر جیو ماتارلا رئیس جمهور بوده که سابقاً عضو دیوان قانون اساسی بوده‌است.

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا حدود ۶۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است و ۹۳/۹ درصد مردم آن مسیحی هستند.

ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است. ایتالیا آب‌وهوای معتدل فصلی دارد و آب‌ و هوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد.

هزینه های زندگی در ایتالیا

نوع هزینهحداقل قیمت به یوروحداکثر قیمت به یورومیانگین قیمت به یورو
شیر0.8€1.5€1.1€
قرص نان سفید1€2.2€1.53€
برنج (1 کیلو)1€3€2€
12 عدد تخم مرغ1.68€4€2.63€
پنیر8€18€11.9€
گوشت مرغ6€12€8.22€
گوشت گوسفندی10€20€15€
انواع میوه1€2.5€1.7€
آب معدنی کوچک0.2€0.7€0.4€

هزینه های حمل و نقل در ایتالیا

حمل و نقل در ایتالیاقیمت یورو
یک بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی)2.9€
تمدید بلیط سی روزه33€
تاکسی مرکز شهر12€
یک لیتر بنزین1.6€

هزینه مسکن در ایتالیا

اجاره ماهانه منزل در ایتالیا
 آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر۵۹۵٫۸۱ €۴۰۰٫۰۰-۹۵۰٫۰۰
 آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز۴۵۳٫۰۹ €۳۰۰٫۰۰-۷۰۰٫۰۰
 آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر۱,۰۲۳٫۱۳ €۶۸۰٫۰۰-۱,۸۰۰٫۰۰
 آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز۷۴۲٫۵۸ €۵۰۰٫۰۰-۱,۲۰۰٫۰۰
قیمت خرید آپارتمان در ایتالیا
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر۳,۵۴۵٫۶۲ €۲,۰۰۰٫۰۰-۷,۵۰۰٫۰۰
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز۲,۱۲۳٫۹۲ €۱,۲۰۰٫۰۰-۳,۵۰۰٫۰۰

کار در کشور ایتالیا

نرخ بیکاری در ایتالیا چقدر است؟

 کار در ایتالیا و نرخ بیکاری در این کشور از مواردی می باشد که افراد قبل از هر اقدامی به بررسی آن می پردازند. نرخ بیکاری در ایتالیا ۱۰٫۵ می باشد.

تعداد بیکاران و متقاضیان کار در ایتالیا در سال ۲۰۱۸ از ماه دسامبر با نرخ ۲۷۰۳۹۰۰ نفر به ۲۷۹۰۰۵۰ نفر در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است. کمترین نرخ بیکاری در ایتالیا مربوط به آمار ماه آوریل سال ۲۰۰۷ بوده است که تعداد نفرات بیکار در آن دوره به ۱۴۱۲۴۹۰ نفر می رسید. از طرفی بالاترین نرخ بیکاری نیز مربوط به آمار و ارقام ماه آوریل سال ۲۰۱۸ بوده است که ۲٫۹ میلیون نفر بیکار بوده اند.

مشاغل مورد نیاز در کشور ایتالیا

افرادی که در زمینه معماری برجسته بوده و تخصص دارند, مدد کار, متخصص شبکه, سونوگرافی, انیمیشن ساز, مدیریت ,مهندس IT و مهندس فرآیند.

میانگین حقوق در ایتالیا

حقوق در ایتالیا بین ۴۹۸ یورو ( ۵۴۷.۸ دلار ) در هر ماه (حداقل حقوق و دستمزد) بین ۱۸۲۸۶ یورو ( ۱۷۹۱۴.۶ دلار )در ماه (حداکثر حقوق و دستمزد) است.

میانگین حقوق و دستمزد در هر ماه ۳۷۱۵ یورو ( ۴۰۸۶.۵ دلار )است که بدین معنی است که نیمی ( ۵۰٪ ) از مردم کمتر از ۳۷۱۵ یورو ( ۴۰۸۶.۵ دلار )درآمد دارند و نیمه دیگر درآمد بیش از ۳۷۱۵ یورو ( ۴۰۸۶.۵ دلار ) دارند. میانگین بازدهی حقوق و دستمزد متوسط است.

وب سایت های کاریابی در ایتالیا

رزومه فرد اگر مورد تایید واقع شود، از سمت کارفرما می تواند پیشنهاد شغلی (JOB OFFER)دریافت نماید. پس از گذراندن مراحل ذکر شده فرد می تواند برای اخذ ویزای کار در ایتالیا اقدام نماید. پس از ورود به ایتالیا ۸ روز فرصت عقد رسمی قراداد با کارفرما دارید.

https://www.yelp.com/biz/workopp-milanoWorkopp
https://www.yelp.com/biz/adami-e-associati-milanoAdami & Associati
https://www.yelp.com/biz/manpower-milanoManpower
https://www.yelp.com/biz/inditex-milanoInditex
https://www.yelp.com/biz/michael-page-milanoMichael Page


افرادی که توانایی کار در ایتالیا و در مشاغل زیر را داشته باشند، شانش بهتری برای دریافت ویزا خواهند داشت:

  • صنعت توریسم
  • مترجمین زبان های مختلف
  • معلمین زبان های انگلیسی و آلمان
  • متخصصین IT
  • پرستاران افراد سالمند
  • پرستاران کودکان
  • متخصصین صنعت مد و نساجی

تحصیل در ایتالیا

زبان تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی امکان پذیر است البته باید این را در نظر داشت تحصیل در مقطع کارشناسی بیشتر به زبان ایتالیایی می باشد و شما باید مدرک زبان ایتالیایی داشته باشید با نمره ی حداقل B1 ایتالیایی ( برای گرفتن مدرک زبان ایتالیایی می توانید امتحان استرنی را در مدرسه ایتالیایی در تهران بدهید ) بعضی از رشته های مهندسی و مدیریتی و گاها پزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد .نمره زبان مورد نیاز در مقطع کارشناسی ، آیلس ۶ می باشد.مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد 6 و در مقطع دکتری 6.5 می باشد.

رنکینگ دانشگاه های ایتالیا

نام دانشگاهرنکینگ جهانی
دانشکده مطالعات پیشرفته—پیزا sant’Anna149
Scuola Normale superiore di pisa152
دانشگاه بولونیا168
دانشگاه پادوا۲۰۱-۲۵۰
دانشگاه ویتا۲۰۱-۲۵۰
دانشگاه ساپینزا روم۲۵۱-۳۰۰
دانشگاه میلان۳۰۱-۳۵۰
دانشگاه پلی تکنیک میلان۳۰۱-۳۵۰
دانشگاه ترنتو۳۰۱-۳۵۰
دانشگاه فلورانس۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه ناپل فدریکو دوم۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه پروا۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه پیزا۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه سالرنو۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه باری آلدو مورو۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه فرارا۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه آزاد بوزن– بولزانو۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه جنوا۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه میلان– بیکوکا۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه مودنا و رجیوامیلیا۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه پاویا۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه پلی تکنیک باری۴۰۱-۵۰۰

پاسپورت ایتالیا

روش های اخذ پاسپورت ایتالیا

به کشور ایتالیا نیز مانند سایر کشورهای جهان می توان از طریق 6 روش اصلی مهاجرت نمود. این روش ها شامل تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی می باشد. البته ذکر این نکته ضروری می باشد که پاسپورت ایتالیا از طریق روش های ذکر شده، به صورت مستقیم و بلافصله قابل اتخاذ نمی باشد و باید فرآیند و اصول ملزوم طی شود که بتوان پاسپورت ایتالیا را اخذ نمود. در ادامه به این راه های مختلف اخذ پاسپورت ایتالیا اشاره خواهیم نمود و نکات مهم و اصلی بیان خواهد شد.

پاسپورت ایتالیا از طریق کار

در صورت داشتن پیشنهاد شغلی از ایتالیا با ارایه دعوتنامه کاری از طرف کارفرمای ایتالیایی و مدارک تحصیلی و تخصصی می توانید از سفارت ایتالیا ویزای کار ایتالیا را اخذ نمایید. پس از ۵ سال کار تمام وقت و پرداخت مالیات در کشور ایتالیا می توان برای دریافت کارت اقامت دائم ایتالیا اقدام کرد و پس از اقامت دائم پس از گذشت ۵ سال می توان برای دریافت پاسپورت ایتالیا اقدام نمود.

پاسپورت ایتالیا از طریق تحصیل

روش دیگری که به وسیله آن می توانید اقامت دائم و در نهایت پاسپورت کشور ایتالیا را به دست آورید طریق تحصیل در ایتالیا است. البته باید این نکته مهم را در نظر داشته باشید که تحصیل در کشور ایتالیا به تنهایی هرگز باعث دریافت اقامت و پاسپورت ایتالیا نخواهد شد و پس از تحصیل شما باید کار تمام وقت در ایتالیا پیدا کنید و اقامت کاری بگیرید و یا از روش های سرمایه گذاری و یا سایر برنامه های اقامتی برای اخذ اقامت ایتالیا اقدام نمایید. تحصیل در کشور ایتالیا در تمامی مقاطع برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است.

اخذ پاسپورت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت و در نهایت پاسپورت ایتالیا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا است. برنامه های سرمایه گذاری در ایتالیا به صورت ثبت شرکت و کارآفرینی و یا خرید اوراق قرضه است. شما می توانید با مبلغ حداقل ۲ میلیون یورو از طریق خرید اوراق قرضه دولتی کارت اقامت دو ساله از ایتالیا دریافت نمایید، پس از سال دوم این اقامت برای ۳ سال تمدید می شود و در انتهای سال پنجم می توانید برای اقامت دائم ایتالیا اقدام نمایید. پس از دریافت کارت اقامت دائم، پس از ۵ سال می توانید برای اخذ پاسپورت ایتالیا اقدام نمایید. در این روش سرمایه گذاری کارت اقامت برای فرد اصلی، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی صادر می شود.

پاسپورت ایتالیا از طریق تولد

در مورد دریافت پاسپورت ایتالیا از طریق تولد ابتدا باید به این نکته مهم اشاره کرد، که ایتالیا در اعطای تابعیت کشور خود از چه قانونی پیروی می کند. به طور کلی کشورها را در اعطای تابعیت از طریق تولد می توان به دو دسته تقیسم کرد؛ کشورهایی که از قانون خاک پیروی می کنند و کشورهایی که از قانون خون پیروی می کنند. ایتالیا در اعطای تابعیت از قانون خون پیروی می کند. بنا بر اصل خون تنها کودکی که از پدر یا مادر ایتالیایی متولد شود پاسپورت و تابعیت ایتالیایی خواهد داشت. همچنین طفلی که از پدر و مادر نامشخص در ایتالیا متولد شود می تواند پاسپورت و تابعیت ایتالیایی داشته باشد.

پاسپورت ایتالیا از طریق ازدواج

بنا بر قانون کشور ایتالیا اگر یک زن و یا مرد که شهروند ایتالیا باشد، پاسپورت ایتالیا را داشته باشد، با یک زن و یا مرد غیر ایتالیایی ازدواج نماید می تواند برای اقامت همسر خود اقدام نماید. ارایه مدارک دال بر تجرد هر دو طرف و همچنین پاسپورت معتبر الزامی است. ازدواج می تواند در کشور ایتالیا در کلیسا و یا شهرداری انجام و ثبت شود و یا در کشور دیگری انجام پذیرد که در این صورت می توان با ارایه مدارک لازم به سفارت ایتالیا درخواست ویزا داد و پس از ورود به خاک ایتالیا برای دریافت کارت اقامت اقدام نمود. لازم به ذکر است که کارت اقامت دایم پس از گذشت ۳ سال از ازدواج برای فرد غیر ایتالیایی صادر می شود و پس از آن می تواند بعد از گذشت ۵ سال برای دریافت پاسپورت ایتالیا اقدام نماید.

کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.