اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

کشور هلند

هلند از شرق با آلمان همسایه‌است و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا هم‌جوار است. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به‌شمار می‌رود.کشور گل لاله و سرزمین آسیاب بادی از معروف‌ترین لقب‌های هلند است. پایتخت هلند شهر آمستردام است.حکومت هلند پادشاهی مشروطه‌ است که در آن شاه یا ملکه نقش چندان تعیین‌کننده‌ای در سیاست ندارد و بیشتر نماد وحدت ملی است.

زبان رسمی مردم هلند

زبان رسمی مردم هلند زبان هلندی که شباهت زیادی به زبان آلمانی دارد, اما مردم هلند اغلب زبان انگلیسی را متوجه می شوند و عالی صحبت می کنند.

هلند یکی از سرسبزترین کشورها و پرورش دهنده ی گل در جهان است و به همین دلیل برگزاری جشنواره های گل در کنار جاهای دیدنی هلند مانند کانال ها، موزه ها و غیره باعث شده تا گردشگرهای زیادی با تورهای مسافرتی راهی این کشور بشوند.

هلند یکی از زیباترین و قدرتمند ترین کشورهای اروپایی است که به دلیل داشتن سرزمین های مسطح و آب و هوای بسیار خوب معروف است. در کشور هلند همه ی زیر ساخت ها و امکانات لازم برای انجام انواع فعالیت ها از جمله تجارت وجود دارد.

هزینه های زندگی در هلند

به طور کلی برخی قیمت های خورد و خوراک در هلند به صورت زیر میباشد:

اقلام غذاییهزینه
شیر (1لیتر)0.90€
برنج 10 کیلویی25€ (یورو)
سیب (1 کیلوگرم)2.02€ (یورو)
موز (1 کیلوگرم)1.81€ (یورو)
پرتقال (1 کیلوگرم)1.51€ (یورو)
پیاز (1 کیلو گرم)1.30€ (یورو)
گوشت چرخ کرده5.5€ تا 6€ (یورو)
گوشت10€ تا 12€ (یورو)
مرغ3.5€ (یورو)
نان1€ (یورو)
یک فنجان قهوه/ چای2€ (یورو)
یک وعده غذایی که در یک رستوران معمولی به همراه نوشیدنی8€ (یورو)

هزینه حمل و نقل در هلند

هزینه رفت و آمد در هلند به نوع وسیله آن بستگی دارد.

هزینه های وسایل نقلیه مختلف به صورت زیر میباشد:

 • بلیط تکی اتوبوس به صورت آزاد: 2€ (یورو)
 • بلیط تکی اتوبوس با کارت اعتباری: 1€ (یورو)
 • هزینه ی ماشین ساده جهت رفت و آمد: 3000€ (یورو)
 • هزینه ی تاکسی های شهری: 5€ (یورو)
 • قیمت دوچرخه دست دوم: 70€ (یورو)

هزینه خرید و اجازه مسکن در هلند

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر          967 یورو در ماه

اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از شهر           783 یورو در ماه

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر          1.668 یورو در ماه

اجاره آپارتمان سه خوابه خارج  از شهر         1.215 یورو در ماه

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر       3.954 یورو

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از شهر        2.738 یورو

کار در هلند

یکی از مسائلی که برای متقاضیان کار در هلند می تواند دارای اهمیت باشد نرخ بیکاری در هلند است. برای کار در هلند باید بدانید که نرخ بیکاری در این کشور 3.7% تا ماه آگوست 2018 می باشد. که از سال 2014 این نرخ شروع به کم شدن می باشد.

وضعیت کار در هلند از سال 2014 رو به بهبودی رفت و اکنون نرخ بیکاری نزدیک به آلمان را دارد و وضعیت آن از اتحادیه اروپا بهتر می باشد. نرخ بیکاری موردی می باشد که دانستن آن برای مقصدتان برای مهاجرت از روش کار مهم است و به تصمیم گیری شما کمک خواهد کرد.

میزان حقوق در هلند

میزان حقوق سالیانه برای برخی از مشاغل در هلند، برای متقاضیان کار در هلند در جدول زیر نمایش داده شده است:

شغلمیانگین حقوق در سال (دلار)
توسعه دهنده نرم افزار61,001
مدیر پیشرفت بازرگانی90,234
مدیر منابع مالی144,626
کارگردان162,649
مدیر68,210
مدیر پروژه IT95,353
مهندس نرم افزار94,365
منابع انسانی76,185
تحلیلگر مالی72,913

مشاغل مورد نیاز هلند

برای کار در هلند می توان لیستی از مشاغل درست کرد. اما این کار طولانی و وقت گیر است. به همین دلیل ما دسته بندی هایی از مشاغل در هلند برای شما ذکر خواهیم کرد. اینگونه از شرایط کاری در این کشور بهتر اطلاع خواهید داشت. به همین جهت می توانید آگاهانه تر تصمیم بگیرید.

 • مدیریت عمومی
 • بهداشت، پزشکی، اجتماعی و تناسب اندام
 • بازاریابی و تبلیغات
 • پشتیبانی اداری و دبیرخانه
 • بانکداری، خدمات مالی و بیمه
 • حمل و نقل و تدارکات
 • فناوری اطلاعات و مخابرات
 • زمین، دریا، محیط زیست و دامپزشکی
 • طراحی و معماری
 • اداره امور مالی و حسابرسی
 • رسانه ها و اطلاعات
 • تحقیق و توسعه، علوم و تحقیقات علمی
 • خدمات عمومی
 • مهندسی و مشاغل فنی
 • خرید و فروش
 • هنرهای دستی
 • اقامت، پذیرایی و گردشگری
 • آموزش و پرورش
 • منابع انسانی
 • خدمات امنیتی و حفاظتی

کاریابی در هلند و موسسات کاریابی در هلند

کاریابی و ورود به بازار کار این کشور مستلزم آگاهی از شرایط کار در این کشور است که در این خصوص آشنایی با موسسات کاریابی در هلند می تواند در پروسه ورود فرد به بازار کار این کشور تاثیر بسزایی داشته باشد، در ذیل برخی موسسات کاریابی در هلند را خدمت شما عزیزان شرح می دهیم.

 • AQUENT در مورد طراحی وب، استراتژی و محتوای وب
 • ARDEKEY مشاغل مربوط به علوم کامپیوتر
 • DARWIN RECRUITMENT مشاغل مربوط به فناوری اطلاعات
 • RAVE RECRUITMENT فناوری اطلاعات

لیست سایت های مربوط به کاریابی به شرح زیر می باشد:

 • MONSTERBOARD شرکت های هلندی
 • STEP STONE
 • INTER MEDIAIR
 • LINKDIN
 • EXPATICA
 • EURES
 • UWV

مشاغل پر درآمد در هلند

معرفی شغلحقوق و دستمزد سالانه
متخصصان پزشکی126131€ (یورو)
خلبان96595€ (یورو)
وکیل91258€ (یورو)
مدیران شرکت75152€ (یورو)
اقتصاد دانان78041€ (یورو)
مدیران بازرگانی72820€ (یورو)
مدیران منابع انسانی72092€ (یورو)
ناخدا دریایی66996€ (یورو)
دفاتر اسناد رسمی65728€ (یورو)
کاراگاهان64313€ (یورو)

تحصیل در هلند

در کشور هلند بیش از ۱۶۰ مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی فعالیت دارند و امکان تحصیل برای رشته های متنوع در کلیه مقاطع تحصیلی در برترین دانشگاه های این کشور برای دانشجویان وجود دارد. مدراک دانشگاه های هلند بدون استثنا در تمامی‌ جهان معتبرند. زبان تحصیل در هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی می باشد.

تحصیل در هلند – تحصیل در مقطع کارشناسی هلند ۲۰۲۰

دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی در دانشگاه های هلند بایستی حداقل دیپلم با معدل بالای ۱۲ و مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ را داشته باشند تا بتوانند در این مقطع در دانشگاه ها تحصیل داشته باشند.

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ۳ تا ۴ سال می باشد و متقاضیان باید برای اخذ پذیرش کارشناسی و تحصیل به زبان آلمانی مدرکB1  یا  B2 زبان آلمانی را داشته باشند. شهریه دانشگاه های برتر هلند در مقطع کارشناسی سالانه حدود ۷۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو است. دانشجویان در مقطع کارشناسی اجازه کار ۱۰ ساعت در هفته را دارند.

تحصیل در هلند – تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند ۲۰۲۰

دانشجویان متقاضی در این مقطع بایستی حداقل مدرک کارشناسی مرتبط و مدرک زبان آیلتس حداقل ۶٫۵ را داشته باشند تا بتوانند در این مقطع در دانشگاه ها تحصیل داشته باشند.

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد ۱ تا ۲ سال می باشد و متقاضیان باید برای اخذ پذیرش در کارشناسی ارشد و تحصیل به زبان آلمانی، مدرک B2  زبان آلمانی را داشته باشند. شهریه دانشگاه های برتر هلند در مقطع کارشناسی ارشد سالانه حدود ۱۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو است. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را دارند.

تحصیل در هلند – تحصیل در مقطع دکترای هلند ۲۰۲۰

دانشجویان متقاضی تحصیل در هلند در مقطع دکتری بایستی حداقل مدرک کارشناسی ارشد مرتبط و مدرک زبان آیلتس حداقل ۶٫۵ را داشته باشند تا بتوانند در این مقطع در دانشگاه ها تحصیل داشته باشند.

تحصیل در مقطع دکترا ۴ سال می باشد و متقاضیان باید برای اخذ پذیرش دکترا و تحصیل به زبان آلمانی، مدرک  B2  زبان آلمانی را داشته باشند. هزینه تحصیل دکترا در هلند با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. در برخی از دانشگاه ها کل هزینه دکترا به عنوان بخشی از پروژه های تحقیقاتی توسط دولت هلند تأمین می شود، و در برخی دیگر بخشی از آن توسط دانشگاه پرداخت می شود.

رنکینگ دانشگاه های هلند

ردیفنام دانشگاهرتبه QS
1دانشگاه تکنولوژی دلفت52
2دانشگاه آمستردام57
3دانشگاه تکنولوژی آیندهوون99
4دانشگاه خرونینگن120
5دانشگاه لایدن122
6دانشگاه اوترخت124
7دانشگاه واخنینخن125
8دانشگاه توئنته172
9دانشگاه اراسموس روتردام179
10دانشگاه رادبود نایمخن204
11دانشگاه ماستریخت211
12دانشگاه فرای آمستردام231
13دانشگاه تیل بورگ319

پاسپورت هلند و روش های اخذ پاسپورت

برای اخذ پاسپورت یک کشور باید به این نکته توجه داشت که افراد با توجه به شرایط کنونی خود از چه مسیرهایی امکان مهاجرت دارند. اخذ پاسپورت به معنای کسب حق شهروندی می باشد و  همان طور که ذکر شد تابعیت یک رابطه حقوقی سیاسی و معنوی بین افراد و کشورهاست. پروسه اخذ تابعیت در هر مسیری متفاوت می باشد، کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی هر یک می تواند منجر به اخذ اقامت و تابعیت و در نهایت اخذ پاسپورت هلند گردد.

اخذ پاسپورت هلند از طریق تحصیل

تحصیل در کشورها نمی تواند مستقیما منجر به اخذ پاسپورت شود. افراد پس از تحصیل در هلند اجازه دارند تا 1 سال در خاک این کشور به جستجوی کار بپردازند در صورت یافتن فرصت شغلی و انعقاد قرارداد با کارفرما می توانند اقامت کاری دریافت نمایند و پس از 2 تا 5 سال کار در هلند و پرداخت مالیات به دولت این کشور ابتدا اقامت دائم و سپس گذشت 1 الی 2 سال پس از اخذ اقامت دائم درخواست دریافت پاسپورت هلند را ارائه کنند.

پاسپورت هلند از طریق سرمایه گذاری

از دیگر روش های اخذ پاسپورت هلند از طریق سرمایه گذاری، روش استارت آپ می باشد که نیاز به ارائه ایده های نو و خلاقانه دارد. متقاضی از طریق استارت آپ ویزا بعد از3 الی 5 سال می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید و با اخذ اقامت دائم پس از 1 الی 2 سال پاسپورت هلند را درخواست نماید.

اخذ پاسپورت هلند از طریق ازدواج

ازدواج نیز می تواند یکی از راههای اخذ پاسپورت هلند تلقی گردد. متقاضی اخذ پاسپورت هلند در صورتی که با تبعه هلند ازدواج نمایند، می توانند اقامت و پاسپورت هلند را دریافت کند.در صورتی که متقاضی ازدواج در هلند بتواند واقعی بودن رابطه را اثبات نماید، قادر خواهد بود از طریق ازدواج موفق به اخذ پاسپورت هلند گردد.

اخذ پاسپورت هلند از طریق تولد

پاسپورت هلند در صورتی به کودک متولد شده اعطا می گردد که یکی از والدین کودک پدر یا مادر و یا هر دو آنها تبعه هلند باشند و پاسپورت هلند را دارا باشند. مهاجرت به هلند از طریق تولد در صورتی که والدین فرزند از اتباع هلند محسوب نگردند، امکان پذیر نخواهد بود .تنها در صورتی به کودکی تابعیت هلند اتخاذ می گردد که از پدر و مادری نامعلوم در خاک هلند متولد شده باشد یا از پدرو مادری بدون تابعیت .

کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.