اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

کشور لیتوانی

جمھوری لیتوانی بزرگترین و جنوبی ترین کشور در میان سه جمھوری حوزه بالتیک در اروپاست که ھمانند ھمسایگانش پس از فروپاشی اتحاد جماھیر شوروی در دھه 90 تشکیل شد. لیتوانی از شمال با لتونی، از جنوب شرقی با بلاروس و از جنوب غربی با لھستان و روسیه ھمسایه است. در غرب این کشور دریای بالتیک قرار دارد.
در قرن چھاردھم میلادی لیتوانی وسیع ترین کشور اروپا بود و شامل کشورھای امروزی بلاروس، اوکراین، بخشی از لھستان، لتونی و بخشی از روسیه می‌شد.
این کشور در سال 2007 به پیمان شنگن پیوست. ھمچنین این کشور عضو اتحادیه اروپا است.

جمعیت این کشور سه میلیون و ششصد هزار نفر است. زبان رسمی این کشور لیتوانیایی است که 82 درصد از مردم به آن سخن می‌گویند اما زبان‌هایی چون روسی و لهستانی هم در میان گروه‌هایی از مردم رایج است.

دانشگاه‌های لیتوانی از جمله دانشگاه‌های برتر اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند. تحصیل در دانشگاه‌های لیتوانی برای دانشجویان خارجی در اکثر رشته‌ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

نزديك به 100% مردم این کشور باسواد هستند. مردم لیتوانی در میان پنچ کشور نخست اتحادیه اروپا قرار دارند که حداقل به دو زبان تسلط دارند، تمامی مردم این کشور باسواد هستند و اکثر جوانان دارای تحصیلات دانشگاهی و مسلط به زبان انگلیسی هستند

مذهب مردم لیتوانی رومن‌های کاتــولیک 79%، ارتودکس روسی 1/4%، پروتستان 9/1%، سایر ادیان 5/5% می‌باشد.

آب و هوا در نقاط مختلف ليتواني متفاوت است. در مناطق غربي ملايم و معتدل است و در مناطق شرقي تنوع دمايي بسيار است.نوع حکومت لیتوانی جمهوری می‌باشد و واحد پول رایج این کشور در حال حاضر لیتاس می‌باشد.


انواع ویزای لیتوانی

ویزای کوتاه مدت شامل:

ویزای توریستی

ویزای تجاری

ویزای تحصیلی

ویزای دیدار اعضای خانواده و دوستان

ویزای فرهنگی ورزشی

 ویزای بلند مدت شامل:

ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای تحقیقاتی

ویزای کار فصلی

ویزای ورزشی

با داشتن ویزای شنگن به کدام کشورها میتوانیم سفر کنیم؟

لیتوانی جزو اتحادیه اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است و باید حتماویزای شنگن داشته باشید. کشورهای شنگن عبارتند از اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیختن اشتاین ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس.


وقت سفارت لیتوانی

وقت سفارت لیتوانی، توسط سایت سفارت خود کشور لیتوانی تعیین می‌شود. با توجه به اینکه کشور لیتوانی در ایران سفارت ندارد، شما باید برای انگشت نگاری به کشور ترکیه مراجعه کنید. برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای لیتوانی، می‌توانید به دفاتر VFSGlobal لیتوانی دایر در شهرهای استانبول، ازمیر، آنتالیا، ادرین، بدروم و ترابزون و همچنین، می‌توانید مستقیما به سفارت لیتوانی در شهر آنکارا مراجعه کنید. توجه داشته باشید که هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری ویزای لیتوانی وجود ندارد و مدارک نهایتا در کنسولگری لیتوانی بررسی می‌شود.
برای درخواست وقت سفارت لیتوانی ، فرم درخواست ویزای این کشور را باید به صورت آنلاین تکمیل کنید. توجه داشته باشید که هزینه درخواست ویزا نیز به صورت آنلاین پرداخت می‌شود اما این پرداختی، باید از سوی افراد مقیم ترکیه که دارای کارت اقامت هستند، صورت پذیرد.

نحوه اخذ ویزای لیتوانی

در قدم اول شما باید از انتخاب  نوع ویزای خود مطمئن باشید و باید تصمیم گرفته باشید که به چه هدفی میخواهید به این کشور مراجعه کنید.

چگونه درخواست ویزا بدهیم؟

در این مرحله شما باید  با تمام مدارک ، فرم و سایر الزامات خود آماده شوید ، و به  نزدیکترین مرکز درخواست ویزا بروید تا  آنها ویزای شما را به لیتوانی ارائه بدهند.

قبل از آن باید از مرکز درخواست ویزا لیتوانی یک قرار ملاقات رزرو کنید. می توانید قرار ملاقات را بصورت آنلاین یا به صورتی تلفنی رزرو کنید .برای گرفتن قرار ملاقات به این لینک مراجعه کنید..

 schedule an appointment


پیگیری ویزا لیتوانی

بعد از اینکه  درخواست ویزای خود را به لیتوانی داده اید و منتظر رسیدگی به درخواست خود هستید ، می توانید وضعیت درخواست خود را از اینجا پیگیری کنید  . https://www.vfsglobal.com/Lithuania/turkey/track_application.html

زمان بررسی به فصل و میزان کار بخش ویزا سفارت / کنسولگری بستگی دارد.معمولا 15 روز زمان میبرد.


مدارک ویزا لیتوانی

مدارک ویزای لیتوانی باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. توجه داشته باشید که مدارک ویزای لیتوانی حتما باید به تائیدیه وزارت امور خارجه و دادگستری برسند. 

فرم درخواست ویزای لیتوانی

برگه تعیین وقت سفارت

رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورتی همراه همسر)

ارائه بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو

رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

واچر هتل

ارائه دعوت نامه ( در صورت وجود)


هزینه ویزا لیتوانی

هزینه های ویزا

هزینه معمولی 88€ یورو
کودکان بین 0 تا 12 سال (تا سن 12 سالگی منهای یک روز)  بدون هزینه
اتباع آلبانی ، آذربایجان ، بوسنی و هرزگوین ، مقدونیه ، مولداوی ، مونته نگرو ، روسیه ، صربستان ، اوکراین و جورجیا 48€
همسر و / یا فرزند شهروند اتحادیه اروپا  بدون هزینه

لطفا توجه داشته باشید:

هزینه خدمات (شامل 18٪ مالیات بر ارزش افزوده) 15،90 €  برای هر درخواست بیش از و بالاتر از تعرفه ویزا وجود دارد.

مرکز درخواست ویزا خدمات اختیاری را با هزینه اضافی اسمی ارائه می دهد:

پر کردن فرم  (شامل 18٪ مالیات بر ارزش افزوده) 35 TL
کپی  (شامل 18٪ مالیات بر ارزش افزوده) 1 TL
سرویس عکس (شامل 18٪ مالیات بر ارزش افزوده) 25 TL
خدمات پیک   (شامل 18٪ مالیات بر ارزش افزوده) 10 €

تمام هزینه های خدمات ویزا و VFS فقط به صورت یورو پرداخت می شود.

کلیه خدمات اختیاری فقط به روش TL پرداخت می شود.

سکه های فلزی یورو و اسکناس 500 یورو قابل قبول نیست.

  • اشتراک گذاری:
کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.