اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

انواع ویزا هلند

ویزا تجاری هلند

این نوع ویزا برای سفرهای تجاری است. اگر هر فردی در طول سفر خود در هلند قصد انجام کار تجاری یا وظایف رسمی را داشته باشد، باید مطابق با آن ویزا را دریافت کند.

ویزا توریستی هلند

این نوع ویزا فقط برای سفرهای تفریحی و تعطیلات و گردشگری است. اگر متقاضی در طول سفر خود در هلند قصد انجام کار تجاری یا انجام وظایف رسمی داشته باشد، باید  مطابق با آن ویزا را دریافت کند.

ویزای ترانزیت هلند

ویزای ترانزیت فرودگاهی (نوع A) برای عبور و مرور از طریق مناطق ترانزیت بین المللی فرودگاه های منطقه شنگن است ، اما برای ورود به خاک یک کشور شنگن نیست.

با داشتن ویزای ترانزیت فرودگاه می توانید پروازها را در هلند تغییر دهید اما نمی توانید فرودگاه را ترک کنید.

اگر تابعیت شما در لیست کشورهایی که اتباع آنها به ویزا نیاز دارند ، به ویزای ترانزیت فرودگاه نیاز دارید.

توجه: لطفاً توجه داشته باشید كه اگر مسیر ترانزیت شما از طریق شینگن بیش از دو توقف باشد شما به ویزای شینگن (ویزای نوع C) احتیاج دارید ، حتی اگر از فرودگاه خارج نشوید. مثال: پرواز از تهران – پاریس – فرانکفورت – شیکاگو.

 اگر تابعیت شما در این لیست می باشد ، بررسی کنید که معافیت دارید یا خیر.

در چه مواردی ویزای ترانزیت فرودگاه نیاز نمی باشد؟

    داشتن ویزا یا اجازه اقامت برای یک کشور در منطقه شنگن اتحادیه اروپا

برای کانادا ، ژاپن یا ایالات متحده ویزا داشته باشید

اجازه اقامت تضمین بازگشت نامحدود برای آندورا ، سن مارینو ، کانادا ، ژاپن و ایالات متحده را داشته باشید

عضو خانواده یک شهروند اتحادیه اروپا ، EEA یا سوئیس هستند

ویزای بازگشت

این نوع ویزا برای افراد خارجی دارای اجازه اقامت بلند مدت در قلمرو پادشاهی هلند، می باشد. این یک ویزای بازگشت است و برای کسانی است که کارت اقامت خود را گم کرده اند یا کارت آنها به سرقت رفته و یا مدت اعتبار آن خاتمه یافته است.

متقاضیان باید مدارکی دال بر اینکه در این گروه قرار دارند ارائه نمایند.

ویزای شنگن به شهروندان خارجی امکان می دهد که از هلند و سایر کشورهای عضو شنگن برای یک مدت محدود دیدار داشته باشند. چنانچه مایلید برای مدت بیشتری (بیش از 90 روز) در هلند اقامت نمایید باید درخواست ویزای بلند مدت خود را مستقیما به سفارت هلند ارائه کنید.

ویزای اعضای خانواده

متقاضیانی که برای دیدار خانواده، دوستان، دوست دختر/دوست پسر سفر می کنند باید این نوع ویزا را دریافت نمایند.

دعوت نامه اشخاص باید توسط شورای شهر یا شهرداری صادر شده باشد.

اگر دعوت کننده هلندی در ایران زندگی می کند، لازم نیست این دعوتنامه استاندارد ارائه شود. بجای آن این فرم را دانلود و پس از تکمیل و امضاء توسط دعوت کننده به تایید سفارت یا کنسولگری هلند برسانید. لطفا برای تایید این مدرک از قبل وقت ملاقات تنظیم کنید.

اصولا همسر یا اعضای وابسته به شهروند اتحادیه اروپا از پرداخت هزینه ویزا و یا ارائه مدارک کمتری برای سفر به کشور متبوع شهروند اتحادیه اروپا مستثنی نیستند.

به عبارت دیگر: اگر یک ایرانی با یک نفر هلندی ازدواج نماید و بخواهد به هلند سفر نماید باید کلیه مدارک ذکر در این وبسایت را ارائه نماید.

توجه نمایید که مدارک ناقص پذیرفته نخواهد شد.

ویزای اقامت بلند مدت

چنانچه قصد دارید در هلند بیش از 90 روز اقامت کنید، باید اجازه اقامت موقت (MVV) یا اجازه اقامت در مرکز خدمات مهاجرت – بومی سازی (IND) در هلند را درخواست نمایید. MVV ویزایی است که با آن می توانید به هلند وارد شوید. شما یا حامی مالی شما می تواند خواستار ویزای MVV و همزمان اجازه اقامت برای شما شود. به این کار، روند ورود و اقامت (TEV) گفته می شود.

وقتی این روند را شروع کنید یک شماره V دریافت می کنید. این یک شماره خاص است که برای شناسایی توسط IND و سازمان های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این شماره در مکاتبات استفاده شده و در پشت مدرک اقامتی ثبت می گردد.

ویزا برای اقامت بیش از 90 روز در هلند: اجازه اقامت موقت (MVV)

اگر قصد دارید برای مدت بیش از 90 روز و بصورت غیرمنقطع در هلند بمانید، باید از سفارت هلند در ایران مجوز اقامت موقت (MVV) درخواست نمایید. ویزای بلند مدت را فقط از طریق سفارت هلند در ایران درخواست کنید. برای اینکار لازم است ابتدا درخواست وقت ملاقات نمایید.

زمان بررسی درخواست ویزای MVV در حدود 3 ماه است.

  • اشتراک گذاری:
کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.