اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

اقامت دائم ساسکاچوان کانادا از طریق اسکیل ورکر

اطلاعات کلی استان ساسکاچوان کانادا

ساسکاچوان یکی از مهاجر پذیرترین استان های کانادا می باشد. کار در ساسکاچوان به دلیل رشد اقتصادی مناسب، خاک حاصلخیز و داشتن برنامه مهاجرتی متنوع این استان برای جذب نیروی کار ماهر ، به هدفی مناسبی برای بسیاری از آرزومندان اخذ اقامت دائم کانادا تبدیل شده است، زیرا اخذ ویزای کاری کانادا، از طریق ثبت نام در برنامه مهاجرتی استانی ساسکاچوان یکی از پر شانس ترین راه های اخذ این ویزا و همچنین یکی از سریع ترین روش های اخذ اقامت دائم کانادا می باشد. برنامه کاندیدای مهاجرت ساسکاچوان یا SINP یا اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان به گونه ای طراحی شده است که تنها آن دسته از نیروی کار  بین المللی ماهری که دارای مهارت ها و تجربه کاری مورد تقاضای آینده این استان هستند می توانند از طریق این برنامه مدارک خود را ارائه کنند تا پس از بررسی این مدارک و  اخذ امتیاز مناسب از سیستم امتیاز دهی SNIP ، گواهی کار در ساسکاچوان را دریافت نمایند. خبر خوش این است که با اخذ این گواهی، افراد خارجی می توانند در بازه زمانی سریع تر از سایر گروه های مهاجرتی کانادا، اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

ساسکاچوان یا Saskatchewan در قسمت سرسبز کانادا واقع شده است و مرکز آن رجاینا و بزرگترین شهر آن ساسکاتون است. این استان پرآفتاب‌ترین استان در کانادا با میانگین ۲۰۰۰ – ۲۵۰۰ ساعت تابش آفتاب در سال است. جمعیت این استان تقریباً یک میلیون نفر و جمعیت مرکز استان رجینا ۲۰۰٬۰۰۰ نفر و ساسکاتون بزرگترین شهر این استان ۲۶۵٬۰۰۰ نفر است و نیم دیگر جمعیت این استان در روستاها ساکن می باشند. در این استان ۷۲ ملت اولیه کانادا ساکن هستند. علت جذب افراد به این منطقه در گذشته خاک حاصلخیز این استان بود.

برنامه کاندید مهاجرتی ساسکاچوان ( SNIP ) یا اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان یکی از روش های مهاجرت کاری به این استان و اخذ اقامت دائم کانادا می باشد. برای اقامت دائم در ساسکاچان دو روش وجود دارد :

 • ورود سریع یا Express Entry
 • ورود بر اساس مناصب شغلی مورد تقاضای ساسکاچوان یا (Occupations In Demand (OID

لذا تمامی متقاضیانی که هدف کار در ساسکاچوان و زندگی در یکی از بهترین استان های کانادا را در سر دارند، اول از همه، می بایست در وب سایت ساسکاچوان ثبت نام کرده و پروفایل EOI برای خود تشکیل داده و اطلاعات شخصی از قبیل سن، آخرین مدرک تحصیلی، نمره زبان، عنوان و تخصص شغلی، میزان سابقه کار، اینکه آیا در استان ساسکچوان فامیلی دارند یا خیر و … را در پروفایل شخصی خود آپلود کنند. دقت داشته باشید که عنوان شغلی شما باید یکی از عناوین شغلی مورد تقاضای ساسکاچوان و سابقه کار شما مرتبط با آن عنوان شغلی باشد و عناوین شغلی دیگر مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

پس از تکمیل پروفایل، برای گزینش متقاضیان و رده بندی آنان برای  صدور مجوز کار در ساسکاچوان و ورود به این استان از یک سیستم امتیاز بندی استفاده می شود. این سیستم امتیاز بندی مانند سیستم فعلی امتیاز بندی نیروی کار متخصص کانادا می باشد و طبق آن، متقاضیانی که موفق به کسب ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز این سیستم شدند، وارد یک استخر ( بانک ) اطلاعاتی می شوند.

طبیعتا آن دسته از متقاضیانی که نائل به کسب این ۶۰ امتیاز نشده اند در این مرحله حذف می شوند. این امتیازات بر اساس همان اطلاعاتی که آپلود کرده اید، به شما تعلق خواهد گرفت.

سپس از بین متقاضیانی که بیش از ۶۰ امتیاز کسب کرده و  وارد این استخر اطلاعاتی شده اند، آن دسته که بالاترین امتیاز را کسب کنند به صورت ماهانه برای کار در ساسکاچوان دعوت نامه دریافت می کنند. حال اگر تعداد زیادی از این متقاضیان دارای امتیاز برابر باشند :

 • ابتدا آن دسته از متقاضیانی که ارتباط فامیلی، تحصیلی یا کاری با ساسکاچوان دارند
 • سپس آن دسته از متقاضیانی نمره زبان بالاتری نسبت به بقیه متقاضیان دارند

به ترتیب در صف دریافت دعوتنامه کار در ساسکاچوان و اخذ اقامت دائم کانادا قرار می گیرند. شایان ذکر است که متقاضیان دارای پیشنهاد شغلی از ساسکچوان در اولویت خواهند بود.

شرایط اولیه هر متقاضی برای ثبت نام در برنامه کاندید مهاجرتی ساسکاچوان ( SNIP ) یا اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و ورود به استخر اطلاعاتی آن عبارتند از :

 • اثبات وضعیت حضور قانونی در کانادا ( برای مهاجرانی که در حال حاضر ساکن کانادا هستند )
 • داشتن حداقل مدرک دانشگاهی فوق دیپلم
 • داشتن حداقل ۱ سال سابقه کاری مرتبط در ۵ سال گذشته یا ۲ سال سابقه کاری در ۱۰ سال گذشته براساس لیست مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان
 • اخذ حداقل نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی (CLB 7) معادل آیلتس ۶
 • ارائه settlement plan یا برنامه زندگی در ساسکاچوان به همراه اثبات توان مالی
 • پذیرفته شدن در استخراطلاعات و دارا بودن شماره پروفایل ( Express Entry Profile Number )
 • دارا بودن کد معتبر جوینده شغل ( Job Seeker Validation Code ) از استخر اطلاعات Express Entry
 • اخذ حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز برنامه کاندید مهاجرتی ساسکاچوان ( SNIP )

کار در ساسکاچوان و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ ساسکاچوان

آن دسته از متقاضیانی که بعنوان نیروی کار ماهر بین المللی( ISW ) در برنامه کاندید مهاجرت ساسکاچوان یا اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان ثبت نام می کنند، ممکن است ملزم به تهیه مدارک مورد نیاز جهت نشان دادن وضعیت مهارت و همچنین پروانه تخصص خود باشند. چنانچه به استخر اطلاعات راه یافتید و موفق به دریافت دعوت نامه کار در ساسکاچوان شدید، از شما درخواست می شود تا مدارک اثبات پروانه تخصص ( مربوط به کد شغل NOC مورد نظر تان) را تهیه کنید. پردازش درخواست اقامت شما تا زمانیکه همه مدارک اثبات پروانه تخصص و سایر مدراک مورد نیاز را به طور کامل ارسال نکنید، معلق خواهد ماند. لازم به ذکر است که در تهیه همه مدارک خواسته شده دقت کافی داشته باشید، زیرا در صورت ارسال ناقص مدارک، درخواست اقامت شما عودت خواهد خورد و هزینه های مربوط به بررسی مدارک غیر قابل استرداد می باشد. همچنین از ارسال مدارک اثبات پروانه تخصص خود را تا زمانی که SNIP آن ها را از شما درخواست نکرده باشد، خودداری نمایید.

کلاس بندی ملی مناصب شغلی ( NOC )مناصب شغلی مورد نیاز ( به فارسی )مناصب شغلی مورد نیاز ( به انگلیسی )
۲۱۵۴نقشه بردارانLand surveyors
۳۱۱۱روان پزشکانPsychiatrists
۳۲۱۵تکنسین های رادیولوژی پزشکیMedical Radiation Technologists
۳۲۳۴امدادگرانParamedics
۴۱۵۱روان شناسانPsychologists
۴۲۱۲مدد کاران اجتماعیSocial and community service workers
۴۲۱۴مربیان مهد کودکEarly childhood educators and assistants
۳۲۱۱تکنسین های آزمایشگاهMedical laboratory technologists
۳۲۱۶تکنسین های سونوگرافیMedical sonographers
۲۱۲۳کارشناسان کشاورزی            Agricultural representatives, consultants and specialists
۶۳۳۱قصابانMeat cutters
۷۲۰۱پیمانکاران و ناظران ماشین آلات، تراشکارانContractors and supervisors, machining, metal forming, shaping and erecting trades and related occupations
۷۲۰۴نجاران، پیمانکاران ساخت خانه های چوبیContractors and supervisors, carpentry trades
۷۳۱۱مکانیک های صنعتیContractors and supervisors, carpentry trades
۷۳۱۲مکانیک های ماشین آلات سنگینHeavy-duty equipment mechanics
۷۳۲۱مکانیک های خودرو، کامیون، اتوبوس            Automotive service technicians, truck and bus mechanics
۷۲۳۷جوشکارانWelders
۷۳۸۴تکنسین های خدمات خودروRecreation Vehicle Service
۰۸۲۲مدیران باغبانیManagers in horticulture
۸۲۵۲کارشناسان کشاورزی، مزرعه، دامداریAgricultural service contractors, farm supervisors and specialized livestock workers
۰۸۲۱مدیران کشاورزیManagers in agriculture

شایان ذکر است که این مناصب شغلی، برای ۵ سال آینده در استان ساسکاچوان، مورد تقاضا می باشند.

لازم به توضیح است که جدای از پروسه دریافت دعوتنامه کار در ساسکاچوان، پروسه ارسال مدارک مورد نیاز جهت اثبات پروانه تخصص هر شغل امری پیچیده است؛ زیرا مدارک مورد نیاز برای هر کدام از دسته های شغلی یا یکدیگر متفاوت است.

کار در ساسکاچوان و سیستم امتیاز بندی

همانطور که گفته شد سیستم امتیاز دهی به متقاضیان کار در ساسکاچوان بر اساس اطلاعات شخصی آپلود شده در پروفایل Express Entry این استان می باشد. هر متقاضی بر اساس اخذ امتیاز از هر آیتم این سیستم، باید مجموعا حداقل ۶۰ امتیاز کسب کند تا موفق شود به استخر اطلاعات وارد شود. آیتم های این سیستم را سن، تحصیلات، نمره زبان، سابقه کار مرتبط، نحوه ارتباط با استان ساسکاچوان تشکیل می دهد. در جداول زیر سیستم امتیاز بندی هر آیتم آورده شده است:

سن ( سال )امتیازتحصیلاتامتیازنمره زبانامتیاز
کمتر از ۱۸۰کارشناسی ارشد و دکتری۲۳CBL8 و بالاتر۲۰
۱۸ تا ۲۱۸کارشناسی یا برنامه تحصیلی بیش از ۳ سال در کالج یا دانشگاه۲۰CBL7 ( معادل آیلتس ۶ )۱۸
۲۲ تا ۳۴۱۲مدرک تجاری معادل وضعیت نیروی کار در ساسکاچوان۲۰CBL6۱۶
۳۵ تا ۴۵۱۰کاردانی۱۵CBL5۱۴
۴۶ تا ۵۰۸دیپلم یا گواهی نامه یک ساله۱۲CBL4۱۲
بیشتر از ۵۰۰
سقف امتیازات در این جدول ۵۵ امتیاز است.

اگر متقاضی، شهروند کشور انگلیسی زبان یا فرانسوی زبان باشد یا اقامت دائم آنجا را داشته باشد، نیازی به ارائه مدرک زبان نیست ولی امتیاز زبان ، بدون مدرک زبان به متقاضی تعلق نمی گیرد.

سابقه کار مربوط به ۵ سال اخیرامتیازسابقه کار مربوط بازه ۶ تا ۱۰ سال اخیرامتیاز
 ۵ سال۱۰۵ سال۵
۴ سال۸۴ سال۴
۳ سال۶۳ سال۳
۲ سال۴۲ سال۲
۱ سال۲۱ سال۰
سقف امتیازات در این جدول ۱۵ امتیاز است.

هر متقاضی کار در ساسکاچوان ، می بایست بر اساس برنامه کاندیدای مهاجرت ساسکاچوان یا SINP یا اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان تنها یک شغل از جدول مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان را انتخاب کند نه بیشتر. سابقه کار ارائه شده توسط متقاضی نیز می بایست مرتبط با همان تک شغل مورد تقاضای او برای کار در ساسکاچوان باشد. نکته حائز اهمیت در مورد سابقه کار این است که هر سال سابقه متقاضی باید شامل ۱۲ ماه کامل از تجربه کاری او باشد. بعنوان مثال اگر شخصی دارای ۳ سال و ۱۱ ماه سابقه کار باشد، در جدول امتیاز دهی تنها ۳ سال برای او لحاظ خواهد شد.

تا اینجای کار ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز سیستم امتیاز دهی برنامه کاندیدای مهاجرت ساسکاچوان یا SINP یا اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان را نشان دادیم. ۳۰ امتیاز دیگر را تنها متقاضیانی دریافت می کنند که تا کنون با ساسکاچوان چه از لحاظ فامیلی، چه تحصیلی و چه کاری در ارتباط بوده باشند.

جدول امتیازبندی SINP بر حسب ارتباط متقاضی با ساسکچوانامتیاز
داشتن پیشنهاد کاری ( Job Offer ) بعنوان نیروی متخصص از یک کارفرمای ساسکاچوانی۳۰
داشتن فامیل نزدیک در ساسکاچوان ( اعضای درجه یک خانواده، پدربزرگ و مادر بزرگ، خاله، عمه، عمو، دایی و … )۲۰
داشتن سابقه کار قبلی در ساسکاچوان ( حداقل ۱۲ ماه سابقه کار )۵
داشتن سابقه حداقل ۱ سال تحصیل در یکی از موسسات مورد تایید ساسکاچوان۵
سقف امتیازات در این جدول ۳۰ امتیاز است.

این ارتباط قوی با بازار کار ساسکاچوان، نشان می دهد که متقاضی قصد واقعی و توانایی کامل برای سکونت موفقیت آمیز و حفظ استقلال اقتصادی خود برای اقامت دائم ساسکاچوان را دارد.

کار در ساسکاچوان و settlement plan

گفته شد که یکی از شرایط مورد نیاز جهت کار در ساسکچوان ، ارائه settlement plan یا برنامه زندگی در ساسکاچوان به همراه اثبات توان مالی می باشد. این plan می بایست بر اساس تعداد افراد خانواده متقاضی و میزان دارایی نقدی وی تعریف و ارائه شود. طبیعتا متقاضی می بایست از یک شماره حساب برای اثبات توان مالی اش استفاده کند. میانگین مانده حساب متقاضی در سه ماه آخر ( بر اساس تعداد اعضای خانواده وی ) نباید از مقادیر موجود در جدول زیر کمتر باشد :

تعداد اعضای خانوادهبودجه یا Fund مورد نیاز ( برحسب دلار کانادا )
۱ نفر۱۲ هزار و ۴۷۵
۲ نفر۱۵ هزار و ۵۳۱
۳ نفر۱۹ هزار و ۹۳
۴ نفر۲۳ هزار و ۱۸۱
۵ نفر۲۶ هزار و ۲۹۲
۶ نفر۲۹ هزار و ۶۵۲
۷ نفر۳۳ هزار و ۱۴

اظهارات بودجه مالی متقاضی کار در ساسکاچوان می بایست نشان دهنده تاریخچه ریز تراکنش های حساب وی، برای حداقل ۳ ماه قبل از ارسال درخواست SNIP و شامل موارد زیر باشد :

 • نوع ارز
 • نام دارنده حساب
 • اطلاعات تماس موسسه مالی مربوطه
 • شماره حساب
 • تراکنش ها و بالانس حساب

نکته : چنانچه تمام مدارک مالی ارائه شده، به زبان انگلیسی یا فرانسوی نباشند، می بایست یک گواهی ترجمه ضمیمه آنها باشد.

کار در ساسکاچوان و نحوه کاریابی در ساسکاچوان

هر متقاضی و نیروی کار ماهر خارجی برای کار در ساسکاچوان ، می بایست آشنایی ولو اندکی با نحوه کاریابی در ساسکاچوان داشته باشد. ما در این بخش از مقاله شما را با این مورد آشنا می کنیم. خدمات کاریابی و استخدام نیروی کار ماهر خارجی در ساسکاچوان به دو بخش قبل از رسیدن به خاک ساسکاچوان و بعد از رسیدن به خاک ساسکاچوان تقسیم می شود.

 • کار در ساسکاچوان و نحوه کاریابی قبل از رسیدن به خاک ساسکاچواننکته قابل توجه برای متقاضیان کار ماهر خارجی برای کار در ساسکاچوان ، این است که قبل از ورود به خاک این استان می بایست مهارت های کاری و همچنین مهارت های جستجوی شغل از جمله مهارت های ارتباطی خود در محل کار را بهبود دهند. برای این منظور وب سایت (arriveprepared.ca با عنوان (Settlement Online Pre-Arrival (SOPA ،  با ارائه برنامه ها و خدمات مربوط به قبل از سکونت متقاضیان جستجوی کار در ساسکاچوان به آنان در پیدا کردن شغل مناسب و درک فرهنگ کار کانادا کمک می کند. وب سایت های کاریابی نیز گزینه های خوبی برای جستجوی کار در ساسکاچوان می باشند. در زیر لیستی از سایت های کاریابی استان ساسکاچوان و کشور کانادا را مشاهده می کنید:
  • saskjobs.ca
  • healthcareersinseek.ca
  • careersgov.sk.ca
  • jobbank.gc.ca/home
 • کار در ساسکاچوان و نحوه کاریابی بعد از رسیدن به خاک ساسکاچوانبرخی از سازمان ها و مراکز استان ساسکاچوان می توانند به عنوان دستیار خوبی در پیدا کردن کار به متقاضیان خارجی جستجوی کار در ساسکاچوان کمک کنند. این سازمان ها با ارائه اطلاعاتی در مورد فرصت های شغلی به شما کمک میکند که چگونه درخواست کاری خود را آماده کرده و برای کارفرمای مورد نظر ارسال کنید و همچنین در زمینه آموزش و تعلیم نحوه کاریابی متقاضیان با استفاده از منابعی که در اختیار دارند ( منابعی مانند کامپیوتر ها و پرینتر ها و ماشین های فکس و … ) در پیدا کردن کار به آنان خدمت رسانی می کنند. Saskatchewan Labour Market Services و Regional Newcomer Gateways از این قبیل سازمان ها و مراکز هستند.

کار در ساسکاچوان و مؤسسات کاریابی در ساسکاچوان

( Saskatchewan Labour Market Services ) با ارائه مشاغل و خدمات استخدامی به ساکنان ساسکاچوانی که نیازمند اطلاعاتی در مورد فرصت های شغلی هستند خدمت رسانی می کند. این سازمان با آموزش و تعلیم در مکان های مختلفی در سرتاسر استان ساسکاچوان خدمات خود را ارائه می دهد. شایان ذکر است که این خدمات با تمرکز بر تطبیق مهارت های متقاضیان کار با مهارت های مورد نیاز کارفرمایان ارائه می شود.

( Regional Newcomer Gateways ) نیز مراکز خوش آمدگویی هستند که به ارائه خدمات به تازه واردان خاک ساسکاچوان اختصاص داده شده اند. یازده مرکز ( Regional Newcomers Gateways  ) در خاک ساسکاچوان وجود دارد.این مراکز به صورت رایگان به شما خدمات وسیعی از جمله خدمات مسافرتی در منطقه، خدمات کاریابی در منطقه، خدمات آموزشی در مورد نحوه زندگی در کانادا به زبان انگلیسی ارائه می کند. البته این خدمات به زبان فرانسوی نیز قابل دریافت می باشد. شما همچنین می توانید با استفاده از خدمات این مراکز با یک مشاور ملاقات کنید و از مشاوره های وی در باب زندگی جدید تان استفاده کنید.

کار در ساسکاچوان و ویزای کاری ساسکاچوان

کار کردن در کانادا و خاک ساسکاچوان برای متقاضیانی که شهروند کانادایی نیستند یا اقامت دائم کانادا را ندارند، غیر قانونی است. در بیشتر موارد، برای کار در ساسکاچوان نیاز به یک ویزای کاری می باشد. هر متقاضی به منظور ابراز صلاحیت برای اخذ ویزای کاری موقتی ساسکاچوان، باید گام های زیر را کامل نماید:

 1. متقاضی می بایست شغل مورد نظر خود را در ساسکاچوان پیدا کرده و با کارفرمای آن شغل ارتباط پیدا کند.
 2. کارفرمایی که قرار است متقاضی کار خارجی را استخدام کند، می بایست برای Labour Market Impact Assessment (LMIA) درخواست استخدام نیروی مورد نیاز خارجی خود را ارسال کند.
 3. هنگامی که کارفرما از LIMA جوابیه مثبتی مبنی بر استخدام متقاضی کار خارجی مورد نظرش را دریافت کرد، آنگاه می تواند متقاضی خارجی را به استخدام خود درآورد.
 4. کارفرما می بایست رونوشتی از جوابیه مثبت LIMA را برای آن متقاضی ارسال کند. متقاضی نیز باید رونوشت مربوطه را به درخواست Immigration, Refugees and Citizenship Canada (IRCC) خود الحاق کند.
 5. اگر درخواست متقاضی توسط IRCC تایید شد، مجوز کار و اخذ ویزای کار موقت برای وی صادر شده و خواهد توانست به صورت موقتی به ساسکاچوان مهاجرت کند.

متقاضی که موفق به دریافت ویزای کاری موقتی ساسکاچوان شده است می تواند هر زمان که قصد داشت، شغل خود را تغییر دهد. فقط باید در نظر داشت که:

 • ممکن است نیاز باشد که کارفرمای جدید متقاضی قبل از شروع به کار وی به LIMA درخواست بفرستد.
 • آنگاه برای شغل جدید متقاضی یک ویزای کاری جدید صادر می شود.

متقاضی که موفق به اخذ ویزای کاری موقت ساسکاچوان شده و هم اکنون در ساسکچوان مشغول به کار است، معمولا پس از داشتن یک سال سابقه کار در ساسکاچوان، می تواند در برنامه SINP ثبت نام کرده و با هرکدام از روش های Express Entry یا OID برای اخذ ویزای کار دائمی در ساسکاچوان و به طبع آن اقامت دائم کانادا اقدام کند.

توجه!!  نیازی نیست که هر متقاضی کار ماهر خارجی برای ثبت نام در برنامه SINP حتما باید ابتدا ویزای کار موقت ساسکاچوان را داشته باشد. در واقع اخذ ویزای کار موقت ساسکاچوان و داشتن سابقه کاری در خاک این استان کمک می کند که راحت تر از سایر متقاضیان به استخر اطلاعات وارد شده و امتیاز متقاضی را برای دریافت دعوتنامه جهت اخذ اقامت دائم کانادا بالا می برد.

کار در ساسکاچوان و بررسی ویزای همراه

برای هر متقاضی که موفق به کسب ویزای کاری کانادا شده است، این امکان فراهم است که همسر ( شریک قانونی زندگی ) و فرزندانش با وی به کانادا بیایند یا بعد از ورود متقاضی به خاک کانادا هر از چندگاهی به ملاقات او بیایند.اما باید به این نکته توجه داشت که اگر همسر یا هرکدام از فرزندان متقاضی قصد داشته باشند که در کانادا مشغول به کار شوند، می بایست برای هرکدام از آنها مجوز کار صادر شود. برای اطلاعات بیشتر در زمینه همراهان متقاضی می توان با مرکز راهنمایی IRCC تماس برقرار کرد.

کار در ساسکاچوان و مدارک مورد نیاز ویزای کار ساسکاچوان

مدارک مورد نیاز برای کار در ساسکاچوان از طریق برنامه SINP و به روش Express Entry را می نوان به ۱۲ دسته بندی تقسیم کرد:

 1. شماره پروفایل Express Entry و کد معتبر جوینده شغل ( Job Seeker Validation Code ) متقاضی
 2. مدارک مربوط به نمره زبان متقاضی
 3. مدارک مربوط به تحصیلات و مدارج دانشگاهی متقاضی
 4. مدارک مربوط به تجربه کاری و سابقه کار متقاضی
 5. مدارک مربوط به پروانه تخصص و وضعیت مهارت متقاضی ( در صورت وجود )
 6. مدارک مربوط به برنامه سکونت ( Settlement Plan ) و اثبات توان مالی متقاضی
 7. مدارک مربوط به داشتن قوم و خویش در ساسکاچوان ( در صورت وجود )
 8. مدارک مربوط به سابقه کار قبلی در ساسکاچوان ( در صورت وجود )
 9. مدارک مربوط به سابقه تحصیلی قبلی در ساسکاچوان ( در صورت وجود )
 10. مدارک مربوط به هویت متقاضی و وضعیت اجتماعی وی
 11. پاسپورت
 12. مدارک مربوط به گزارش پلیس

اگر مدارک متقاضی به زبان انگلیسی یا فرانسوی نیستند، وی باید موارد زیر را ضمیمه درخواست خود کند:

 • یک رونوشت از مدارک اصلی
 • یک کپی از ترجمه انگلیسی یا فرانسوی از مدارک اصلی
 • یک کپی از گواهی نامه سطح مهارت مترجم مدارک

کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.