اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

اسپانیا

این کشور در جنوب غربی اروپا و شبه جزیره ایبریا واقع شده است. پرتغال تنها کشور همسایه اسپانیا در این شبه جزیره است. کوه های پیرنه در شمال شرقی اسپانیا مرز طبیعی این کشور با فرانسه و سایر کشورهای اروپایی است؛ همین امر باعث شده که اسپانیا از بسیاری از حوادث و وقایع قاره اروپا دور بماند.

پایتخت این کشور مادرید است. هم اکنون زبان رسمی تمام کشورهای قاره آمریکا بجز کانادا، ایالات متحده و برزیل، اسپانیایی است. اکثر مردم اسپانیا به زبان اسپانیایی کاستیلین صحبت می کنند؛ به جز آن، زبان کاتالانی در شمال شرقی، زبان گالیسین در شمال غربی و زبان باسک در شمالی، رایج است. مساحت اسپانیا ۵۰۴/۰۳۰/۰۰۰ کیلومتر مربع است. این کشور، از نظر وسعت، پنجاه و یکمین کشور جهان، بعد از فرانسه، دومین کشور اروپای غربی و مساحت آن، تقریبا یک سوم مساحت ایران است.

کشور اسپانیا کشوری سلطنتی و پادشاهی است. نظام سیاسی آن دموکراتیک و پارلمانی است و پادشاه کنونی آن خوان کارلوس می باشد.

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه برخی از اقلام مصرفی در اسپانیا

اقلام/ آیتم هاهزینه بر حسب یورو
1 کیلوگرم برنج سفید0.95
1 لیتر شیر0.76
یک قرص نان سفید ۵۰۰ گرمی0.96
12 عدد تخم مرغ1.62
1 کیلوگرم سینه مرغ بدون استخوان5.90
1 کیلوگرم سیب1.63
1 کیلوگرم سیب زمینی1.51
1 کیلوگرم پیاز1.04
یک بطری آب ۱٫۵ لیتری0.55
1 لیتر بنزین1.30
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)1.40
برق، گاز، آب، .. ماهیانه114.00

هزینه مسکن در اسپانیا

 • خانه بزرگ: 1000 یورو در ماه
 • خانه شهری: 780 یورو در ماه
 • آپارتمان: 1700 یورو
 • ویلا: 1360 یورو

سایت های اجاره مسکن در اسپانیا

OneFineStay

Interhome

Airbnb

TripAdvisor

Homestay.com

کار در کشور اسپانیا

شرایط کار و نرخ بیکاری در اسپانیا

در سال های گذشته اقتصاد کشور اسپانیا شرایط خوبی را تجربه نکرد و یک بحران اقتصادی و شغلی این کشور را در برگرفت و با سیل عظیمی از بیکاری مواجه شد. بسیاری از کمپانی ها و شرکت های مهم در این کشور از بازار تولید و چرخه اقتصادی و تولید خارج شدند و تعدیل نیروی بسیار زیادی انجام گرفت؛ بسیاری از افراد شغل خود را از دست داده و بیکار شدند و عملا بحران بیکاری در این کشور مخصوصا در سال ۲۰۱۳ اوج گرفت و به بالاترین حد خود یعنی بیش از ۲۵ درصد رسید. این روند اقتصادی که داشت به حالت افسار گسیخته در می آمد، در ادامه با اصلاحاتی که در ساختار اقتصاد و تصمیمات مدیریتی این کشور اتخاذ شد مهار شد و شرایط بیکاری به درصد پایین تری رسید اما هنوز به حد منطقی و مناسبی نرسیده است.

میزان حقوق در اسپانیا

شخصی که در اسپانیا مشغول به کار است به طور معمول در حدود 5000€ (یورو) در ماه درآمد دارد. پایین ترین دستمرد کار در اسپانیا 900€ (یورو) و بیشترین میزان دستمزد کار در اسپانیا 21000€ (یورو) در ماه می باشد. این میانگین حقوق ماهیانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا می باشد. حقوق و دستمزد شغل های مختلف در اسپانیا مانند همه جای دنیا بسیار متفاوت است. بر اساس آمار اعلام شده 25% از افراد شاغل در اسپانیا کم تر از 2,700€ (یورو) در ماه حقوق می گیرند و 75% از آنان نیز کمتر از 13000€ (یورو) در ماه دستمزد می گیرند. میزان تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق است. طبیعتا هرچه میزان تجربه بیشتر شود، دستمزد بیشتر می شود.

لیست مشاغل مورد نیاز اسپانیا ۲۰۲۰

مهندسی فناوری اطلاعات
مهندسی الکترونیک
مهندسی صنایع
مهندسی نیروی دریایی
مدیریت MBA
مدیریت گردشگری
مدیریت پروژه
مدیریت فروش
مدیریت منابع انسانی
مدیریت ساخت و ساز
مهندس مکانیک
مهندس برق
مهندس کشتی
مهندس عمران
مهندس معماری
خلبان
آتش نشان
پزشک

سایت های کاریابی در اسپانیا

 لیست سایتهای معتبرکاریابی در اسپانیا
www.iagora.com/?lang=en
http://www.eurograduate.com
www.primerempleo.com
www.thinkspain.com/jobs-spain
www.expatica.com/new/es/jobs
www.jobs.theguardian.com/jobs/spain

پردرآمدترین مشاغل در اسپانیا

قطعاً دانستن شغل های پر درامد در اسپانیا می تواند به شما کمک شایانی نماید. رشته های حسابداری و همینطور رشته IT در اسپانیا از نظر فراوانی شغل گزینه های خوبی هستند.

در این کشور در بخش آموزش( دبیری برای رشته های دانشگاهی و همینطور درس زبان اسپانیایی) همیشه کمبود نیرو وجود دارد و این گزینه می تواند برای افرادی که قصد دارند به سرعت جذب کار شوند مناسب است و از نظر درآمدزایی نیز بسیار عالی است.

رشته های مکانیک و مهندسی صنعت نیز در اسپانیا اغلب نیاز به نیرو دارند، این موضوع شامل حال رشته های محاسبات و همینطور روابط های تجاری می شود.

از طرفی به جرأت می توان گفت که رشته های گردشگری در اسپانیا وضعیت درآمدزایی خوبی دارند و این موضوع نشان می دهد که شما می توانید در جذب توریست در این کشور نیز درآمد خوبی داشته باشید.

بهترین دانشگاه های اسپانیا

دانشگاه های اسپانیا دارای رنکینگ بسیار بالایی می باشد چرا که دارای امکانات و تجهیزات آموزشی بسیاری است و رتبه های دانشگاه های اسپانیا در تمامی رشته ها زیر ۴۰۰ است.

دانشگاه بارسلونا رتبه 159 جهانی

دانشگاه مستقل مادرید رتبه 187 جهانی

دانشگاه مستقل بارسلونا رتبه 195 جهانی

دانشگاه کمپلوتنسه مادرید رتبه 233 جهانی

دانشگاه ناوارا رتبه ۲۷۰ جهانی

دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا

دانشگاه چارلز سوم مادرید

دانشگاه فابرا پومپئو

دانشگاه پلی تکنیک والنسیا

دانشگاه ساراگوسا

تحصیل در کشور اسپانیا

یکی از لزومات تحصیل در اسپانیا داشتن دیپلم ۱۲ ساله تحصیل است و خوشبختانه به مدرک زبان نیاز ندارد و به طور کلی در اسپانیا دو نوع دانشگاه وجود دارد .دانشگاههای خصوصی و دولتی ،که دانشگاههای دولتی رایگان هستند و اغلب به زبان اسپانیای تدریس میشود  و در دانشگاههای خصوصی به زبان انگلیسی تدریس میشود.

لازم به ذکر است تحصیل در مقطع لیسانس به زبان اسپانیایی میباشد و باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله را داشته باشید  و دانایی زبان اسپانیای بهتر  در ایران کسب کنید چون دانشگاههای اسپانیا کورس زبان را به سختی برگزار میکند و درضمن سفارت برای کورس زبان به سختی ویزا میدهد پس بهتر است متقاضی کورس زبان را در ایران گذرانده و بعدا وارد دانشگاه شوند و این دوره ۴ ساله را سپری کنندو همچنین دوره کارشناسی ارشد در اغلب رشته ها به زبان انگلیسی هست و ۲ ساله میباشد و میتوانید بعد از سپری کردن این مقطع برای پذیرش بورسیه در مقطع دکتری اقدام کرد.

هزینه تحصیل در مقاطع ارشد در دانشگاههای اسپانیا حدودا ۳۶۰۰۰تا ۶۰۰۰ یورو میباشد و در مقطع دکتری هزینه ها خیلی کمتر میباشد و تقریبا رایگان محسوب میشود سالی ۷۰۰ یورو تقریبا میباشد و زبان تحصیل انگلیسی میباشد و بین ۳ تا ۵ سال طول میکشد به صورت تحقیقی است و اگر فرد در طول تحصیل به مدت ۲۷ ماه در اسپانیا حضور داشته باشد و دو مقاله علمی ثبت شده داشته باشد مدرکش مورد تایید وزارت علوم قرار میگیرد.

نحوه اخذ پاسپورت اسپانیا

متقاضیان میتوانند از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و روش های دیگر به این کشور بیایند و اقامت و پاسپورت اسپانیا را کسب کنند، با داشتن پاسپورت کشور اسپانیا میتوانید به ۱۶۰ کشور دنیا بدون دریافت ویزا سفر کنید و همچنین میتوانید از کار و تحصیل در این کشور برخوردار شوید.

پاسپورت اسپانیا از طریق کار

اگر شما موقعیت شغلی مناسبی را در این کشور پیدا کنید و بتوانید مشغول به کار شوید، پس از پنج سال شما می توانید اقامت دائم اسپانیا را کسب کنید و از سال ششم برای تابعیت و اخذ پاسپورت اسپانیا درخواست دهید.

پاسپورت اسپانیا از طریق تحصیل

یکی از پرطرفدارترین روش ها جهت مهاجرت به کشورهای خارجی، از طریق تحصیل می باشد. شما با تحصیل در اسپانیا و یافتن کار پس از تحصیل، قادر خواهید بود پاسپورت اسپانیا را به دست آورید. همچنین شما با تحصیل در بهترین مدارس و دانشگاه های دنیا، مدرک معتبر دریافت نمایید و آینده شغلی خود را تضمین کنید.

پاسپورت اسپانیا از طریق تمکن مالی

دریافت اقامت و پاسپورت اسپانیا از طریق تمکن مالی به این صورت است که شما با نشان دادن دارایی هایتان، می توانید اقامت و در نهایت پاسپورت این کشور را به دست آورید. برای تحقق این امر نیاز است که شما مبلغی را در حساب خود به عنوان تمکن مالی نشان دهید و همچنین ماهیانه درآمد خود را به دولت اسپانیا اثبات نمایید. به دلیل داشتن تمکن مالی و دارایی هایتان، به شما ابتدا یک اقامت یک ساله و پس از آن دو بار دیگر، تا دو سال تمدید می کنند که شخص پس از پنج سال می تواند اقامت دائم کشور را کسب کند و از سال ششم درخواست پاسپورت اسپانیا را بدهد. شما با این نوع اقامت حق تحصیل خواهید داشت و همچنین فرزندان شما از تحصیلات رایگان برخوردار خواهند بود.

پاسپورت اسپانیا از طریق خرید ملک

خرید ملک در اسپانیا از جمله روش هایی است که منجر به دریافت اقامت و پاسپورت این کشور خواهد شد. توجه داشته باشید که شما با خرید ملک در تمامی کشورها قادر نخواهید بود که اقامت آن کشور را به دست آورید ولی با خرید ملک در اسپانیا به اقامت دائم و پاسپورت اسپانیا خواهید رسید. خرید ملک در اسپانیا در صورتی منجر به اقامت خواهد شد که مبلغ ملک شما از ۱۰۰ تا ۴۹۹ هزار یورو قیمت داشته باشد. در ابتدا به شما یک اقامت یک ساله و پس از آن دو سال دیگر دوساله تمدید می کنند که پس از پنج سال شخص می تواند اقامت دائم اسپانیا را دریافت نماید و پس از آن برای دریافت پاسپورت درخواست دهد.

پاسپورت اسپانیا از طریق Golden Visa

این نوع اقامت، تنها نوع اقامتی است در اسپانیا که اقامت پنج ساله به شما داده خواهد شد. اقامت Golden Visa به این صورت است که شما می توانید خانه، آپارتمان، ویلا، مغازه و یا هر ملکی که ارزش آن بالای ۵۰۰٫۰۰۰ یورو می باشد را خریداری نمایید. در صورت خرید بالای این مبلغ، این نوع اقامت پنج ساله به شما داده خواهد شد و از سال ششم می توانید درخواست پاسپورت اسپانیا را بدهید. در این نوع اقامت شخص اجازه کار و تحصیل دارد و همچنین می تواند ورود و خروج به کشور اسپانیا داشته باشد. این اقامت هیچ گونه محدودیت سنی نداشته و همچنین شرط حضور ندارد.

پاسپورت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اسپانیا، منجر به دریافت اقامت و پاسپورت این کشور تحت شرایطی خواهد شد. این ثبت شرکت می تواند در هر زمینه ای باشد ولی باید توجه نمایید که لازمه آن این است که بتوانید اشتغال زایی کنید و حداقل یک نفر اسپانیایی را استخدام نمایید. دریافت پاسپورت اسپانیا از طریق ثبت شرکت پیچیدگی هایی دارد که نیاز است با تمام جزئیات و نکات حقوقی آن قبل از هرگونه اقدامی، آشنایی پیدا کنید و در مورد آن اطلاعات کسب نمایید.

پاسپورت اسپانیا از طریق ازدواج

شرایط دریافت اقامت و پاسپورت این است که در ابتدا باید بتوانید ثابت کنید که ازدواج شما صوری نمی باشد و قصد شما از ازدواج با تبعه خارجی، دریافت اقامت و تابعیت نیست. در ایران، اگر زن ایرانی با مرد اسپانیایی ازدواج کند، به مرد تابعیت ایرانی داده نخواهد شد ولی اگر مرد ایرانی با زن اسپانیایی ازدواج کند، زن تابعیت ایران را نیز کسب خواهد کرد.

پاسپورت اسپانیا از طریق تولد

اگر نوزادی در کشور اسپانیا به دنیا بیاید، در صورتی تابعیت و پاسپورت اسپانیا را دریافت خواهد کرد که والدین و یا یکی از پدر یا مادرش، اسپانیایی باشد. پس فرزند شما به خاطر تولد در خاک کشور اسپانیا، تابعیت اسپانیا را به دست نخواهد آورد و تولد فرزند برای والدین غیر اسپانیایی، هیچ حقی برای دریافت اقامت و تابعیت شان ایجاد نمی کند.


انواع ویزا اسپانیا

ویزای کوتاه مدت

توریستی

کاری

ترانزیت فرودگاهی

ترانزیت دریایی

ویزای اعضای خانواده برای شهروندان اتحادیه اروپا/حوزه اقتصادی اروپا (شامل پدر و مادر و فرزندان)

ویزای توریستی

این نوع ویزا برای افرادی است که مایل به اقامت در اسپانیا به مدت حداکثر 3 ماه هستند، می باشد و ممکن است در صورتی صادر شود که فرد در اسپانیا ضامن نداشته و یک تور در یک آژانس مسافرتی خریداری کند و یا بلیط و هتل رزرو کند.

متقاضی باید مدرکی مبنی بر اینکه او در این دسته قرار دارد ، ارائه دهد.

ویزای کاری

این دسته از ویزا برای افرادی است  که مایل به اقامت در اسپانیا برای مدت حداکثر 3 ماه برای اهداف تجاری هستند (برای امضای قرارداد و غیره)، برای افرادی که مایل به اقامت در این کشور هستند، اجازه نمی دهد تا فعالیت های حرفه ای را انجام دهند.

متقاضی باید مدرکی مبنی بر اینکه او در این رده قرار دارد را ارائه دهد.

ویزای ترانزیت فرودگاهی

یک ویزای حمل و نقل هوایی برای متقاضیانی که فقط از سرزمین شنگن عبور می کنند و منطقه حمل و نقل فرودگاه را ترک نخواهند کرد.

ترانزیت دریایی

ویزای مهاجران اجازه می دهد تا حداکثر پنج روز در منطقه شنگن، قبل از سفر به کشور به خارج از مرزهای منطقه شنگن، اقامت کنید.

ویزای اعضای خانواده

اگر می خواهید برای مدت کوتاهی از اسپانیا دیدن کنید (کمتر از 90 روز)، باید یک ویزای کوتاه مدت دریافت کنید.


وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا

 • وقت روادید الزامی بوده و باید برای هر متقاضی ثبت شود؛ از جمله کودکان زیر 12 سال، حتی اگر اجباری برای حضور شخص آنها هنگام ارائه پرونده نباشد.
 • هر متقاضی روادید باید شخصا درخواست خود را ارائه دهد، به جز کودکان زیر 12 سال.
 • کودکان زیر 12 سال مجاز به ورود به مرکز درخواست روادید نیستند.
 • برای درخواست های خانوادگی، لطفا جزئیات اطلاعات تمام اعضا را در یک ایمیل ارسال کنید.
 • وقت های گروهی: درخواست های وقت گروهی بیش از 10 متقاضی باید ایمیل به spain@BLshelpline.com ارسال شود. این آدرس برای آژانس های مسافرتی می باشد.
 • شما می توانید حداکثر شش ماه پیش از تاریخ سفرتان درخواست وقت خود را بفرستید.

ایمیل باید شامل اطلاعات زیر باشد:

 • نام کامل
 • تاریخ تولد
 • ملیت
 • جنسیت
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ انقضا گذرنامه
 • تاریخ عزیمت سفر (سال/ماه/روز)
 • شماره تلفن همراه

تنها در صورتی که تمام اطلاعات درخواست شده در ایمیل ارائه شده باشد وقت ملاقات داده می شود. در صورت ارسال ایمیل ناقص، وقتی به شما داده نمی شود و هیچ پاسخی به ایمیل خود دریافت نمی کنید.

هیچ وقت درخواست روادیدی را نمی توان لغو یا به تعویق انداخت. شما باید با ارسال ایمیل دیگری یک قرار ملاقات دیگر بگیرید.

در انتها یک نامه تأیید دریافت خواهید کرد.

شما باید نامه تأیید وقت روادید را چاپ کرده و هنگام ورود به مرکز درخواست روادید در قسمت پذیرش ارائه دهید.


پیگیری سفارت اسپانیا

مدت زمان درخواست

طبق دستورالعمل دریافت شده از سفارت اسپانیا حداقل زمان بررسی درخواست ویزا 21 روز کاری است ( امکان تاخیر در روند بررسی در برخی موارد وجود دارد).

برای جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از هر گونه تاخیر غیر منتظره ، تمام درخواست ها باید حداقل 21 روز قبل از تاریخ سفر ثبت شوند.

فرم ها و مدارک زیر برای درخواست انواع ویزا الزامی است.

نکته: فرم درخواست ویزا باید توسط خودکار آبی پر شود


مدارک ویزا اسپانیا

اسناد مورد نیاز سفارت اسپانیا

مدراک مورد نیاز سفارت اسپانیا در تهران

لیست و ترتیب مدارک مورد نیاز

فرم درخواست ویزا
لطفا این فرم را فقط از وب سایت رسمی کارگزاری دانلود نمایید. پر کردن این فرم برای هرشخص الزامی است. می توانید این فرم را با خودکار آبی بصورت خوانا یا به صورت تایپ شده تحویل دهید. زبان فرم می تواند انگلیسی یا اسپانیایی باشد. امضای فرم در صفحه آخر الزامی بوده و می بایست با امضای شما در صفحه شماره 3 پاسپورت یکی باشد. پاسپورت افراد زیر 18 سال نیازی به امضا ندارد با این حال، امضای هر دوی پدر و مادر و یا سرپرست های قانونی در صفحه آخر فرم الزامی می باشد.

درصورت تمایل می توانید جهت اطمینان از صحت وارد کردن اطلاعات پرکردن فرم درخواست ویزای خود را روز مصاحبه به همکاران مان در دفتر کارگزاری بسپارید.

پرینت وقت سفارت:
لطفا وقت خود را به صورت جداگانه برای هرشخص پرینت نمایید. گرفتن وقت برای کودکان نیز الزامی می باشد.

در صورتیکه که به هر دلیلی نتوانستید از وقت خود استفاده نمایید، می بایست از طریق وب سایت اقدام به کنسل کردن آن نمایید تا جهت رزرو وقت بعدی دچار مشکل نشوید.

دعوتنامه:
در صورتی که دعوتنامه ی دیدار با خانواده دارید نیازی به رزرو هتل نخواهید داشت. می توانید به دلخواه خود، مواردی از قبیل کارت شناسایی یا اقامت شخص دعوت کننده و هرگونه مدارک مرتبط به ایشان و یا ملک ایشان به عنوان محل اقامت، را به پرونده ی خود اضافه نمایید.

دعوتنامه ی کنگره/ کاری/ورزشی/تحصیلی زیر 3 ماه:
می توانید با نسخه ی کپی دعوتنامه ی خود برای ویزا اقدام به ثبت پرونده نمایید.
درصورتی که برای ثبت نام در کنگره مبلغی را پرداخت نموده اید آن را ضمیمه ی پرونده ی خود کنید.
درصورتی که رزرو هتل ندارید و اسکان شما توسط شرکت دعوت کننده تامین میشود قید آدرس دقیق اسکان شما در دعوتنامه یا نامه ی مجزایی از آن شرکت الزامی است.
تیم های ورزشی می بایست نامه از وزارت ورزش و جوانان ، فدراسیون، فدراسیون المپیک و وزارت امور خارجه نیز ارائه نمایند.

هتل و پرواز
توجه داشته باشید تاریخ ورود و خروج پرواز به منطقه ی شنگن باید دقیقا با تاریخ ورود و خروج هتل/ هتل های شما یکسان باشد.
لطفا توجه داشته باشید که تمام اطلاعات هتل و پرواز شما باید به زبان انگلیسی صادر شده باشد.
مدت زمان اقامت شما در اسپانیا می بایست مساوی و یا بیشتر از مدت اقامت در سایر کشورهای محدوده شنگن باشد.

بیمه مسافرتی
مدت زمان بیمه مسافرتی نباید از مدت زمان اقامت شما در حوزه ی شنگن کمتر باشد. لطفا از تحریم نبودن بیمه ی مسافرتی خود اطمینان کامل حاصل نمایید. در صورت نیاز می توانید از خدمات اختیاری صدور بیمه معتبردر دفترکارگزاری استفاده نمایید.
توجه داشته باشید که بیمه ی مسافرتی شما شامل جدول و جزئیات پوشش تمام هزینه ها به زبان انگلیسی باشد.
در صورتیکه بیمه اسپانیایی دارید، لطفا جزئیات و پوشش آن را به همراه داشته باشید، ارائه کارت بیمه به تنهایی کافی نیست.

مدارک شغلی:
متقاضی گرامی لیست زیر می تواند شما را در آماده کردن مدارک شغلی خود یاری دهد. در صورتی که به هیچ وجه قادر به تهیه ی هر کدام از مدارک زیر نبودید لطفا همکاران مربوطه را در جریان بگذارید.
مدارک بازنشستگی:

حکم بازنشستگی یا کارت بازنشستگی به همراه فیش حقوقی
کارمند: حکم/ قرارداد +نامه اشتغال به کار+ برگه ی مرخصی+ فیش حقوقی سه ماه اخیر+ لیست بیمه سه ماه اخیر یا سابقه ی بیمه
تاجر/ صاحبان مشاغل: روزنامه های شرکت: آگهی تاسیس و تغییرات + لیست بیمه پرسنلی که تحت پوشش شرکت شما هستند+ پرداخت های مالیاتی+ و هرگونه جواز یا مدارکی که مربوط به شغل شما می باشد.
توجه داشته باشید در صورتی که نوع درخواست ویزای شما ویزای کاری است می توانید نمونه هایی از فاکتورها و مراودات کاری خود با شرکت دعوت کننده را به پرونده اضافه نمایید. در صورتی که شرکت شما هزینه های سفر را به عهده دارد می توانید حساب بانکی شرکت را هم درکنار حساب شخصی خود ارايه دهید.
پزشک: کارت نظام پزشکی+ پروانه ی پزشکی+ کارت های تخصص+ پروانه مطب و .
در صورتی که در بیمارستان یا دانشگاه هم مشغول کار هستید لطفا مدارک مربوط (حکم یا نامه ی اشتغال + فیش حقوقی و لیست بیمه) را هم در کنار مدارک پزشکی خود ارایه نمایید.
خانه دار/فاقد شغل: می توانید در صورت تمایل مدارک شغلی و بانکی سرپرست خانواده و یا شخصی که مخارج سفر شما را بر عهده می گیرد، ارائه دهید. مشاغل آزاد/ سایر مشاغل:
سعی کنید هرگونه مدارک مربوط به شغل خود را ارائه نمایید. مانند : پروانه ساختمان و یا نامه اشتغال از هرگونه صنف یا اتحادیه ی مربوطه و.

اشتغال به تحصیل
کارت دانشجویی معتبر + نامه ی اشتغال به تحصیل
ارائه این مدرک برای دانش آموزان اختیاری است.

مدارک بانکی
نامه تمکن مالی+ ریز گردش 6 ماه همان حساب صادر شده به زبان انگلیسی.
درصورتی که حساب شما سپرده است لطفا گردش 6 ماهه ی حسابی که سود سپرده شما به آن واریز می شود را به همراه داشته باشید.
محدودیت خاصی برای تعداد مدارک بانکی وجود ندارد. مبلغ دقیقی هم برای موجودی حساب شما درنظر گرفته نشده است. ضمنا به یاد داشته باشید ارائه ی ضمانت نامه بانکی به هیچ وجه اجباری نبوده و تضمینی برای دریافت ویزا نمی باشد.
اعتبار مدارک بانکی از تاریخ صدور فقط یک ماه است.
در صورتیکه که شرکت، نهاد و یا سازمان خاصی مخارج سفر شما را تقبل می نماید، می بایست مدارک مالی آن مجموعه ارائه شود.

مدارک ملکی
ارائه این مدرک اختیاری است.

ترجمه شناسنامه:
ترجمه تمام صفحات الزامی است.
درصورتی که شناسنامه ی شما مفقود شده است لطفا نامه مربوط به مفقودی آن را ترجمه نمایید.
ترجمه ی کارت ملی اجباری نمی باشد.
در صورتی که صاحب ملکی در اسپانیا هستید و در ملک خود اقامت خواهید داشت، طبیعتا نیازی به دعوتنامه و رزرو هتل ندارید.
لطفا کپی سند ملکی+ برگه استعلام شهرداری جدید را همراه داشته باشید (Nota Simple).این برگه 6 ماه اعتبار دارد. می توانید یک نسخه کپی از مواردی مانند فیش های پرداختی قبوض و حساب بانکی خود در کشور مقصد را همراه داشته باشید.

ترجمه مدارک:
لیست دارالترجمه های مورد تایید سفارت در وبسایت موجود است. لطفا از مراجعه به دارالترجمه های غیر رسمی اجتناب نمایید. تمام مدارک فارسی شما باید به زبان اسپانیایی ترجمه شده باشد. (اعتبار ترجمه ها فقط 6 ماه است. در نظر داشته باشید فیش های حقوقی و لیست بیمه باید برای ماه های اخیر باشند.)

تبصره:
در صورتی که مدارک شما در سربرگ رسمی انگلیسی به زبان انگلیسی تایپ شود و مهر بخورد و اصل آن را ارائه دهید، نیازی به ترجمه اسپانیایی نمی باشد. مانند مدارک بانکی و نامه های اشتغالی که به زبان انگلیسی صادر شده است.
در صورتی که فرزند زیر 18 سال به تنهایی یا به همراه یکی از والدین خود قصد درخواست ویزا را دارد لطفا موارد زیر رامطالعه نمایید:
اگر پدر و مادر یا یکی از والدین درحال حاضر ویزا دارند یا به هردلیلی همراه فرزند خود درخواست ویزا نمیدهند باید در دفترخانه رسمی اجازه خروج فرزندشان را (با قید دلیل سفر و ذکر زمان و مکان دقیق حضور او و سرپرست سفر ) ثبت نموده و این اجازه نامه را به زبان اسپانیایی ترجمه کنند. ترجیحا مدارک شغلی و بانکی سرپرست در پرونده متقاضی قرار داده شود. در صورتیکه والدین از هم جدا شده اند، ترجمه مدرک حضانت کافیست. در صورت فوت پدر، اجازه نامه ی سرپرست قانونی الزامی می باشد.

پاسپورت :
پاسپورت می بایست دارای حداقل دو صفحه خالی ( غیر از صفحه 4 ) بوده و از زمان بازگشت به کشور حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد. جهت درخواست ویزای چند بار ورود از تعداد کافی صفحات خالی پاسپورت خود اطمینان حاصل نمایید.
افرادی که ملیت ایرانی ندارند، در صورتیکه اقامت معتبر ایران را داشته باشند، می توانند درخواست ویزای خود را ثبت نمایند. لطفا توجه داشته باشد اقامت از ویزا متفاوت بوده و می بایست از تاریخ بازگشت، سه ماه اعتبار داشته باشد.
اتباع ایرانی که اقامت کشوری به غیر از ایران را دارند، بهتر است از کشور محل اقامت خود درخواست ویزا نمایند، در صورت ثبت درخواست در ایران، تمامی مسئولیت آن بر عهده متقاضی می باشد.
نکات : کارگزاری سفارت اسپانیا صرفا مسئول دریافت مدارک و انگشت نگاری و تحویل آنها به کنسولگری بوده و هیچ گونه دخالت و یا تاثیری در روند و نتیجه درخواست ویزا ندارد.

دانلود مدارک ویزای اسپانیا

Application Form

فرم درخواست ویزا (English Language)
فرم درخواست ویزا (Spanish Language)

تمام فرم های درخواست ویزا که در ثبت می‌شوند باید به زبان انگلیسی / اسپانیایی/ لاتین باشند.

لطفا توجه داشته باشید:

فرم ها باید در قالب PDF باشند.

شما برای دانلود و مشاهده این فرم نیاز به Adobe Acrobat Reader خواهید داشت.

دانلود نرم افزار Adobe Acrobat Reader

برای دانلود فرم درخواست ویزا

1. روی لینک فرم کلیک کنید.
2.پس از باز شدن فرم، آن را در دستگاه کامپیوتر خود ذخیره کنید.

یا

 1. دکمه سمت راست ماوس خود را بر روی لینک مورد نظر فشار دهید.
  2. Save Target As را انتخاب کنید.
  3. فرم را در دستگاه کامپیوتر خود ذخیره کنید.

.

https://spainvisa-iran.com/persian/book_appointment.php فرم رزرو وقت مصاحبه

.

https://spainvisa-iran.com/persian/reprint_vac_appointment_letter.php   نامه تعیین وقت مصاحبه را دوباره چاپ کنید.

https://spainvisa-iran.com/persian/cancel_vac_appointment.php    

  لغو کردن وقت مصاحبه


هزینه ویزا اسپانیا

هزینه های ویزا

نوع ویزا هزینه
تمامی انواع ویزای کوتاه مدت 80 یورو
کودکان بین 6 تا 12 سال 45 یورو
هزینه خدمات 15.45 یورو

کودکان زیر 6 سال هزینه ویزا رایگان میباشد.                                                          

هزینه ویزا ممکن است متغیر باشد.

هزینه خدمات بین المللی
متقاضیانی که در مرکز درخواست ویزای اسپانیایی درخواست خود را ثبت می کنند، باید هزینه خدمات 15.45 یورو را به صورت نقدی پرداخت نمایند. کودکان زیر 6 سال از پرداخت هزینه خدمات معاف هستند.

 • اشتراک گذاری:
کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.