اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

اقامت دائم سوئد

از چه طریقی میتوان اقامت دائم سوئد را دریافت کرد؟

برای گرفتن اقامت سوئد از چند روش میتوان اقدام کرد

1. ازدواج و یا نسبت خانوادگی

2 .کار و سرمایه گذاری

3 .سیاسی یا اجتماعی

4.تحصیلی

ازدواج

اگر شما با شخصی که تابعیت سوئد را دارد ازدواج کنید، میتوانید بعد از سه سال درخواست تابعیت خود را به اداره مهاجرت ارسال کنید.
توجه کنید که فقط ازدواج با فرد سوئدی کافی نیست. شما باید باهم زندگی کنید.

طبق قانون، اگر از طریق ازدواج و یا Sambo  اقامت سوئد را دریافت کرده باشید و اداره مهاجرت پی ببرد که ازدواج صوری است ، فردی که تقاضای اقامت کرده است، نه تنها از سوئد اخراج میشود بلکه احتمال پرداخت جریمه و حتی زندانی شدن تا شش ماه را دارد.

نسبت خانوادگی

برای گرفتن اقامت دائم سوئد از طریق نسبت خانوادگی،فرد متقاضی باید وابستگی شدید یا نسبت فامیلی نزدیکی  با فردی که در سوئد است داشته باشد.برای مثال برادر, خواهر, مادر یا پدر باشد.بعد از اینکه درخواست آنها تائید شد, به متقاضی اقامت دو ساله موقت میدهند.

اقامت سیاسی و یا اجتماعی

دریافت اقامت سیاسی و یا اجتماعی کاملا بستگی به وضعیت هر فرد دارد. کشور سوئد طبق قوانین سازمان ملل، اتحادیه اروپا و قوانین ملی خود سوئد به تقاضانامه دریافت اقامت سوئد جواب مثبت می دهد. در اکثر اوقات افراد از طریق پناهندگی، اقامت دائم سوئد را دریافت میکند.

اقامت کاری

یکی از راه های دریافت اقامت سوئد، پیدا کردن شغل و دریافت اقامت کاری در سوئد می باشد. در این حالت شما ابتدا اقامت موقت دوساله دریافت می‌کنید

اقامت سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های گرفتن اقامت در سوئد، ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در سوئد می باشد. در این صورت شما به همراه خانوادتان در ابتدا، اقامت موقت دوساله دریافت میکیند.

کسی که اقامت دائم سوئد را دریافت میکند به این معنی نیست که تابعیت سوئد را دارد.کسی که شهروند سوئد میشود میتواند در انتخابات مجلس رای بدهد.

  • میتوانند نامزد انتخاباتی در مجلس سوئد شوند.
  • میتوانند به استخدام پلیس و یا عضویت در ارتش درآیند.
  • به راحتی میتوانند در کشورهای اروپایی مشغول به کار شود.

فعلا قانونی برای باز پس گرفتن شهروندی سوئدی در مجلس تصویب نشده است. این به این معنی است که به هیچ عنوان یک شهروند سوئدی، از سوئد اخراج نمیشود.

شرایط گرفتن تابعیت سوئدی

  • حداقل سن باید ۱۸ سال باشد.
  • شما باید بتوانید هویت کامل خود را احراز کنید.
  • شما باید حداقل 5 سال در سوئد زندگی کرده باشید.این 5 سال از زمانی شروع میشود که شما اقامت موقت خود را دریافت کرده اید.
  • شما باید دارای اقامت دائم سوئد و یا حق زندگی در سوئد باشید.
  • نبایدهیچگونه بدهی و بد حسابی داشته باشید.باید تمام مالیات های خودر ا پرداخت کنید. حتی اگر تمام بدهی خود را پرداخت کرده باشید، باید حداقل دوسال از تاریخ باز پرداخت بدهی گذشته باشد تا بتوانید شهروند سوئد شوید.
  • نباید هیچگونه سابقه کیفری و جرمی را مرتکب شوید. در صورتی که به هر دلیلی سابقه کیفری دارید، (برای مثال گرفتن جریمه رانندگی) باید مدتی از سابقه کیفری شما بگذرد تا بتوانید شهروند سوئد شوید. در صورتی که به هر دلیلی سابقه کیفری دارید، (برای مثال گرفتن جریمه رانندگی) باید مدتی از سابقه کیفری شما بگذرد تا بتوانید شهروند سوئد شوید.

کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.