اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

کشور ترکیه

همسایه شمال غربی ما، کشوری بسیار توریستی و پرطرفدار برای مردم ایران و بسیاری از کشورهای دنیاست. آنکارا (Ankara) پایتخت این کشور است.این کشور دارای ۸۱ استان است و بیش از ۶۳۰ شهر بالای ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد. ، جمعیت این کشور، ۷۹٫۷۴۹٫۴۶۱ نفر است، این کشوردر بین  بالکان، قفقاز، خاورمیانه و مدیترانه شرقی قرار گرفته است، از سمت شمال با دریای سیاه، شمال شرقی با گرجستان و ارمنستان، و از شرق به آذربایجان  و ایران منتهی می شود و از جنوب شرقی به عراق و سوریه متصل می شود و در ناحیه جنوب غربی و غرب به دریای مدیترانه و دریای اژه و از شمال غربی و یونان و بلغارستان می‌رسد. پول رایج ترکیه ، لیر (Lira)  و زبان آنها ترکی استانبولی است.

ویزای ترکیه

با توجه به توافقی که بین دولت ایران و ترکیه وجود دارد اتباع ایرانی جهت ورود به ترکیه و اقامت تا 90 روز نیاز به دریافت ویزا ندارند و چنانچه بیشتر از 90 روز نیاز به حضور در ترکیه داشته باشند می بایستی به مقامات این کشور مراجعه و در خواست دریافت ویزا بلند مدت نمایند .

توجه داشته باشید هنگام ورود حتما مهر ورود در پاسپورت شما زده شود در غیر این صورت هنگام خروج از کشور با مشکلات فراوانی ررو برو خواهید شد .

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور ترکیه بجز ویزا توریستی 90 روزه در زیر آمده است

ویزای توریستی برای اقامت 6 ماهه

این نوع ویزا در حال حاضر تنها نوع ویزا می باشد که افرادی که در ترکیه دارای ملک هستند می توانند برای اقامت بلند مدت استفاده کنند البته داشتن ملک باعث دریافت قطعی این نوع ویزا نمی باشد و مدارک دیگری نیز جهت دریافت این نوع ویزا از شما خواسته می شود . که البته قوانین در این مورد در حال تغییر است و شرایط در حال بهتر شدن می باشد .

ویزا تحصیلی و دانشجویی کشور ترکیه

در حال حاضر تنها روش گرفتن اقامت بیش از 1 سال در کشور ترکیه این روش می باشد که جهت دریافت این نوع ویزا علاوه بر داشتن نامه پذیرش از طرف دانشگاه ها و موسسات ترکیه می بایستی مدرک تومر ( مدرک زبان ترکی ) را نیز داشته باشید .

ویزا کاری و تجاری

با ثبت شرکت در ترکیه اجازه اقامت یک ساله و بعد از مدتی 2 ساله به شما داده می شود و همچنین چنانچه شرکتی در ترکیه از شما دعوت به همکاری نماید با این دعوت نامه نیز ویزا 1 ساله کاری کشور ترکیه به شما داده خواهد شد .

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور ترکیه ( مسافرتی و کار و تحصیلی ) با هم متفاوت است

مدارک ویزای ترکیه

در هر بخش از انواع ویزا مدارک اختصاصی مربوط به ویزای مورد نظر را ذکر نمودیم. در اینجا به مدارک عمومی که برای دریافت انواع ویزا مورد نیاز است اشاره می نماییم

  • گذرنامه معتبر با اعتبار 90 روز بیشتر از مدت ویزا
  • دو قطعه عکس گذرنامه ای
  • دعوتنامه یا پیشنهاد کاری یا نامه پذیرش تحصیلی
  • بیمه درمانی
  • اثبات بلیط برگشت و یا داشتن هزینه لازم برای تهیه بلیط برگشت
  • مدارک مالی مبنی بر پوشش دادن هزینه های شما در طول اقامت
  • پرداخت هزینه درخواست ویزا


ویزای ترکیه و وقت سفارت

دریافت ویزای ترکیه در نوع توریستی برای ایرانیان  نیازی به مراجعه به سفارت ندارد و در فرودگاه صادرمی گردد اما برای اقامت بیش از 90 روز در ترکیه باید حتما به سفارت ترکیه در کشور خود مراجعه نموده و با تهیه و ارائه مدارک مربوط به نوع ویزای، برای صدور ویزا در خواست بدهید.

آدرس سفارت ترکیه در تهران: خیابان فردوسی – پلاک 337

تلفن: 35951100 – 33111202

روز وساعات کاری: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9-17

آدرس وبسایت :   http://tehran.emb.mfa.gov.tr/


کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.