اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

اطلاعات درباره اخذ ویزا کاری

ما در تاریانا پرواز تلاش کرده ایم تا اطلاعات ویزای کاری را به طور کامل در کرج به صورت حضوری و با مشاوره تخصصی ارائه دهیم و در طول زمان برای تمامی عموم ایران از تجربیات و اطلاعات خود را در سایت قرار دهیم تا اشخاص در تهران و استان های دور تر به اطلاعات دقیق وتخصصی دست یابند.

شرایط دریافت ویزا کاری

افراد زیادی هستند در سراسر جهان که قصد مهاجرت داشته باشند، عده ای برای تحصیل یا زندگی بهتر و عده ای هم برای کار به خارج از کشور خود سفر می کنند تا در شرایطی که مدنظرشان است بتوانند زندگی کنند. در بین ایرانی ها هم این روزها مهاجرت به منظور کار یکی از اهدافی است که به دنبال آن هستند و سوالی که در این بین برای آن ها پیش می آید این است که شرایطی که برای اخذ ویزای کاری مورد نیاز است چه می تواند باشد از همین رو در همین پست می خواهیم نحوه اخذ ویزای کاری در کشورهای مختلف را توضیح دهیم.

این روزها از دغدغه های مهم نیروی جوان کشور مهاجرت به صورت دریافت ویزای کاری می باشد و کشورهایی مثل استرالیا، کانادا، آلمان و برخی دیگر از کشورهای اروپایی از اولویت هایی برای افرادی که میخواهند مهاجرت کاری کنند می باشد.

در ابتدای کار برای این که بتوانید در اروپا یا دیگر کشورهای جهان کار پیدا کنید باید از طرف شرکتی معتبر پیشنهاد شغلی دریافت شود و این آگهی به مدت ۳ ماه باید در آن کشور درج شده باشد و اگر شخصی مناسب برای آن شغل پیدا نشود از افراد خارجی دعوت به عمل می آید تا به منظور کار در آن پست شغلی به آن کشور مهاجرت بنماید. که البته ممکن است که به سختی به این شکل می توان ویزا را دریافت نمود.

راه دیگری که شما را سریعتر به اخذ ویزای کار نزدیک میکند، روشی است که فرصت شش ماهه ای را به شما اعطا می شود که به آن ویزای جستجوی کار اصطلاحاً گفته می شود و فقط برای جهت جستجوی کار در کشور مورد نظر وارد این آن کشور میشوید و در آن فرصت شش ماهه شغلی را بدست آورید.

شرایط اولیه عمومی ویزا کاری :

سلامتی جسمانی و روحی لازم و ضروری می باشد.

تاییدیه عدم سوء پیشینه از همه کشورهایی که شخص بعد از ۱۶ سالگی حداقل ۱۲ ماه آن جا زندگی کرده در طی ده سال اخیر لازم می باشد.

نکته :

ویزای کاری برای متقاضیان اجازه اقامت موقت را می دهند و با داشتن آن نمی توانید به طور دائم در کشور مورد نظرشان اقامت داشته باشند و باید بعد از اتمام دوره اقامت اولیه درخواست ویزای دائمی دهند در صورت پذیرفته نشدن درخواست اقامت دائم باید درخواست تمدید اقامت کاری موقت را دهند.

ویزای کاری آلمان

کشور آلمان به دلیل کمبود نیروهای متخصص که هر ساله افزایش می یابد در جذب مهاجران متخصص بسیار فعال بوده و در رشته هایی از قبیل : برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، الکتروتکنیک، شیمی، فیزیک، آی تی، گروه پزشکان، دارو سازان و پرستاران اقدام به جذب نیرو می نماید. البته در شرایط های مختلف هر ساله تغییر میکند و نیروی مورد نظر متخصص خود را اعلام می نماید و واجدان شرایط را پذیرش مینماید.

در صورت دریافت ویزای کاری آلمان وارد این کشور شده و فرصت شش ماهه ای جهت یافتن کار مورد نظر را دریافت مینماید. اگر پیشنهاد شغلی مناسب را اخذ نماید، ویزای شما به مدت شش ماه دیگر تمدید خواهد شد و شما موفق به دریافت Blue card کشور آلمان خواهید شد

شرایط اخذ بلو کارت یا کارت آبی

فارغ التحصیل بودن از دانشگاه معتبر و مورد تایید آلمان که میتوانید در سایت رسمی دولت آلمان دانشگاه مورد تایید را جستجو نمایید که خوشبختانه دانشگاه های ایرانی که در کمترین رتبه های جهانی می باشند هم در سایت رسمی دولت آلمان قابل مشاهده می باشند و در اکثر موارد مورد تایید دولت آلمان است و اگر دانشگاه مورد نظرتان موجود نبوده است می توانید درخواست بررسی دانشگاه مورد نظرتان را به دولت آلمان به صورت اینترنتی ارسال نماید تا بررسی شود.

قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی با یکی از شرکت ها و کمپانی های آلمانی (قابل ذکر است که شما بدون پیشنهاد کاری نمیتوانید اقدام جهت دریافت کارت آبی آلمان نمایید)

حقوق دریافتی شما باید در قراردادتان منعقد شده باشد که حداقل سالی ۴۵۰۰۰ یورو می تواند باشد حال اگر شما فارغ التحصیل رشته های علوم پایه و ریاضیات، رشته آی تی و گروه مهندسین، اقشار پزشک (بجز دندان پزشکان) باشید کفایت می کند که حقوق شما سالی ۳۵۰۰۰ یورو باشد. توجه داشته باشید که رشته های ذکر شده جز مشاغل خاص و مورد نیاز در کشور آلمان میباشد ولی در شرایطی میتواند نباشد و ظرفیت آن رشته پر شده باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در آلمان

تکمیل فرم تقاضای کار

ارائه اصل شناسنامه و پاسپورت و کپی از صفحات

ارائه دو قطعه عکس

پرینت حمایت مالی جهت ارایه به سفارت

ترجمه کلیه مدارک تحصیلی به آلمانی و یا انگلیسی دارالترجمه رسمی

گواهی عدم سوپیشینه (قید شود برای سفارت)

رزومه کامل شخص متقاضی

سوابق کاری شخص متقاضی و ترجمه به زیان آلمانی و یا انگلیسی دارالترجمه رسمی

بیمه نامه

مدارک دال بر رزو هتل و یا مکان اسکان شخص و داشتن بلیط هواپیما

مدرک زبان آلمانی سطح A2  و در بعضی از مواقع رشته های وجود دارد با مدرک زبان انگلیسی قابل ارائه است.

سایت کاریابی در آلمان

www.monster.dewww.stepstone.de
www.jobware.dewww.academicjobseu.com
www.xing.edwww.ingenieurkarriere.de

 

ویزای کاری استرالیا

کشور استرالیا یکی از کشورهایی است که هر سال جذب نیروهای کاری متخصص در زمینه های مختلف پذیرش می نماید و اگر چه تغییراتی در روند جذب نیروی کار در این کشور به وجود آمده ولی در ۳ طرح زیر اقدام به جذب مهاجر می کند.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کار استرالیا :

سن بیشتر از ۱۸ سال و کمتر از ۴۵ سال

رشته های تخصصی مورد نیاز هر سال اعلام میشود و رشته شما باید در لیست باشد.

کسب امتیاز لازم در امتحان   IELTS که نیازمند به دریافت حداقل نمره 7 و در بعضی مواقع نسبت به نیاز نیروی متخصص خاصی حداقل نمره 5

حداقل ۱ سال سابقه کار در رابطه با رشته تخصصی مرتبط

انواع ویزاهای کاری استرالیا

طرح ویزا برای افراد متخصص مستقل (ویزای ۱۸۹)

افرادی که به طور مستقل به این کشور سفر می کنند و از طرف کارفرما ، کشور یا خانواده خود حمایت می شوند. به وسیله این ویزا قادر خواهند بود تا در هر نقطه از استرالیا کار و یا اقامت نمایند و همچنین این امکان وجود دارد که همراه خانواده مهاجرت کنند. شخص درخواست خود را به دولت استرالیا ارسال میکند و از طرف اداره مهاجرت استرالیا دعوتنامه ای به او ارسال می شود. و از زمان صدور دعوت نامه، شخص دریافت کننده دعوتنامه ۶۰ روز فرصت دارد تا درخواست ویزا کاری خود را آنلاین ثبت نماید و نحوه اقدام پس از دریافت دعوت نامه از اداره مهاجرت استرالیا در این نامه شرح داده شده است.

افراد متخصص منتخب (ویزای ۱۹۰)

این ویزا به شخصی تعلق میگیرد که توسط استانی از استان های استرالیا، انتخاب شده است. این ویزا به شخص اجازه می دهد تا در هر نقطه ای از استرالیا مشغول به کار و اقامت گردد و همچنین قادر خواهد بود که به همراه اعضای خانواده در پرونده مهاجرتی خود اقدام نماید .

مزایای اخذ این نوع ویزا اقامت دائم استرالیا شامل تحصیل زندگی و کار دائم در کشور استرالیا، بهره مندی از مزایای بیمه و حقوق شهروندی در کشور استرالیا و اقدام جهت دریافت پاسپورت استرالیا در صورت زندگی 5 سال پی یا پی است.

ویزای موقت کاری (ویزای ۴۸۹)

این نوع ویزا نیاز به یک اسپانسر دارد و شرکت خارجی می باید از شخص مورد نظرشان حمایت کند. این ویزا مسئولیت بیشتری برای کارفرما ایجاد میکند چرا که آن مدیر باید ثابت کند که در کشور خود نیرویی با این تخصص وجود نداشته و باید از نیروی کار خارجی استفاده کند.

نکات مهم جهت اخذ ویزای ۴۸۹

در آمد سالیانه متقاضی در کشور استرالیا

ارزشیابی توانایی متقاضی

بیمه متقاضی

آگهی برای استخدام یک شهروند به جای متقاضی

توانایی در زبان انگلیسی مشاغلی که در استرالیا بابت آنها اقدام به جذب مهاجر می کند:

پرستار، مهندس مکانیک، پزشک، مهندس برق و شغل های مرتبط، برنامه ‌نویسان و متخصصان فناوری اطلاعات (IT)، مهندسان و تحلیلگران فناوری اطلاعات (IT)، مهندس راه و ساختمان و مشاغل مرتبط، متخصصان شبکه و بانک ‌های اطلاعاتی، حسابدار، دندان پزشک، داروساز، مهندس صنایع و تولید، مهندس الکترونیک، مهندس شیمی، مهندس معدن و نفت، متخصص فیزیوتراپی، روانشناس، تکنیسین رادیولوژی، متخصصان شنوایی سنجی و گفتار درمانی، آشپز

ویزای کاری کانادا

سالانه حدود ۲۰۰ هزار نیروی مختصص با ویزای کاری موقت به کشور کانادا سفر می کنند. به منظور دریافت ویزای کانادا باید ابتدا مشخص شود که شخص می خواهد در کدام یک از ایالت های کشور کانادا اقامت داشته باشد به طور مثال اگر بخواهید در ایالت کبک اقامت داشته باشید باید به زبان فرانسوی مسلط شوید و مدارکتان را به زبان فرانسوی ترجمه شود جهت ارسال درخواست.

قبل از تهیه مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا، ابتدا باید شرایط و صلاحیت خود را جهت اخذ این ویزا از نظر کانادا سنجیده شود. فایل چک لیستی به نام IMM 5488 وجود دارد که مدارک مورد نیاز را به صورت کامل معرفی می نماید.

 

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای کار کانادا

قبل از دریافت ویزای کاری می بایست تاییده ای از از وزارت کار کانادا دریافت نمایید(Labour Market Impact Assessment – LMIA)  و اداره کار را قانع نمایید که هیچ فرد مقیم کانادا در حال حاضر برای این شغل وجود ندارد. اگر کارفرمای شما در کبک باشد باید تاییدیه کبک را از اداره Certificat d’acceptation du Québec (CAQ)   بگیرید.

از طرف شرکت کانادایی و یا یک فردی که موقیم کانادا می باشد  باید نامه ی کاری داشته باشید.

تقاضا و درخواست ویزای کار کانادا باید به صورت دقیق و کامل نوشته شود.

مدارک لازم دیگر برای ویزای کار کانادا تاییدیه ی اداره ی توسعه ی مهارت های کانادا است که به کارفرما مجوز استخدام شخص مورد را صادر می نماید. تاییدیه مذکور به اسم لاتین Positive Labour Market Opinion معروف می باشد.

ارائه مدارک دال بر اینکه یک پشتوانه مالی مناسب و خوب که نشان دهنده این باشد که شخص میتواند هزینه های زندگی خود را در کانادا تقبل نماید.

ارائه گواهی سلامت مبنی بر سلامت جسمی و روحی مناسبی برخوردار می باشد.

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و مدنی از مدارک لازم و مهم برای ویزای کار کانادا می باشد.

چند سایت کاریابی در کانادا

www.salesrep.cawww.accountingjobs.cawww.jobwings.ca
www.callcentrejob.cawww.adminjobs.cawww.retail.ca
www.retail.cawww.aerojobs.cawww.hrjob.ca
www.pharmaceutical.cawww.itjobs.cawww.part-time.ca

  • اشتراک گذاری:
کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.