اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

ایتالیا

ایتالیا کشوری است که در اروپای جنوبی قرار گرفته و پایتخت آن شهر تاریخی رم است. این کشور یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادی جهان و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیرهٔ سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. امروزه ایتالیا کشوری توسعه یافته است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید. گروه هشت یا جی هشت قدرتهای صنعتی گفته می‌شوند. کشور ایتالیا به دلیل شکل ظاهری قلمرو آن به کشور چکمه معروف است.

ایتالیا دارای نظام جمهوری پارلمانی است. رئیس جمهور برای مدت هفت سال توسط یک مجمع ملی متشکل از پارلمان به علاوه اعضای پارلمانهای محلی به ترتیبی که در قانون اساسی آمده انتخاب شده و عمداً نقشی تشریفاتی برعهده دارد. هم‌اکنون سر جیو ماتارلا رئیس جمهور بوده که سابقاً عضو دیوان قانون اساسی بوده‌است.

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا حدود ۶۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است و ۹۳/۹ درصد مردم آن مسیحی هستند.

ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است. ایتالیا آب‌وهوای معتدل فصلی دارد و آب‌ و هوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد.

هزینه های زندگی در ایتالیا

نوع هزینهحداقل قیمت به یوروحداکثر قیمت به یورومیانگین قیمت به یورو
شیر0.8€1.5€1.1€
قرص نان سفید1€2.2€1.53€
برنج (1 کیلو)1€3€2€
12 عدد تخم مرغ1.68€4€2.63€
پنیر8€18€11.9€
گوشت مرغ6€12€8.22€
گوشت گوسفندی10€20€15€
انواع میوه1€2.5€1.7€
آب معدنی کوچک0.2€0.7€0.4€

هزینه های حمل و نقل در ایتالیا

حمل و نقل در ایتالیاقیمت یورو
یک بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی)2.9€
تمدید بلیط سی روزه33€
تاکسی مرکز شهر12€
یک لیتر بنزین1.6€

هزینه مسکن در ایتالیا

اجاره ماهانه منزل در ایتالیا
 آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر۵۹۵٫۸۱ €۴۰۰٫۰۰-۹۵۰٫۰۰
 آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز۴۵۳٫۰۹ €۳۰۰٫۰۰-۷۰۰٫۰۰
 آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر۱,۰۲۳٫۱۳ €۶۸۰٫۰۰-۱,۸۰۰٫۰۰
 آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز۷۴۲٫۵۸ €۵۰۰٫۰۰-۱,۲۰۰٫۰۰
قیمت خرید آپارتمان در ایتالیا
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر۳,۵۴۵٫۶۲ €۲,۰۰۰٫۰۰-۷,۵۰۰٫۰۰
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز۲,۱۲۳٫۹۲ €۱,۲۰۰٫۰۰-۳,۵۰۰٫۰۰

کار در کشور ایتالیا

نرخ بیکاری در ایتالیا چقدر است؟

 کار در ایتالیا و نرخ بیکاری در این کشور از مواردی می باشد که افراد قبل از هر اقدامی به بررسی آن می پردازند. نرخ بیکاری در ایتالیا ۱۰٫۵ می باشد.

تعداد بیکاران و متقاضیان کار در ایتالیا در سال ۲۰۱۸ از ماه دسامبر با نرخ ۲۷۰۳۹۰۰ نفر به ۲۷۹۰۰۵۰ نفر در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است. کمترین نرخ بیکاری در ایتالیا مربوط به آمار ماه آوریل سال ۲۰۰۷ بوده است که تعداد نفرات بیکار در آن دوره به ۱۴۱۲۴۹۰ نفر می رسید. از طرفی بالاترین نرخ بیکاری نیز مربوط به آمار و ارقام ماه آوریل سال ۲۰۱۸ بوده است که ۲٫۹ میلیون نفر بیکار بوده اند.

مشاغل مورد نیاز در کشور ایتالیا

افرادی که در زمینه معماری برجسته بوده و تخصص دارند, مدد کار, متخصص شبکه, سونوگرافی, انیمیشن ساز, مدیریت ,مهندس IT و مهندس فرآیند.

میانگین حقوق در ایتالیا

حقوق در ایتالیا بین ۴۹۸ یورو ( ۵۴۷.۸ دلار ) در هر ماه (حداقل حقوق و دستمزد) بین ۱۸۲۸۶ یورو ( ۱۷۹۱۴.۶ دلار )در ماه (حداکثر حقوق و دستمزد) است.

میانگین حقوق و دستمزد در هر ماه ۳۷۱۵ یورو ( ۴۰۸۶.۵ دلار )است که بدین معنی است که نیمی ( ۵۰٪ ) از مردم کمتر از ۳۷۱۵ یورو ( ۴۰۸۶.۵ دلار )درآمد دارند و نیمه دیگر درآمد بیش از ۳۷۱۵ یورو ( ۴۰۸۶.۵ دلار ) دارند. میانگین بازدهی حقوق و دستمزد متوسط است.

وب سایت های کاریابی در ایتالیا

رزومه فرد اگر مورد تایید واقع شود، از سمت کارفرما می تواند پیشنهاد شغلی (JOB OFFER)دریافت نماید. پس از گذراندن مراحل ذکر شده فرد می تواند برای اخذ ویزای کار در ایتالیا اقدام نماید. پس از ورود به ایتالیا ۸ روز فرصت عقد رسمی قراداد با کارفرما دارید.

https://www.yelp.com/biz/workopp-milanoWorkopp
https://www.yelp.com/biz/adami-e-associati-milanoAdami & Associati
https://www.yelp.com/biz/manpower-milanoManpower
https://www.yelp.com/biz/inditex-milanoInditex
https://www.yelp.com/biz/michael-page-milanoMichael Page


افرادی که توانایی کار در ایتالیا و در مشاغل زیر را داشته باشند، شانش بهتری برای دریافت ویزا خواهند داشت:

 • صنعت توریسم
 • مترجمین زبان های مختلف
 • معلمین زبان های انگلیسی و آلمان
 • متخصصین IT
 • پرستاران افراد سالمند
 • پرستاران کودکان
 • متخصصین صنعت مد و نساجی

تحصیل در ایتالیا

زبان تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی امکان پذیر است البته باید این را در نظر داشت تحصیل در مقطع کارشناسی بیشتر به زبان ایتالیایی می باشد و شما باید مدرک زبان ایتالیایی داشته باشید با نمره ی حداقل B1 ایتالیایی ( برای گرفتن مدرک زبان ایتالیایی می توانید امتحان استرنی را در مدرسه ایتالیایی در تهران بدهید ) بعضی از رشته های مهندسی و مدیریتی و گاها پزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد .نمره زبان مورد نیاز در مقطع کارشناسی ، آیلس ۶ می باشد.مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد 6 و در مقطع دکتری 6.5 می باشد.

رنکینگ دانشگاه های ایتالیا

نام دانشگاهرنکینگ جهانی
دانشکده مطالعات پیشرفته—پیزا sant’Anna149
Scuola Normale superiore di pisa152
دانشگاه بولونیا168
دانشگاه پادوا۲۰۱-۲۵۰
دانشگاه ویتا۲۰۱-۲۵۰
دانشگاه ساپینزا روم۲۵۱-۳۰۰
دانشگاه میلان۳۰۱-۳۵۰
دانشگاه پلی تکنیک میلان۳۰۱-۳۵۰
دانشگاه ترنتو۳۰۱-۳۵۰
دانشگاه فلورانس۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه ناپل فدریکو دوم۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه پروا۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه پیزا۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه سالرنو۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه باری آلدو مورو۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه فرارا۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه آزاد بوزن– بولزانو۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه جنوا۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه میلان– بیکوکا۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه مودنا و رجیوامیلیا۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه پاویا۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه پلی تکنیک باری۴۰۱-۵۰۰

پاسپورت ایتالیا

روش های اخذ پاسپورت ایتالیا

به کشور ایتالیا نیز مانند سایر کشورهای جهان می توان از طریق 6 روش اصلی مهاجرت نمود. این روش ها شامل تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی می باشد. البته ذکر این نکته ضروری می باشد که پاسپورت ایتالیا از طریق روش های ذکر شده، به صورت مستقیم و بلافصله قابل اتخاذ نمی باشد و باید فرآیند و اصول ملزوم طی شود که بتوان پاسپورت ایتالیا را اخذ نمود. در ادامه به این راه های مختلف اخذ پاسپورت ایتالیا اشاره خواهیم نمود و نکات مهم و اصلی بیان خواهد شد.

پاسپورت ایتالیا از طریق کار

در صورت داشتن پیشنهاد شغلی از ایتالیا با ارایه دعوتنامه کاری از طرف کارفرمای ایتالیایی و مدارک تحصیلی و تخصصی می توانید از سفارت ایتالیا ویزای کار ایتالیا را اخذ نمایید. پس از ۵ سال کار تمام وقت و پرداخت مالیات در کشور ایتالیا می توان برای دریافت کارت اقامت دائم ایتالیا اقدام کرد و پس از اقامت دائم پس از گذشت ۵ سال می توان برای دریافت پاسپورت ایتالیا اقدام نمود.

پاسپورت ایتالیا از طریق تحصیل

روش دیگری که به وسیله آن می توانید اقامت دائم و در نهایت پاسپورت کشور ایتالیا را به دست آورید طریق تحصیل در ایتالیا است. البته باید این نکته مهم را در نظر داشته باشید که تحصیل در کشور ایتالیا به تنهایی هرگز باعث دریافت اقامت و پاسپورت ایتالیا نخواهد شد و پس از تحصیل شما باید کار تمام وقت در ایتالیا پیدا کنید و اقامت کاری بگیرید و یا از روش های سرمایه گذاری و یا سایر برنامه های اقامتی برای اخذ اقامت ایتالیا اقدام نمایید. تحصیل در کشور ایتالیا در تمامی مقاطع برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است.

اخذ پاسپورت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت و در نهایت پاسپورت ایتالیا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا است. برنامه های سرمایه گذاری در ایتالیا به صورت ثبت شرکت و کارآفرینی و یا خرید اوراق قرضه است. شما می توانید با مبلغ حداقل ۲ میلیون یورو از طریق خرید اوراق قرضه دولتی کارت اقامت دو ساله از ایتالیا دریافت نمایید، پس از سال دوم این اقامت برای ۳ سال تمدید می شود و در انتهای سال پنجم می توانید برای اقامت دائم ایتالیا اقدام نمایید. پس از دریافت کارت اقامت دائم، پس از ۵ سال می توانید برای اخذ پاسپورت ایتالیا اقدام نمایید. در این روش سرمایه گذاری کارت اقامت برای فرد اصلی، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی صادر می شود.

پاسپورت ایتالیا از طریق تولد

در مورد دریافت پاسپورت ایتالیا از طریق تولد ابتدا باید به این نکته مهم اشاره کرد، که ایتالیا در اعطای تابعیت کشور خود از چه قانونی پیروی می کند. به طور کلی کشورها را در اعطای تابعیت از طریق تولد می توان به دو دسته تقیسم کرد؛ کشورهایی که از قانون خاک پیروی می کنند و کشورهایی که از قانون خون پیروی می کنند. ایتالیا در اعطای تابعیت از قانون خون پیروی می کند. بنا بر اصل خون تنها کودکی که از پدر یا مادر ایتالیایی متولد شود پاسپورت و تابعیت ایتالیایی خواهد داشت. همچنین طفلی که از پدر و مادر نامشخص در ایتالیا متولد شود می تواند پاسپورت و تابعیت ایتالیایی داشته باشد.

پاسپورت ایتالیا از طریق ازدواج

بنا بر قانون کشور ایتالیا اگر یک زن و یا مرد که شهروند ایتالیا باشد، پاسپورت ایتالیا را داشته باشد، با یک زن و یا مرد غیر ایتالیایی ازدواج نماید می تواند برای اقامت همسر خود اقدام نماید. ارایه مدارک دال بر تجرد هر دو طرف و همچنین پاسپورت معتبر الزامی است. ازدواج می تواند در کشور ایتالیا در کلیسا و یا شهرداری انجام و ثبت شود و یا در کشور دیگری انجام پذیرد که در این صورت می توان با ارایه مدارک لازم به سفارت ایتالیا درخواست ویزا داد و پس از ورود به خاک ایتالیا برای دریافت کارت اقامت اقدام نمود. لازم به ذکر است که کارت اقامت دایم پس از گذشت ۳ سال از ازدواج برای فرد غیر ایتالیایی صادر می شود و پس از آن می تواند بعد از گذشت ۵ سال برای دریافت پاسپورت ایتالیا اقدام نماید.


انواع ویزا ایتالیا

1.ویزا توریستی

2.ویزا تجاری

3.ویزا تحصیلی کوتاه مدت

4.ویزا تحقیقاتی کوتاه مدت

5.ویزای حمل و نقل


چگونه درخواست ویزا ایتالیا بدهیم؟مرحله اول :


اطلاع داشته باشید که آیا برای ورود به این کشور به ویزا نیاز دارید یا خیر.

مرحله دوم :
در این مرحله باید براساس هدف تان از سفر به ایتالیا، نوع ویزای خود را مشخص کنید.


مرحله سوم :
با کلیک بر روی بخش برنامه ریزی مجدد برای قرار ملاقات https://www.ckgsir.com/appointment-reschedule وقت بگیرید.
شما بایستی با استفاده از حساب کاربری تان شماره ارجاع ( وقت ملاقات تان ) را وارد کنید و سپس از تأییدیه برگه قرار ملاقات و فهرست مدارکی که از طریق ایمیل دریافت کردید پرینت بگیرید. به یاد داشته باشید در هنگام مراجعه تأییدیه، رسید پرداخت و مدارک مورد نیاز را همراه فرم تقاضا به همراه داشته باشید. با توجه به نوع ویزای تان مدارک مورد نیاز را آماده کنید.

مرحله چهارم :
فرم تقاضا را به صورت آنلاین پر کنید یا آن را از آدرس زیر دانلود کنید یا مستقیماً در https://www.ckgsir.com/resources/schengen-visa-application-form.pdf مرکز اخذ ویزای ایتالیا در CKGSفرم را پر کنید. به یاد داشته باشید که امضا خود را ضمیمه فرم تقاضا کنید.

مرحله پنجم :
متقاضی برای تحویل مدارک باید در مرکز اخذ ویزا حضور داشته باشد.

مرحله ششم :
حضور در مرکز اخذ ویزا :
تمام متقاضیان به منظور حضور بر سر قرار های کاری و کنترل امنیتی به بخش پذیرش مراجعه می کنند. مأموران امنیتی هم برای حفظ امنیت صف ها را تدارک می بینند.
متقاضیان زمانی که در صف انتظار هستند به بخش های انتظار مثل بخش خدمات بیمه یا خدمات عمومی هدایت می شوند.
مسئولان بخش خدمات مشتری با اعلام شماره مخصوص نوبت دهی مشتریان را صدا می زنند و طبق نوع ویزای درخواستی و لیست, مدارک شان را بررسی و تأیید می کنند.
متقاضیان بایستی برای تحویل فرم درخواست و کل مدارک به مرکز مراجعه کنند.
فرم های ناقص از سوی CKGS پذیرفته نمی شود. از این رو دستیاران مربوطه و ماموران خدمات مشتری با دریافت پول از مشتری از طرف او به تکمیل فرم ها می پردازند.
در صورت گم شدن مدارک، به متقاضی با همان شماره قبلی وقت داده می شود تا دوباره به مرکز رجوع کند.

مرحله هفتم :

میتوانید از طریق سایت Track Your Visa Application پیگیر وضعیت صدور ویزای خود باشید. برای این کار شما به شماره پاسپورت، تاریخ تولد و شناسه ردیابی نیاز دارید.


مرحله هشتم :

دریافت پاسپورت :
سفارت ایتالیا به درخواست ویزا رسیدگی خواهد کرد.
متقاضی از طریق دریافت تأییدیه پیامک یا ایمیل از دریافت پاسپورت اش مطلع خواهد شد.
متقاضی بایستی در زمان تحویل پاسپورت مدارکی چون رسید پرداخت یا فاکتور را همراه خود داشته باشد.
اگر متقاضی ترجیح دهد که پاسپورت اش را از طریق پست دریافت کند، پاسپورت در زمان مشخص از سوی کنسولگری ایتالیا به آدرس او ارسال می شود.

برای پر کردن فرم ویزا به این نکته ها توجه کنید.

·  توجه  داشته باشید اطلاعات زیر غیر قابل تغییر است.

 • شماره گذرنامه
 • نام متقاضی
 • ایمیل متقاضی
 • شماره موبایل متقاضی
 • تاریخ تولد

·  فرم درخوست ویزا باید به زبان انگلیسی تکمیل شود.

·  شماره پاسپورت و کلیه اطاعات مندرج در نامه تعیین وقت، می بایست دقیق و کاملا منطبق با اطلاعات مندرج در پاسپورت فرد متقاضی باشد.

·  همه ی متقاضیان درخواست ویزا، ملزم به تعیین قرار ملاقات می باشند.

·  همه ی اعضای خانواده ملزم به تعیین قرار ملاقات جهت درخواست ویزا در مرکز درخواست ویزا می باشند.

·  توجه داشته باشید از پذیرفتن متقاضیانی که مشخصاتشان با مشخصات پاسپورت آنان همخوانی نداشته باشد معذور خواهیم بود.

·  از پذیرفتن متقاضیان بدون وقت قبلی معذوریم.

.

کودکان زیر 12 سال دیگر نیازی به مراجعه به مرکز درخواست ویزا CKGS ندارند.

برای تجدید وقت ملاقات و لغو وقت تعیین شده به این لینک مراجعه کنید

https://www.ckgsir.com/appointment

برای وقت سفارت ایتالیا به این لینک مراجعه کنید.

https://www.ckgsir.com/apply-for-visa


پیگیری وقت سفارت ایتالیا

پیگیری وضعیت

https://www.ckgsir.com/track-visa-status

سفارت ایتالیا در تهران

سفارت ایتالیا در تهران در آدرس خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۲۹۸ واقع شده است.

 اما توجه داشته باشید که بخش کنسولی و خدمات ویزای این سفارت در تهران تعطیل می‌باشد و شما برای درخواست ویزا باید به کارگزاری CKGS به آدرس تهران، ولنجک، خیابان ۱۳، پاساژ گالریا طبقه چهارم مراجعه کنید. حضور در این کارگزاری بدون وقت سفارت (از قبل تعیین شده) ممکن نیست.


مدارک ویزا ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا، دو دسته مدارک عمومی و مدارک اختصاصی ارائه کنید. مدارک عمومی، مدارکی است که برای هر یک از انواع ویزای ایتالیا باید ارائه کنید و یکسان است. اما مدارک اختصاصی برای هر نوع ویزای درخواستی منحصر به فرد است.برای اطلاع از مدارک کامل ایتالیا به قسمت دانلود مدارک در پایین مراجعه کنید.

ویزای نوع c ایتالیا , در این نوع ویزا فقط میتوانید تا 90 روز اقامت داشته باشید.

مدارک

لیست مدارک مورد نیاز ویزای تجاری ایتالیا

1.فرم درخواست ویزا؛توجه فرمایید در صفحه سوم می بایست دو امضا به همراه تاریخ میلادی و محل تکمیل فرم درج شود

.2دو قطعه عکس پرسنلی 3.5 در 4.5  مربوط  به 6 ماه اخیر با زمینه سفید بدون روتوش

3.پاسپورت با اعتبار حداقل 90 روز از تاریخ در نظر گرفته شده جهت خروج از محدوده شنگن با حداقل دو برگ سفید روادید

4.دعوت نامه تجاری بر روی سربرگ شرکت ایتالیایی مطابق نمونه موجود:

 https://www.ckgsir.com/type-of-visaبه همراه کپی کارت شناسایی دعوت کننده و گواهی ثبت شرکت ایتالیایی در اتاق بازرگانی (تحت عنوان Visura Camerale) مدرک مذکور باید مربوط به 6 ماه اخیر باشد.

اختیاری:مدارکی دال بر وجود معاملات تجاری حقیقی با شرکت ایتالیایی (از جمله بازگشایی اعتبار نامه، پروفرما، پیشنهاد قیمت، قرارداد و غیره)

5. رزرواسیون هتل که میبایست حداقل سفر اول متقاضی را پوشش دهد.(به غیر از مواردی که در دعوت نامه قید شده باشد)

6.کپی صفحه اول پاسپورت و کپی ویزاهای شنگن(با مهرهای ورود و خروج)، آمریکا و انگلستان (در صورت دارا بودن)

7.اصل معرفی نامه بر روی سربرگ شرکت/ سازمان ایرانی محل اشتغال متقاضی

8. مدارکی دال بر وجود و فعالیت شرکت ایرانی به همراه ترجمه رسمی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی. مدارک مورد قبول بسته به نوع شرکت و سمت متقاضی، عبارتند از:

الف) مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکت:-روزنامه رسمی آگهی تأسیس شرکت به همراه نام ثبت شده متقاضی در آن

-آگهی تغییرات شرکت ایرانی-در صورت عدم وجود آگهی تغییرات شرکت مذکور مربوط به 3 سال اخیر، شخص متقاضی موظف به ارائه گواهی معتبر از اداره ثبت مبنی بر ادامه فعالیت شرکت علیرغم عدم ثبت تغییرات، میباشد.

ب) مشاغل آزاد:-پروانه کسب معتبر/ کارت مباشرت و یا کارت بازرگانی معتبر

ج) کارمندان:-سابقه بیمه حداقل 6 ماه اخیر یا کارت پرسنلی صادره توسط سازمان دولتی یا نیمه دولتی مربوطه یا حکم کارگزینی معتبر- در ضمن کارمندان موظف به ارائه مدارک مربوطه مبنی بر فعالیت شرکت ایرانی (آگهی تأسیس و تغییرات) میباشند.

.9مدارکی دال بر تمکن مالی فرد: پرینت ریز حساب جاری بانکی مربوط به   3 ماه اخیر یا حساب سپرده به انگلیسی با مهر و امضای بانک

اختیاری:سند ملک

10.ترجمه رسمی تمامی صفحات شناسنامه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی

11.کپی بیمه مسافرتی معتبر که میبایست حداقل سفر اول متقاضی را پوشش دهد

.12کپی رزرو بلیط هواپیما و یا بلیط خریداری شده

 • اینجانب مطلع هستم درخواستهایی که به صورت ناقص ارائه شوند، با رد درخواست روادید مواجه میگردند.
 • صرف ارائه مدارک کامل، مبنی بر صدور ویزا نمی باشد
 • مدارک مذکور میبایست در هنگام ارائه درخواست ویزا توسط شخص متقاضی به باجه تحویل داده شود و به هیچ عنوان نباید از پیش برای این مرکز ارسال شود.
 • در صورت نیاز به بررسی بیشتر و بهتر، ممکن است مدارک دیگری نیز از متقاضی درخواست شود. تمامی متقاضیان موظف به ارائه یک نسخه امضا شده از”لیست مدارک مورد نیاز(check list)  به زبان انگلیسی می باشند.

مدارک توریستی ایتالیا

لیست مدارک مورد نیاز ویزای توریستی

1.فرم درخواست ویزا؛ توجه فرمایید در صفحه سوم می بایست دو امضا به همراه تاریخ میلادی و محل تکمیل فرم درج شود.(برای افراد زیر 18 سال, امضای والدین الزامی می باشد.)

.2دو قطعه عکس پرسنلی 3.5 در 4.5  مربوط  به 6 ماه اخیر با زمینه سفید بدون روتوش

3.پاسپورت با اعتبار حداقل 90 روز از تاریخ در نظر گرفته شده جهت خروج از محدوده شنگن با حداقل دو برگ سفید روادید

4رزرواسیون هتل که می بایست حداقل سفر اول متقاضی را پوشش دهد.

ویا دعوت نامه توریستی (اختیاری)مطابق نمونه موجود:

 https://www.ckgsir.com/type-of-visaبه همراه کپی کارت شناسایی دعوت کننده

-شهروندان ایتالیایی: کارت شناسایی یا پاسپورت معتبر

-شهروندان خارجی مقیم ایتالیا: اجازه اقامت با اعتبار حداقل یک ماه از تاریخ خاتمه ویزا درخواستی

5.کپی صفحه اول پاسپورت و کپی ویزاهای شنگن(با مهرهای ورود و خروج)، آمریکا و انگلستان (در صورت دارا بودن)

6. ترجمه اجازه خروج محضری با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه (فقط برای افراد زیر 18 سال که در لحظه تشکیل پرونده با یکی از والدین درخواست ویزا داده باشد.)

7.ترجمه مدارک شغلی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی . مدارک مورد قبول بسته سمت متقاضی , عبارتند از

الف) مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکت:

روزنامه رسمی آگهی تأسیس شرکت به همراه نام ثبت شده متقاضی در آن

-آگهی تاسیس یا تغییرات شرکت مذکور مربوط به 3 سال اخیر

اداره ثبت مبنی بر ادامه فعالیت شرکت علیرغم عدم ثبت تغییرات، میباشد.

ب) مشاغل آزاد: پروانه کسب معتبر/ کارت مباشرت و یا کارت بازرگانی معتبر

ج) کارمندان: سابقه بیمه حداقل 6 ماه اخیر یا کارت پرسنلی صادره توسط سازمان دولتی یا نیمه دولتی مربوطه یا حکم کارگزینی معتبر

اختیاری: معرفی نامه

8. مدارکی دال بر تمکن مالی فرد: پرینت ریز حساب جاری بانکی مربوط به   3 ماه اخیر یا حساب سپرده به انگلیسی با مهر و امضای بانک

اختیاری:سند ملکی

9.ترجمه رسمی تمامی صفحات شناسنامه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی

10.کپی بیمه مسافرتی معتبر که می بایست حداقل سفر اول متقاضی را پوشش دهد

.12کپی رزرو بلیط هواپیما و یا بلیط خریداری شده

 • اینجانب مطلع هستم درخواست هایی که به صورت ناقص ارائه شوند، با رد درخواست روادید مواجه می گردند.
 • صرف ارائه مدارک کامل، مبنی بر صدور ویزا نمی باشد.
 • مدارک مذکور می بایست در هنگام ارائه درخواست ویزا توسط شخص متقاضی به باجه تحویل داده شود و به هیچ عنوان نباید از پیش برای این مرکز ارسال شود.
 • در صورت نیاز به بررسی بیشتر و بهتر، ممکن است مدارک دیگری نیز از متقاضی درخواست شود.
 • تمامی متقاضیان موظف به ارائه یک نسخه امضا شده از”لیست مدارک مورد نیاز(check list)  به زبان انگلیسی می باشند.
انواع ویزای ایتالیا دانلود مدارک و فرم ها دانلود مدارک به انگلیسی
ویزای توریستی Download (Farsi)  Download (English)
·  ویزای تجاری                               Download (Farsi)    Download (English)
ویزای تحصیلی کوتاه مدت                             Download (Farsi)  Download (English)
·  ویزای تحقیقاتی کوتاه مدت Download (Farsi)  Download (English)
ویزای حمل و نقل Download (Farsi)            Download (English)          
فرم درخواست ویزای شینگن           Download (Farsi)  Download (English)
   
   
   


هزینه ویزا ایتالیا

ویزا کوتاه مدت برای افراد بالای 12 سال80 یورو
افراد 6 تا 12 سال40 یورو
ویزای تحصیلی50 یورو
ویزای بلند مدت,کاری,خانوادگی و پزشکی116یورو

 • اشتراک گذاری:
کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.