اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

کشور هلند

هلند از شرق با آلمان همسایه‌است و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا هم‌جوار است. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به‌شمار می‌رود.کشور گل لاله و سرزمین آسیاب بادی از معروف‌ترین لقب‌های هلند است. پایتخت هلند شهر آمستردام است.حکومت هلند پادشاهی مشروطه‌ است که در آن شاه یا ملکه نقش چندان تعیین‌کننده‌ای در سیاست ندارد و بیشتر نماد وحدت ملی است.

زبان رسمی مردم هلند

زبان رسمی مردم هلند زبان هلندی که شباهت زیادی به زبان آلمانی دارد, اما مردم هلند اغلب زبان انگلیسی را متوجه می شوند و عالی صحبت می کنند.

هلند یکی از سرسبزترین کشورها و پرورش دهنده ی گل در جهان است و به همین دلیل برگزاری جشنواره های گل در کنار جاهای دیدنی هلند مانند کانال ها، موزه ها و غیره باعث شده تا گردشگرهای زیادی با تورهای مسافرتی راهی این کشور بشوند.

هلند یکی از زیباترین و قدرتمند ترین کشورهای اروپایی است که به دلیل داشتن سرزمین های مسطح و آب و هوای بسیار خوب معروف است. در کشور هلند همه ی زیر ساخت ها و امکانات لازم برای انجام انواع فعالیت ها از جمله تجارت وجود دارد.

هزینه های زندگی در هلند

به طور کلی برخی قیمت های خورد و خوراک در هلند به صورت زیر میباشد:

اقلام غذاییهزینه
شیر (1لیتر)0.90€
برنج 10 کیلویی25€ (یورو)
سیب (1 کیلوگرم)2.02€ (یورو)
موز (1 کیلوگرم)1.81€ (یورو)
پرتقال (1 کیلوگرم)1.51€ (یورو)
پیاز (1 کیلو گرم)1.30€ (یورو)
گوشت چرخ کرده5.5€ تا 6€ (یورو)
گوشت10€ تا 12€ (یورو)
مرغ3.5€ (یورو)
نان1€ (یورو)
یک فنجان قهوه/ چای2€ (یورو)
یک وعده غذایی که در یک رستوران معمولی به همراه نوشیدنی8€ (یورو)

هزینه حمل و نقل در هلند

هزینه رفت و آمد در هلند به نوع وسیله آن بستگی دارد.

هزینه های وسایل نقلیه مختلف به صورت زیر میباشد:

 • بلیط تکی اتوبوس به صورت آزاد: 2€ (یورو)
 • بلیط تکی اتوبوس با کارت اعتباری: 1€ (یورو)
 • هزینه ی ماشین ساده جهت رفت و آمد: 3000€ (یورو)
 • هزینه ی تاکسی های شهری: 5€ (یورو)
 • قیمت دوچرخه دست دوم: 70€ (یورو)

هزینه خرید و اجازه مسکن در هلند

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر          967 یورو در ماه

اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از شهر           783 یورو در ماه

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر          1.668 یورو در ماه

اجاره آپارتمان سه خوابه خارج  از شهر         1.215 یورو در ماه

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر       3.954 یورو

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از شهر        2.738 یورو

کار در هلند

یکی از مسائلی که برای متقاضیان کار در هلند می تواند دارای اهمیت باشد نرخ بیکاری در هلند است. برای کار در هلند باید بدانید که نرخ بیکاری در این کشور 3.7% تا ماه آگوست 2018 می باشد. که از سال 2014 این نرخ شروع به کم شدن می باشد.

وضعیت کار در هلند از سال 2014 رو به بهبودی رفت و اکنون نرخ بیکاری نزدیک به آلمان را دارد و وضعیت آن از اتحادیه اروپا بهتر می باشد. نرخ بیکاری موردی می باشد که دانستن آن برای مقصدتان برای مهاجرت از روش کار مهم است و به تصمیم گیری شما کمک خواهد کرد.

میزان حقوق در هلند

میزان حقوق سالیانه برای برخی از مشاغل در هلند، برای متقاضیان کار در هلند در جدول زیر نمایش داده شده است:

شغلمیانگین حقوق در سال (دلار)
توسعه دهنده نرم افزار61,001
مدیر پیشرفت بازرگانی90,234
مدیر منابع مالی144,626
کارگردان162,649
مدیر68,210
مدیر پروژه IT95,353
مهندس نرم افزار94,365
منابع انسانی76,185
تحلیلگر مالی72,913

مشاغل مورد نیاز هلند

برای کار در هلند می توان لیستی از مشاغل درست کرد. اما این کار طولانی و وقت گیر است. به همین دلیل ما دسته بندی هایی از مشاغل در هلند برای شما ذکر خواهیم کرد. اینگونه از شرایط کاری در این کشور بهتر اطلاع خواهید داشت. به همین جهت می توانید آگاهانه تر تصمیم بگیرید.

 • مدیریت عمومی
 • بهداشت، پزشکی، اجتماعی و تناسب اندام
 • بازاریابی و تبلیغات
 • پشتیبانی اداری و دبیرخانه
 • بانکداری، خدمات مالی و بیمه
 • حمل و نقل و تدارکات
 • فناوری اطلاعات و مخابرات
 • زمین، دریا، محیط زیست و دامپزشکی
 • طراحی و معماری
 • اداره امور مالی و حسابرسی
 • رسانه ها و اطلاعات
 • تحقیق و توسعه، علوم و تحقیقات علمی
 • خدمات عمومی
 • مهندسی و مشاغل فنی
 • خرید و فروش
 • هنرهای دستی
 • اقامت، پذیرایی و گردشگری
 • آموزش و پرورش
 • منابع انسانی
 • خدمات امنیتی و حفاظتی

کاریابی در هلند و موسسات کاریابی در هلند

کاریابی و ورود به بازار کار این کشور مستلزم آگاهی از شرایط کار در این کشور است که در این خصوص آشنایی با موسسات کاریابی در هلند می تواند در پروسه ورود فرد به بازار کار این کشور تاثیر بسزایی داشته باشد، در ذیل برخی موسسات کاریابی در هلند را خدمت شما عزیزان شرح می دهیم.

 • AQUENT در مورد طراحی وب، استراتژی و محتوای وب
 • ARDEKEY مشاغل مربوط به علوم کامپیوتر
 • DARWIN RECRUITMENT مشاغل مربوط به فناوری اطلاعات
 • RAVE RECRUITMENT فناوری اطلاعات

لیست سایت های مربوط به کاریابی به شرح زیر می باشد:

 • MONSTERBOARD شرکت های هلندی
 • STEP STONE
 • INTER MEDIAIR
 • LINKDIN
 • EXPATICA
 • EURES
 • UWV

مشاغل پر درآمد در هلند

معرفی شغلحقوق و دستمزد سالانه
متخصصان پزشکی126131€ (یورو)
خلبان96595€ (یورو)
وکیل91258€ (یورو)
مدیران شرکت75152€ (یورو)
اقتصاد دانان78041€ (یورو)
مدیران بازرگانی72820€ (یورو)
مدیران منابع انسانی72092€ (یورو)
ناخدا دریایی66996€ (یورو)
دفاتر اسناد رسمی65728€ (یورو)
کاراگاهان64313€ (یورو)

تحصیل در هلند

در کشور هلند بیش از ۱۶۰ مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی فعالیت دارند و امکان تحصیل برای رشته های متنوع در کلیه مقاطع تحصیلی در برترین دانشگاه های این کشور برای دانشجویان وجود دارد. مدراک دانشگاه های هلند بدون استثنا در تمامی‌ جهان معتبرند. زبان تحصیل در هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی می باشد.

تحصیل در هلند – تحصیل در مقطع کارشناسی هلند ۲۰۲۰

دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی در دانشگاه های هلند بایستی حداقل دیپلم با معدل بالای ۱۲ و مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ را داشته باشند تا بتوانند در این مقطع در دانشگاه ها تحصیل داشته باشند.

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ۳ تا ۴ سال می باشد و متقاضیان باید برای اخذ پذیرش کارشناسی و تحصیل به زبان آلمانی مدرکB1  یا  B2 زبان آلمانی را داشته باشند. شهریه دانشگاه های برتر هلند در مقطع کارشناسی سالانه حدود ۷۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو است. دانشجویان در مقطع کارشناسی اجازه کار ۱۰ ساعت در هفته را دارند.

تحصیل در هلند – تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند ۲۰۲۰

دانشجویان متقاضی در این مقطع بایستی حداقل مدرک کارشناسی مرتبط و مدرک زبان آیلتس حداقل ۶٫۵ را داشته باشند تا بتوانند در این مقطع در دانشگاه ها تحصیل داشته باشند.

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد ۱ تا ۲ سال می باشد و متقاضیان باید برای اخذ پذیرش در کارشناسی ارشد و تحصیل به زبان آلمانی، مدرک B2  زبان آلمانی را داشته باشند. شهریه دانشگاه های برتر هلند در مقطع کارشناسی ارشد سالانه حدود ۱۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو است. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را دارند.

تحصیل در هلند – تحصیل در مقطع دکترای هلند ۲۰۲۰

دانشجویان متقاضی تحصیل در هلند در مقطع دکتری بایستی حداقل مدرک کارشناسی ارشد مرتبط و مدرک زبان آیلتس حداقل ۶٫۵ را داشته باشند تا بتوانند در این مقطع در دانشگاه ها تحصیل داشته باشند.

تحصیل در مقطع دکترا ۴ سال می باشد و متقاضیان باید برای اخذ پذیرش دکترا و تحصیل به زبان آلمانی، مدرک  B2  زبان آلمانی را داشته باشند. هزینه تحصیل دکترا در هلند با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. در برخی از دانشگاه ها کل هزینه دکترا به عنوان بخشی از پروژه های تحقیقاتی توسط دولت هلند تأمین می شود، و در برخی دیگر بخشی از آن توسط دانشگاه پرداخت می شود.

رنکینگ دانشگاه های هلند

ردیفنام دانشگاهرتبه QS
1دانشگاه تکنولوژی دلفت52
2دانشگاه آمستردام57
3دانشگاه تکنولوژی آیندهوون99
4دانشگاه خرونینگن120
5دانشگاه لایدن122
6دانشگاه اوترخت124
7دانشگاه واخنینخن125
8دانشگاه توئنته172
9دانشگاه اراسموس روتردام179
10دانشگاه رادبود نایمخن204
11دانشگاه ماستریخت211
12دانشگاه فرای آمستردام231
13دانشگاه تیل بورگ319

پاسپورت هلند و روش های اخذ پاسپورت

برای اخذ پاسپورت یک کشور باید به این نکته توجه داشت که افراد با توجه به شرایط کنونی خود از چه مسیرهایی امکان مهاجرت دارند. اخذ پاسپورت به معنای کسب حق شهروندی می باشد و  همان طور که ذکر شد تابعیت یک رابطه حقوقی سیاسی و معنوی بین افراد و کشورهاست. پروسه اخذ تابعیت در هر مسیری متفاوت می باشد، کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی هر یک می تواند منجر به اخذ اقامت و تابعیت و در نهایت اخذ پاسپورت هلند گردد.

اخذ پاسپورت هلند از طریق تحصیل

تحصیل در کشورها نمی تواند مستقیما منجر به اخذ پاسپورت شود. افراد پس از تحصیل در هلند اجازه دارند تا 1 سال در خاک این کشور به جستجوی کار بپردازند در صورت یافتن فرصت شغلی و انعقاد قرارداد با کارفرما می توانند اقامت کاری دریافت نمایند و پس از 2 تا 5 سال کار در هلند و پرداخت مالیات به دولت این کشور ابتدا اقامت دائم و سپس گذشت 1 الی 2 سال پس از اخذ اقامت دائم درخواست دریافت پاسپورت هلند را ارائه کنند.

پاسپورت هلند از طریق سرمایه گذاری

از دیگر روش های اخذ پاسپورت هلند از طریق سرمایه گذاری، روش استارت آپ می باشد که نیاز به ارائه ایده های نو و خلاقانه دارد. متقاضی از طریق استارت آپ ویزا بعد از3 الی 5 سال می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید و با اخذ اقامت دائم پس از 1 الی 2 سال پاسپورت هلند را درخواست نماید.

اخذ پاسپورت هلند از طریق ازدواج

ازدواج نیز می تواند یکی از راههای اخذ پاسپورت هلند تلقی گردد. متقاضی اخذ پاسپورت هلند در صورتی که با تبعه هلند ازدواج نمایند، می توانند اقامت و پاسپورت هلند را دریافت کند.در صورتی که متقاضی ازدواج در هلند بتواند واقعی بودن رابطه را اثبات نماید، قادر خواهد بود از طریق ازدواج موفق به اخذ پاسپورت هلند گردد.

اخذ پاسپورت هلند از طریق تولد

پاسپورت هلند در صورتی به کودک متولد شده اعطا می گردد که یکی از والدین کودک پدر یا مادر و یا هر دو آنها تبعه هلند باشند و پاسپورت هلند را دارا باشند. مهاجرت به هلند از طریق تولد در صورتی که والدین فرزند از اتباع هلند محسوب نگردند، امکان پذیر نخواهد بود .تنها در صورتی به کودکی تابعیت هلند اتخاذ می گردد که از پدر و مادری نامعلوم در خاک هلند متولد شده باشد یا از پدرو مادری بدون تابعیت .


انواع ویزا هلند

ویزا تجاری هلند

این نوع ویزا برای سفرهای تجاری است. اگر هر فردی در طول سفر خود در هلند قصد انجام کار تجاری یا وظایف رسمی را داشته باشد، باید مطابق با آن ویزا را دریافت کند.

ویزا توریستی هلند

این نوع ویزا فقط برای سفرهای تفریحی و تعطیلات و گردشگری است. اگر متقاضی در طول سفر خود در هلند قصد انجام کار تجاری یا انجام وظایف رسمی داشته باشد، باید  مطابق با آن ویزا را دریافت کند.

ویزای ترانزیت هلند

ویزای ترانزیت فرودگاهی (نوع A) برای عبور و مرور از طریق مناطق ترانزیت بین المللی فرودگاه های منطقه شنگن است ، اما برای ورود به خاک یک کشور شنگن نیست.

با داشتن ویزای ترانزیت فرودگاه می توانید پروازها را در هلند تغییر دهید اما نمی توانید فرودگاه را ترک کنید.

اگر تابعیت شما در لیست کشورهایی که اتباع آنها به ویزا نیاز دارند ، به ویزای ترانزیت فرودگاه نیاز دارید.

توجه: لطفاً توجه داشته باشید كه اگر مسیر ترانزیت شما از طریق شینگن بیش از دو توقف باشد شما به ویزای شینگن (ویزای نوع C) احتیاج دارید ، حتی اگر از فرودگاه خارج نشوید. مثال: پرواز از تهران – پاریس – فرانکفورت – شیکاگو.

 اگر تابعیت شما در این لیست می باشد ، بررسی کنید که معافیت دارید یا خیر.

در چه مواردی ویزای ترانزیت فرودگاه نیاز نمی باشد؟

    داشتن ویزا یا اجازه اقامت برای یک کشور در منطقه شنگن اتحادیه اروپا

برای کانادا ، ژاپن یا ایالات متحده ویزا داشته باشید

اجازه اقامت تضمین بازگشت نامحدود برای آندورا ، سن مارینو ، کانادا ، ژاپن و ایالات متحده را داشته باشید

عضو خانواده یک شهروند اتحادیه اروپا ، EEA یا سوئیس هستند

ویزای بازگشت

این نوع ویزا برای افراد خارجی دارای اجازه اقامت بلند مدت در قلمرو پادشاهی هلند، می باشد. این یک ویزای بازگشت است و برای کسانی است که کارت اقامت خود را گم کرده اند یا کارت آنها به سرقت رفته و یا مدت اعتبار آن خاتمه یافته است.

متقاضیان باید مدارکی دال بر اینکه در این گروه قرار دارند ارائه نمایند.

ویزای شنگن به شهروندان خارجی امکان می دهد که از هلند و سایر کشورهای عضو شنگن برای یک مدت محدود دیدار داشته باشند. چنانچه مایلید برای مدت بیشتری (بیش از 90 روز) در هلند اقامت نمایید باید درخواست ویزای بلند مدت خود را مستقیما به سفارت هلند ارائه کنید.

ویزای اعضای خانواده

متقاضیانی که برای دیدار خانواده، دوستان، دوست دختر/دوست پسر سفر می کنند باید این نوع ویزا را دریافت نمایند.

دعوت نامه اشخاص باید توسط شورای شهر یا شهرداری صادر شده باشد.

اگر دعوت کننده هلندی در ایران زندگی می کند، لازم نیست این دعوتنامه استاندارد ارائه شود. بجای آن این فرم را دانلود و پس از تکمیل و امضاء توسط دعوت کننده به تایید سفارت یا کنسولگری هلند برسانید. لطفا برای تایید این مدرک از قبل وقت ملاقات تنظیم کنید.

اصولا همسر یا اعضای وابسته به شهروند اتحادیه اروپا از پرداخت هزینه ویزا و یا ارائه مدارک کمتری برای سفر به کشور متبوع شهروند اتحادیه اروپا مستثنی نیستند.

به عبارت دیگر: اگر یک ایرانی با یک نفر هلندی ازدواج نماید و بخواهد به هلند سفر نماید باید کلیه مدارک ذکر در این وبسایت را ارائه نماید.

توجه نمایید که مدارک ناقص پذیرفته نخواهد شد.

ویزای اقامت بلند مدت

چنانچه قصد دارید در هلند بیش از 90 روز اقامت کنید، باید اجازه اقامت موقت (MVV) یا اجازه اقامت در مرکز خدمات مهاجرت – بومی سازی (IND) در هلند را درخواست نمایید. MVV ویزایی است که با آن می توانید به هلند وارد شوید. شما یا حامی مالی شما می تواند خواستار ویزای MVV و همزمان اجازه اقامت برای شما شود. به این کار، روند ورود و اقامت (TEV) گفته می شود.

وقتی این روند را شروع کنید یک شماره V دریافت می کنید. این یک شماره خاص است که برای شناسایی توسط IND و سازمان های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این شماره در مکاتبات استفاده شده و در پشت مدرک اقامتی ثبت می گردد.

ویزا برای اقامت بیش از 90 روز در هلند: اجازه اقامت موقت (MVV)

اگر قصد دارید برای مدت بیش از 90 روز و بصورت غیرمنقطع در هلند بمانید، باید از سفارت هلند در ایران مجوز اقامت موقت (MVV) درخواست نمایید. ویزای بلند مدت را فقط از طریق سفارت هلند در ایران درخواست کنید. برای اینکار لازم است ابتدا درخواست وقت ملاقات نمایید.

زمان بررسی درخواست ویزای MVV در حدود 3 ماه است.


وقت سفارت هلند

چگونه وقت سفارت هلند بگیریم؟

 • همه ی مدارک ها باید در وقت ملاقات ارائه داده  شود. مدارک ناقص دریافت نخواهد شد.
 • هر نفر باید به طور جداگانه وقت بگیرید..
 • بهتر است که  3 ماه قبل از تاریخ سفر اقدام به تعیین وقت کنید.

برای تنظیم وقت ملاقات لطفا یک ایمیل با جزییات زیر به این آدرس appointmentbelgium@vfshelpline.com

ارسال کنید (می توانید مطالب زیر را در ایمیل خود کپی کنید)

Full Name 
Passport Number 
Passport Expiry DateDD/MM/YYYY 
Nationality 
Gender 
Date Of BirthDD/MM/YYYY 
Contact Number 
Date Of TravelDD/MM/YYYY 
Preferred Date of Appointment*DD/MM/YYYY 
Category Of VisaBusiness Chavez Vilchez Humanitarian cases (passing of relatives in the Netherlands) FAMILY MEMBERS OF EU/EEANATIONALS
The Country Of My Main DestinationThe Netherlands Caribbean


زمان بررسی ویزا هلند

زمان بررسی

مدت زمان بررسی حداقل 15 روز است. ممکن است ارزیابی بیشتر طول بکشد. به محض پایان بررسی، متقاضیان از وضعیت درخواست خود با خبر میشوند.

لطفا توجه نمایید که گذرنامه شما تا پایان بررسی نگهداری خواهد شد.

لطفا اطمینان حاصل نمایید که درخواست خود را به منظور پیشگیری از هرگونه مشکلی به موقع تحویل دهید.

پس از ارائه درخواست

بعد از تحویل مدارک در مرکز درخواست ویزا بعد از مدتی کد پیگیری برای شما ارسال میشود که می توانید بصورت آنلاین وضعیت درخواست خود را چک کنید.

برای پیگیری درخواست خود اینجا را کلیک کنید.

توجه نمایید که زمان دریافت گذرنامه از ساعت 15:00 الی 17:00 در روزهای یکشنبه الی پنجشنه بجز تعطیلات رسمی و تعطیلات آخر هفته می باشد

برای دریافت گذرنامه از مرکز درخواست ویزا مدارک زیر را همراه داشته باشید:

·  فیش پرداخت هزینه ها

·  اصل کارت شناسایی


مدارک ویزا هلند

چک لیست مدارک لازم جهت درخواست ویزای تجاری/ورزشی/تحصیلی/فرهنگی

 • فرم درخواست ویزا به همراه مدارک ذیل میبایست توسط خود متقاضی تسلیم گردد (همچنین کودکان و نوزادان) :
 • یک نسخه  فتوکپی به همراه مدارک تحویل داده شود.
 • مدارک به یکی از زبانهای هلندی، انگلیسی، فرانسوی یا اسپانیایی ترجمه شوند .
 • به غیر از گذرنامه، هیچ یک از مدارک تسلیم شده برگردانده نمیشود. 
 • هزینه هر فتوکپی در سفارت معادل 0.5 یورو میباشد.
  • فرم درخواست ویزای شنگن به طور کامل پر شده و امضا گردد.
  • مدارک
 •       پاسپورت

لطفا توجه داشته باشید:

 • پاسپورت حداقل  تا سه ماه پس از ترک  مناطق شنگن اعتبار داشته باشد.
 • پاسپورت حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
 • پاسپورت حداقل طی ده سال اخیر صادر شده باشد.

و یک کپی از :

 • صفحه مشخصات پاسپورت
  • ویزاهای قبلی و کپی تمام مهرهای ورود و خروج
  • صفحه مشخصات پاسپورت قبلی و ویزاهای آن
  • شناسنامه برای اثباط رابطه خویشاوندی
  • اگر متقاضی ویزای شنگن برای خردسالی هستید که قرار است به تنهایی یا فقط با یکی از والدین سفر کند لطفا مدارک ذیل را ارائه نمایید:
 • کپی تمام صفحات شناسنامه
 • گواهی تاییدیه تولد فرزند به همراه مدارگ شناسایی پدر و مادر که امضاء اشخاص در آن مشخص شده باشد
 • گواهی رضایت محضری هر دو اولیا
 • درصورت لزوم: حكم دادگاه مبنی بر تایید قیم قانونی کودک
 • درصورت لزوم: تاییدیه و رضایت نامه از مرکز آموزشی برای مدت غیبت
 • مدارک اثبات اقامت قانونی

ارائه مدرک مبنی بر اینکه در کشور درخواست دهنده اقامت دارید. مثل پاسپورت، گواهی اشتغال به کار, کارت اقامت

 • عکس

 دو قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ که در شش ماه اخیر گرفته شده باشد و 70% صورت و شانه به بالا را نمایش دهد،

 • اثبات جزئیات سفر
 • توجه: برای سفرتان رزروی انجام دهید که قابل کنسل کردن باشد.
  • برنامه سفر (رزروهای رفت و برگشت شنگن به نام شما، بلیط الزامی نیست)
  • اسنادی که بازدید تجاری، تحصیلی، فرهنگی یا رویدادهای ورزشی شما را اثبات کند.
  • رزرو هتل برای کل دوره اقامت.
  • دعوتنامه از شرکت یا محلی که قرار است در هلند از آن بازدید کنید.
  • گواهی اشتغال به کار، حقوق، مدت و دلیل بازدید، بیمه تامین اجتماعی مدارک بالا می بایست کاملا روشن کنند چه کسی هزینه سفر شما را متقبل شده و در این دوره کجا اقامت خواهید داشت. اگر شغل آزاد دارید لطفا جواز کار، کد مالیاتی و کپی فیش مالیاتی ارائه دهید.
  • اسنادی که ثابت کنند شما پس از اتمام سفر به کشور خود برمیگردید، برای مثال:
 • تاییدیه از کارفرما، قرارداد کاری و بیمه تأمین اجتماعی مبنی بر اثبات اشتغال در کشور مبداء یا کشور محل اقامت دائم.
 • گواهی اشتغال به تحصیل.
 • گواهی اشتغال به تحصیل فرزند شما.
 • سند مالک غیرمنقول.
 • مدرکی که اثبات کند در کشور مبدا از شخص یا سالمندی مراقبت میکنید.
 • بیمه درمانی
 • هرگونه بیمه نامه به نام شما
 • اعتبار بیمه نامه برای مدت اقامت در مناطق شنگن
 • حداقل سقف هزینه بیمه معادل 30.000 یورو که شامل اورژانس، بستری شدن در بیمارستان و بازگشت (در صورت فوت) شود.  
 • خرید بیمه مسافرتی درصورتیکه شرکت بیمه کننده شما فاقد بیمه درمانی بالا باشد.
 • پرداخت هزینه ویزا در زمان مصاحبه 

دانلود چک لیست هلند

فرم درخواست ویزای کوتاه مدت شنگن

فرم ویزای بلند مدت(mvv)

فرم ویزای کارائیپ

نکته مهم :

توجه داشته باشید باید فرم درخواست ویزا را دقیق و کامل پر شود میتوانید طرز نوشتن صحیح درخواست فرم ویزا شنگن (در این قسمت کلیک کرده و بخوانید) بخوانید تا به اشتباه ریجکت و یا بخاطر نقص اطاعات سه ماه بلوکه نشوید و نتوانید درخواست ویزا بدهد.


هزینه ویزا هلند

هزینه های ویزا

انواع ویزا مبلع به یورو
ویزای شنگن، تعرفه معمولی 80
ویزای شنگن، تعرفه پایین: (برای افراد بین 6 تا 12 سال) 35
ویزای شنگن، تعرفه پایین: افراد مشمول تسهیلات ویزایی شهروندان بوسنی- هرزگوین*، گرجستان،کوزوو، مقدونیه*،
مولداوی، مونته نگرو*، روسیه، صربستان*، اوکراین، شهروندان ارمنستان* و آذربایجان بالای 12 سال  
35
ویزای کارائیب (حداکثر 30 روز) 80

توجه:هزینه ها ثابت نیست و ممکن است قابل تغییر باشد.

چه کسانی نیاز به پرداخت هزینه ویزای شنگن ندارند:

 • کودکان زیر 6 سال سن
 • اتباع ارمنستان* و آذربایجان زیر 12 سال سن
 • دانش آموزان، دانشجویان، فارغ التحصیلان و معلمین همراه آنها که برای اهداف آموزشی سفر می کنند
 • محققین علمی چنانچه توسط موسسات علمی دعوت شده باشند
 • همسر، شریک زندگی ثبت شده و فرزندان زیر 21 سال سن بعلاوه سایر اعضای مستقیم خانواده (فرزند یا والدین متقاضی یا شریک زندگی وی) اتباع غیر هلندی EU/EEA که به کشور دیگر عضو شنگن بغیر از کشور متبوع خود سفر می کنند یا اقامت دارند
 • نمایندگان سازمان های غیرانتفاعی تا 25 سال سن، که در سمنیارها، کنفرانس ها، مناسبت های ورزشی، فرهنگی یا آموزشی شرکت می کنند
 • ویزای کاری برای متقاضیانی که توسط سازمان های بین المللی مستقر در هلند استخدام شده اند (OPCW، دادآگاه لاهه، یونسکو، IHT/ITC ، ICC) و اعضای خانواده های آنها که عضو دائمی خانواده تلقی می شوند.

توجه نمایید که برای استفاده از این معافیت بایستی مدارک لازم و قانع کننده ارائه شود.

هزینه ویزا بایستی نقدا پرداخت گردد. مبالغ پرداختی بازگردانده نمی شود.

توجه: هزینه ها بایستی به یورو پرداخت شود و مدارک نباید مخدوش باشند.

 • اشتراک گذاری:
کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.