اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

کشور مجارستان

مجارستان کشوری است در اروپای مرکزی. پایتخت آن بوداپست است. مساحت آن ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع است. این کشور در حدود ۹ میلیون و ۸۸۰ هزار نفر جمعیت دارد، زبان رسمی آن مجاری و واحد پول آن فورینت است. پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور بوداپست با یک میلیون ۷۴۰ هزار نفر جمعیت است. واحد پول مجارستان فورینت می باشد اما پول رایج درمجارستان یورو است.
در حدود ۸۴ درصد از مردم این کشور مجاری‌ تبار، ۱۴ درصد نامشخص، و ۳ درصد روما ( کولی) هستند. زبان مجاری پرگویش ترین زبان غیر هندو اروپایی در قاره اروپا است. زبان مجاری از خانواده فین‌واوگری است که از کوه‌های اورال سرچشمه می‌گیرند و مجاری با زبان‌های فنلاندی و استونیایی خویشاوند است.

مجارستان در تاریخ ۲۳ اکتبر ۱۹۸۹ تبدیل به جمهوری پارلمانی دموکراتیک شد و امروزه به عنوان یک کشور توسعه‌یافته شناخته می‌شود. مجارستان از کشورهای توریستی است و در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱۰.۲ میلیون گردشگر را به خود جلب کرد.

فرهنگ مردم مجارستان

مردم مجارستان اعتقاد خاصی به ارزش های خانوادگی دارند به طوری‌ که مرکز ساختار اجتماعی در این کشور خانواده است و از نظر مالی و احساسی بسیار مورد حمایت قرار می‌گیرد. در این کشور مادران نقش مهمی در تربیت فرزندان خود دارند و به طور کلی مادران بسیار فداکار و وظیفه شناس هستند. در نظر داشته باشید که خانواده تابع ارزش های سنتی است.

مردم مجارستان شیرینی‌پزهای وظیفه شناسی هستند که از ارزش های سنتی تبعیت می‌کنند. اینطور که مشخص شده است این کشور در زمینه هنرهای آشپزی به رتبه خوبی رسیده است.

رسوم اجتماعی مجارستان به این صورت که افراد برای ورود به منزل یک شخص از جعبه شکلات و یا دسته گل استفاده می‌کنند و کفششان را بیرون از خانه در می‌آورند. تأخیر در مجارستان توهین آمیز است و نیاز است که به طور کلی این رسوم ارزیابی شود.

.

مشاغل مورد نیاز در مجارستان کدامند؟

 • متخصصان ICT
 • متخصصین علوم طبیعی
 • مهندسین
 • متخصصین سلامت
 • امور اقتصادی
 • مدیران مالی و حسابداری
 • پزشکان
 • پرستاران
 • کارکنان پرسنل
 • متخصصان فناوری اطلاعات
 • ناظران
 • فروشندگان ماشین
 • کارکنان رستوران و هتل
 • رادیولوژی
 • نمایندگان فروش

متوسط هزینه ماهانه ی اجاره مسکن در بوداپست

ردیفعنوان هزینهمتوسط مبلغ به یورو
1آپارتمان (1 خوابه) در شهر481€
2آپارتمان (1 خوابه) خارج از شهر356€
3آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر920€
4آپارتمان (3 خوابه) خارج از شهر635€

متوسط هزینه خرید آپارتمان

ردیفعنوان هزینهمتوسط مبلغ به یورو
1قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر2,913€
2قیمت هر متر مربع آپارتمان در خارج از شهر1,909€

متوسط هزینه تحصیل فرزند در بوداپست

ردیفعنوان هزینهمتوسط مبلغ به یورو
1مهد کودک (ماهانه)275€
2دبستان بین المللی (زبان انگلیسی) (سالانه)6,677€

متوسط هزینه رستوران در بوداپست

ردیفعنوان هزینهمتوسط مبلغ به یورو
1هر وعده غذایی ارزان6€
2غذا برای 2 نفر، رستوران متوسطه، سه دوره30€
3ساندویچ5€
4آب نیم لیتری0.82€

متوسط هزینه تغذیه

ردیفعنوان هزینهمتوسط مبلغ به یورو
1برنج (1 کیلو)1€
2گوشت (1 کیلو)8€
3شیر (1 لیتر)0.70€
4سیب زمینی (1 کیلو)0.83€

متوسط هزینه های پوشاک و متفرقه

ردیفعنوان هزینهمتوسط مبلغ به یورو
1کفش رسمی78€
2اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، اطلاعات نامحدود، کابل / ADSL)13€
3سیگار هربسته20 تایی (مارلبورو)4€
4جین58€

کار در مجارستان و میزان حقوق

از دیگر مواردی که در انتخاب شغل تاثیرگذار است میزان حقوق دریافتی است. به طور کلی فردی که ویزای کاری مجارستان داشته و در مجارستان مشغول به کار است معمولا در حدود ۱٫۲۸۰٫۰۰۰ فورینت مجاری(HUF) درآمد دارد. میانگین حقوق در مجارستان از ۱۷۳٫۰۰۰ فورینت (کمترین میانگین) تا ۵٫۶۶۰٫۰۰۰ (بالاترین میانگین، البته حداکثر حقوق بالاتر از این میزان می باشد) است. این میانگین حقوق ماهیانه شامل مسکن، حمل و نقل و دیگر مزایاست.

کار در مجارستان و مؤسسات کاریابی

برای کاریابی در مجارستان می توانید از طریق موسسات کاریابی موجود در این کشور اقدام نمایید. مهاجرین می توانند با مراجعه به سایت های مربوطه و ثبت نام در آنها رزومه شان را برای بررسی شرایط و یافتن شغل مرتبط به کارفرمایان مختلف ارسال نمایند. توجه کنید که حتما در تهیه رزومه خود کمال دقت را به خرج دهید.

سایت ها و موسسات کاریابی مجارستان

hungary.xpatjobs.com

workabroad.ph

موسسه کاریابی Adecco

موسسه کاریابی Randstad

معرفی دانشگاه های خصوصی و دولتی مجارستان

دانشگاه های دولتی با رنک بالا در مجارستاندانشگاه های خصوصی معتبر مجارستان
کوروینسآندراسی بوداپست
فنی و علوم اقتصادی بوداپستمتروپولیتان بوداپست
هنر های زیباکینگ زیگموند
دبرسن
پیچز

دوره های زبان مجارستان برای دانشگاه

مجارستان کشوری در اروپا و عضو اتحادیه شنگن است که هم دانشگاه های زیاد و خوبی دارد و هم شامل کالج می باشد. مجارستان دارای کالج های مختلفی است که کورس های آلمانی و انگلیسی ارائه می دهند.جهت آموزش زبان انگلیسی یک الی دو ترم دوره آموزش زبان در مجارستان وجود دارد و دانشجویان متقاضی تحصیل در مجارستان که در کل مدرک زبان انگلیسی ندارند و یا سطح زبان انگلیسی پایین و ضعیفی دارند بهتر است که حتما دوره زبان انگلیسی مجارستان را بگذرانند و دانشجویانی که زبانشان در حد متوسط به بالا هستند می توانند به کورس پیش دانشگاهی دانشگاه ها و کالج های مجارستان ورود کنند. همانطور که عرض شد در کالج های زبان مجارستان زبان های آلمانی و انگلیسی اموزش داده می شوند . همچنین در اروپا جاهایی که زبانشان به غیر از انگلیسی است زبان کشور خودشان راهم تدریس می کنند.

اخذ پاسپورت مجارستان

شاید یکی از اصلی ترین سوال هایی که ذهن شما را مشغول کرده باشد، روش های اخذ پاسپورت مجارستان می باشد. برای ایجاد یک دید کلی در زمینه مهاجرت باید بدانید که از شش روش کلی کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی می توان اقامت و یا درصورت وجود شرایط مورد نظر آن کشور، تابعیت کشوری را کسب نمود. اقامت مجارستان نیز به مشابه سایر کشورهای اروپایی (قانون اتحادیه اروپا) تا پنج سال موقت است و بعد از آن به اقامت دائم اروپا تبدیل می شود و شما می توانید برای دریافت پاسپورت اقدام نمایید.


انواع ویزای مجارستان

ویزای تجاری

ویزاهای تجاری برای اهداف تجاری و کسب و کار در کشور مقصد صادر می شود. شرکت در جلسات، کنفرانس ها و یا همایش های مربوط به کسب و کار، نیازمند اخذ ویزای تجاری می باشد. برای اخذ ویزای تجاری لازم نیست که شهروند کشوری تعیین شده باشید تا بتوانید مراحل کار های تجاری خود را پیش ببرید.

ویزای فرهنگی ورزشی

ویزای والدین همراه دانشجو / دانش آموز

ویزای آموزشی، علمی و دوره های تخصصی

ویزای افراد زیر سن قانونی 18 سال

ویزای شرکت در کنفرانس

ویزای دیدار دانشجو / دانش آموز

ویزای شهروندان EEA /EU

اعضای خانواده شهروندان EEA  افرادی هستند  که ویزا اقامتی آبی رنگ در پاسپورت خود دارند . (نوع: کارت اقامت عضو خانواده یک شهروند EEA) با داشتن شرایط زیر نیاز به گرفتن ویزا برای سفر به مجارستان نیستند:

 • در صورت پیوستن به فرد دارای شهروندی همراه با ارائه دعوتنامه و کپی کارت شناسایی فرد دعوت کننده
 • در صورت سفر با فرد دارای شهروندی EU/EEA

اعضای خانواده شهروندان EEA که کارت فوق را نداشته باشند( کارت اقامت شهروند )EEA نیازمند ویزا برای سفر به مجارستان هستند. این متقاضیان باید برای درخواست ویزا اقدام نمایند و ثابت کنند که یا با عضو خانواده دارای شهروندی EEA سفر می کنند یا قصد دیدار این فرد را در کشور مقصد دارند (هر دو مورد باید با بلیط پرواز مشترک یا نامه ای از طرف عضو خانواده دارای شهروندی  EEA و همچنین یک بلیط یکطرفه برگشت همراه باشد) لطفا سایر مدارک لازم را  مطالعه کنید.

مجارستان جزو اتحادیه اروپا است و برای رفتن به این کشور باید ویزای شنگن دریافت کنید. اتباع خارجی که مایل به سفر به مجارستان هستند باید ویزای معتبر داشته باشند، مگر اینکه در فهرست کشورهایی باشند که نیاز به ویزا ندارند.

با داشتن ویزای شنگن به چه کشورهایی میتوانیم برویم؟

اتریش، بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایسلند، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، پرتقال، اسپانیا، سوئد، استونی، لاتویا، لیتوانی، لهستان، مجارستان، جمهوری چک، اسلواکی، اسلوانی، مالت و سوئیس.


وقت سفارت و نحوه درخواست ویزا مجارستان

چگونه درخواست ویزا بدهیم؟

گام اول

قبل از ورود به وی اف اس لطفا موارد امنیتی را رعایت کنید.

گام دوم

قبل از درخواست، “هدف سفر” خود را مشخص کنید.هدف شما باید از سفر تجاری ,توریستی ,تحصیلی و… باشد

گام سوم

فرم درخواست ویزا  را از اینجا دانلود و تکمیل نمایید. عکس خود را به فرم پیوست کنید. هر فردی باید جداگانه فرم درخواست ویزا را پر کند.

گام چهارم

همه ی مدارک لازم را طبق مدارک آماده کنید. از تکمیل کردن فرم خود مطمئن شوید. درخواست های تکمیل نشده بررسی نمی شوند. هر فرم درخواستی باید با فرم چک لیست جداگانه و مدارک لازم ارائه شود.

گام پنجم

برای ارائه درخواست در مرکز ثبت درخواست ویزا در تهران، باید وقت سفارت بگیرید.در ادامه نحوه گرفتن وقت سفارت را توضیح خواهم داد.

 چه مواردی برای گرفتن وقت سفارت لازم است؟

نام (مطابق با پاسپورت)
شماره تماس
شماره پاسپورت
کپی پاسپورت
تاریخ سفر (خروج از ایران)


گام ششم

پرداخت هزینه به صورت نقدی (یورو) انجام می شود.

گام هفتم

درخواست ویزای  خود را در مرکز ثبت روادید وی اف اس ارائه بدهید.

چگونه درخواست وقت سفارت بگیریم؟

ویزا کوتاه مدت (اقامت حداکثر تا 90 روز)

 • شما می توانید وقت سفارت خود را حداکثر دو ماه قبل از سفر درخواست کنید.

اطلاعات زیر را در ایمیل خود کپی و تکمیل کنید.و بعد به این ایمیل ارسال کنید.

appointment.hungaryiran@vfshelpline.com

Full Name 
Passport Number 
Passport Expiry DateDD/MM/YYYY 
Nationality 
Gender 
Date Of BirthDD/MM/YYYY 
Contact  Number 
Date Of TravelDD/MM/YYYY 
Preferred Date of Appointment*DD/MM/YYYY 
Category Of VisaBusiness EEA/EU Nationals Minors Conference Cultural and Sports Educational, Scientific and Professional Training Visit Visiting Students Parents Accompanying

در صورت تایید شدن وقت سفارت, توسط ایمیل به شما اطلاع داده می شود.

مهم: درصورتی وقت سفارت داده میشود که همه ی اطلاعات بالا را وارد کرده باشید.

توجه داشته باشید: امکان کنسل کردن و یا تغییر وقت سفارت وجود ندارد. در صورت عدم حضور در تاریخ و زمان مقرر شما می بایست دوباره وقت سفارت بگیرید.

هر فردی برای درخواست ویزا شنگن  باید شخصا در مرکز درخواست ویزا شنگن  حضور داشته باشد و  باید درخواست خود را به همراه  مدارک ارائه بدهد.

نامه تایید درخواست وقت خود را چاپ نموده و در روز ملاقات به میز پذیرش نشان دهید.

برای اطلاعات بیومتریک و انگشت نگاری در مرکز درخواست ویزا این قسمت را مطالعه کنید.

اطلاعات بیومتریک

دانلود فرم درخواست ویزا


پیگیری ویزا مجارستان

نحوه پیگیری پس از ارائه درخواست چگونه است؟

بعد از ارائه درخواست شما میتوانید درخواست خودتان را به صورت آنلاین با استفاده از شماره پیگیریICR  ( درج شده بر روی رسید ثبت درخواست روادید) و تاریخ تولد پیگیری کنید.

اگر سرویس ارسال پیامک را فعال کرده باشید، این اطلاعات به شماره تلفن همراه و آدرس ایمیلی که داده اید ارسال می شود. می توانید در جریان مراحل مختلف پروسه بررسی قرار بگیرید.

شما می توانید درخواست خود را به صورت آنلاین اینجا پیگیری کنید.

لطفا توجه داشته باشید که زمان دریافت پاسپورت در مرکز روادید تهران از ساعت 8:00 الی 17:00 می باشد.

برای گرفتن پاسپورت موارد زیر را به همراه خود داشته باشید:

 • اصل رسید ارائه درخواست که توسط کارکنان وی اف اس به شما داده شده است.
 • اصل کارت شناسایی

لطفا توجه داشته باشید:

درصورتی که میخواهید پاسپورت توسط وکیل، نماینده و یا آژانس دریافت شود, ارائه وکالت نامه با درج مشخصات کامل وکیل به همراه کپی کارت شناسایی فردی که گذرنامه را دریافت میکند الزامی است.

در صورتی که درخواست پستی داده اید و پاسپورت خود را خارج از مرکز درخواست ویزا دریافت می کنید، موارد زیر را به همراه داشته باشید:

 • اصل رسید پرداخت
 • مدارک شناسایی هویت شما

زمان بررسی

همه ی درخواست به سفارت مجارستان ارسال می شود.

روند بررسی درخواست ویزا به شرط تکمیل بودن پرونده حداقل 21 روز  کاری  طول می کشد. لطفا توجه داشته باشید: در موارد خاص این روند ممکن است زمان بیشتری ببرد.


مدارک ویزا مجارستان

مدارک ویزای توریستی مجارستان

 1. فرم امضاء شده درخواست ویزا
 2. 2 عدد عکس 3.5 در 4.5
 3. پاسپورت با حداقل 3 ماه اعتبار از تاریخ خروج از حوزه شنگن
 4. تاییده هتل محل اقامت
 5. مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال بر روی سربرگ شرکت با کلیه اطلاعات شرکت به همراه سمت, حقوق, تاریخ استخدام, اجازه مرخصی, هدف سفر, فیش حقوقی 3 ماهه گذشته و سابقه تایید شده بیمه تامین اجتماعی

صاحبان شرکت باید معرفی نامه از شرکت خود به همراه روزنامه رسمی و آگهی ثبتی یا جواز کسب ارائه دهند.

7 . پرینت سه ماهه حساب بانکی به همراه تمکن مالی

8.     رزرو بلیط رفت و برگشت

9.    بیمه مسافرتی با پوشش حداقل 30.000 هزار یورو

10.  شناسنامه

11.  سند ملکی

12.   رزومه کاری متقاضی cv

13.  کپی از پاسپورت قدیمی و ویزاهای گذشته

مدارک ویزای تجاری مجارستان

 1. فرم امضاء شده درخواست ویزا
 2. 2 عدد عکس 3.5 در 4.5
 3. پاسپورت با حداقل 3 ماه اعتبار از تاریخ خروج از حوزه شنگن
 4. دعوت نامه از شرکت مجارستانی که هدف سفر و روابط تجاری و همچنین مشخصات فرد دعوت شده ذکر شده باشد و مدیر شرکت می بایست دعوت نامه را مهر و امضاء کند.
 5. تاییده هتل محل اقامت
 6. مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال بر روی سربرگ شرکت با کلیه اطلاعات شرکت به همراه سمت, حقوق, تاریخ استخدام, اجازه مرخصی, هدف سفر, فیش حقوقی 3 ماهه گذشته و سابقه تایید شده بیمه تامین اجتماعی

صاحبان شرکت باید معرفی نامه از شرکت خود به همراه روزنامه رسمی و آگهی ثبتی یا جواز کسب ارائه دهند.

7   پرینت سه ماهه حساب به همراه تمکن مالی

8.     رزرو بلیط رفت و برگشت

9.    بیمه مسافرتی با پوشش حداقل 30.000 هزار یورو

10.  شناسنامه

11.  سند ملکی

12.   رزومه کاری متقاضی cv

13.  کپی از پاسپورت قدیمی و ویزاهای گذشته

دانلود چک لیست توریستی مجارستان

دانلود چک لیست تجاری مجارستان


هزینه ویزا مجارستان

هزینه های ویزا

توضیحات مبلغ نوع هزینه
به ازای هر متقاضی 80 یورو هزینه ویزا
به ازای هر متقاضی 45یورو کودکان بین 6 تا 12 سال
به ازای هر متقاضی 35یورو روسیه، آلبانی، اوکراین، مولداوی، صربستان، مونته نگرو، مقدونیه (جمهوری یوگوسلاوی سابق)، شهروندان بوسنی و هرزگوین برای اقامت کوتاه مدت
به ازای هر متقاضی 26 یورو هزینه خدمات

نکته:

هزینه خدمات در وی اف اس به ازای هر فردی 26 یورو است  که به صورت نقدی دریافت می شود.

همه ی هزینه ها غیر‌قابل بازگشت هستد.

کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.