اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

کشور لیختن اشتاین

آشنایی با کشور لیختن اشتاین

لیختن اشتاین یک کشور کوچک با جمعیتی حدود ۳۷,۶۲۳ نفر است که در سواحل راین در اروپای مرکزی بین سوئیس و اتریش قرار گرفته است و پایتخت آن شهر وادوز است. مردم  لیختن اشتاین به زبان آلمانی با یکدیگر صحبت می کنند و پول رسمی آن ها فرانک سوئیس است اما یورو نیز در این کشور پذیرفته شده است. کشور لیختن اشتاین کشور کوچکی است و به همین دلیل همه همدیگر را در این کشور می شناسند. جالب است بدانید سیستم اداره این کشور به شکل پادشاهی و پارلمانی است.

با وجود کوچکی مساحت کشور لیختن اشتاین ، اما این کشور به شدت تحت تاثیر فرهنگ های آلمانی، اتریشی و سوئیسی قرار گرفته است.بیشتر مردم لیختن اشتاین دارای دین مسیحی هستند و فقط ۱۳ درصد از آن ها پیروان ادیان دیگر محسوب می شوند.


انواع ویزا لیختن اشتاین

ویزا توریستی

ویزا تجاری

ویزا کاری

ویزا تحصیلی

ویزا اعضای خانواده و دوستان


وقت سفارت لیختن اشتاین

سفارت لیختن اشتاین

کشور لیختن اشتاین در ایران سفارتخانه ندارد و شما برای درخواست ویزای این کشور باید به کنسولگری آلمان درخواست خود را ارائه کنید. حدودا ۹۰ تا ۱۲۰ روز پس از ارسال درخواست، می‌توانید در کنسولگری سفارت آلمان حضور داشته باشید.

وقت سفارت لیختن اشتاین

با توجه به اینکه کشور لیختن اشتاین در ایران سفارتخانه ندارد، شما باید درخواست ویزای لیختن اشتاین خود را به کنسولگری آلمان در ایران ارائه کنید. توجه داشته باشید که وقت سفارت لیختن اشتاین خود را باید به کنسولگری آلمان ارائه کنید و نه ویزامتریک. حدودا بین ۹۰ تا ۱۲۰ روز پس از ارائه درخواست وقت سفارت لیختن اشتاین، شما می‌توانید در کنسولگری آلمان حضور داشته باشید. برای حضور در سفارت آلمان ابتدا باید از طریق سایت این سفارت اقدام به گرفتن وقت سفارت کنید. برای حضور در سفارت آلمان باید به آدرس تهران، خیابان فردوسی، نبش کوچه برلن، پلاک ۳۲۴ مراجعه نمائید.

شرایط اخذ ویزای لیختن اشتاین

در حال حاضر، کشور لیختن اشتاین با شرایط سختی به متقاضیان ایرانی ویزا اعطا می‌کند. در صورتی که هر یک از شرایط اخذ ویزای لیختن اشتاین را ندارید، به هیچ عنوان برای اخذ ویزای این کشور اقدام نکنید. شرایط اخذ ویزای لیختن اشتاین به شرح زیر می‌باشد:

۱. ارائه دعوت‌نامه: دعوتنامه ویزای لیختن اشتاین، می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت ارائه شود. ارائه دعوت نامه مهم ترین شرط اخذ ویزای لیختن اشتاین است و در صورتی که دعوت‌نامه نداشته باشید، بدون شک ریجکت می‌شوید.

۲. تمکن مالی: تمکن مالی مورد نیاز ویزای لیختن اشتاین، برای هر نفر حدودا بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان می‌باشد. تمکن مالی ویزای لیختن اشتاین باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۳. گردش حساب: منظور از گردش حساب برای ویزای لیختن اشتاین، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنشات حساب شما بیشتر باشد، شانس بالاتری برای اخذ ویزا خواهید داشت.


پیگیری ویزا لیختن اشتاین

مدت زمان جواب دهی به درخواست ویزای لیختن اشتاین

حدودا ۲۱ روز کاری بعد از ارائه درخواست ویزای لیختن اشتاین، جواب آن برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزای لیختن اشتاین، شخص متقاضی باید به همراه مدارک شناسایی و رسید دریافتی به کنسولگری سفارت آلمان مراجعه کند.


مدارک ویزا لیختن اشتاین

مدارک مورد نیاز ویزای لیختن اشتاین

مدارک لازم برای ویزای لیختن اشتاین باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک ویزای لیختن اشتاین نیست.

مدارک ویزای لیختن اشتاین

فرم درخواست ویزای لیختن اشتاین

برگه تعیین وقت سفارت لیختن اشتاین

اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو

واچر هتل

رزرو بلیط رفت وبرگشت هواپیما

گردش حساب و تمکن مالی

ارائه دعوتنامه

ارائه برنامه سفری


هزینه ویزای لیختن اشتاین


هزینه های ویزا

مبلغ ویزا مبلغ به یور
جهانگردان80
کسب و کار80
ویزا بازدید کننده80
کودکان بین 6 تا 12 سال40
کودکان زیر 6 سالبدون پرداخت
  • هزینه ویزا به یورو و بر حسب نرخ روز محاسبه می شود.
  • علاوه بر هزینه ویزا، مبلغ 26.50  یورو به ازای هر متقاضی بابت خدمات دریافت میشود.
  • همه ی هزینه ها غیر‌قابل بازگشت هستند.کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.