اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

اسپانیا

این کشور در جنوب غربی اروپا و شبه جزیره ایبریا واقع شده است. پرتغال تنها کشور همسایه اسپانیا در این شبه جزیره است. کوه های پیرنه در شمال شرقی اسپانیا مرز طبیعی این کشور با فرانسه و سایر کشورهای اروپایی است؛ همین امر باعث شده که اسپانیا از بسیاری از حوادث و وقایع قاره اروپا دور بماند.

پایتخت این کشور مادرید است. هم اکنون زبان رسمی تمام کشورهای قاره آمریکا بجز کانادا، ایالات متحده و برزیل، اسپانیایی است. اکثر مردم اسپانیا به زبان اسپانیایی کاستیلین صحبت می کنند؛ به جز آن، زبان کاتالانی در شمال شرقی، زبان گالیسین در شمال غربی و زبان باسک در شمالی، رایج است. مساحت اسپانیا ۵۰۴/۰۳۰/۰۰۰ کیلومتر مربع است. این کشور، از نظر وسعت، پنجاه و یکمین کشور جهان، بعد از فرانسه، دومین کشور اروپای غربی و مساحت آن، تقریبا یک سوم مساحت ایران است.

کشور اسپانیا کشوری سلطنتی و پادشاهی است. نظام سیاسی آن دموکراتیک و پارلمانی است و پادشاه کنونی آن خوان کارلوس می باشد.

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه برخی از اقلام مصرفی در اسپانیا

اقلام/ آیتم هاهزینه بر حسب یورو
1 کیلوگرم برنج سفید0.95
1 لیتر شیر0.76
یک قرص نان سفید ۵۰۰ گرمی0.96
12 عدد تخم مرغ1.62
1 کیلوگرم سینه مرغ بدون استخوان5.90
1 کیلوگرم سیب1.63
1 کیلوگرم سیب زمینی1.51
1 کیلوگرم پیاز1.04
یک بطری آب ۱٫۵ لیتری0.55
1 لیتر بنزین1.30
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)1.40
برق، گاز، آب، .. ماهیانه114.00

هزینه مسکن در اسپانیا

  • خانه بزرگ: 1000 یورو در ماه
  • خانه شهری: 780 یورو در ماه
  • آپارتمان: 1700 یورو
  • ویلا: 1360 یورو

سایت های اجاره مسکن در اسپانیا

OneFineStay

Interhome

Airbnb

TripAdvisor

Homestay.com

کار در کشور اسپانیا

شرایط کار و نرخ بیکاری در اسپانیا

در سال های گذشته اقتصاد کشور اسپانیا شرایط خوبی را تجربه نکرد و یک بحران اقتصادی و شغلی این کشور را در برگرفت و با سیل عظیمی از بیکاری مواجه شد. بسیاری از کمپانی ها و شرکت های مهم در این کشور از بازار تولید و چرخه اقتصادی و تولید خارج شدند و تعدیل نیروی بسیار زیادی انجام گرفت؛ بسیاری از افراد شغل خود را از دست داده و بیکار شدند و عملا بحران بیکاری در این کشور مخصوصا در سال ۲۰۱۳ اوج گرفت و به بالاترین حد خود یعنی بیش از ۲۵ درصد رسید. این روند اقتصادی که داشت به حالت افسار گسیخته در می آمد، در ادامه با اصلاحاتی که در ساختار اقتصاد و تصمیمات مدیریتی این کشور اتخاذ شد مهار شد و شرایط بیکاری به درصد پایین تری رسید اما هنوز به حد منطقی و مناسبی نرسیده است.

میزان حقوق در اسپانیا

شخصی که در اسپانیا مشغول به کار است به طور معمول در حدود 5000€ (یورو) در ماه درآمد دارد. پایین ترین دستمرد کار در اسپانیا 900€ (یورو) و بیشترین میزان دستمزد کار در اسپانیا 21000€ (یورو) در ماه می باشد. این میانگین حقوق ماهیانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا می باشد. حقوق و دستمزد شغل های مختلف در اسپانیا مانند همه جای دنیا بسیار متفاوت است. بر اساس آمار اعلام شده 25% از افراد شاغل در اسپانیا کم تر از 2,700€ (یورو) در ماه حقوق می گیرند و 75% از آنان نیز کمتر از 13000€ (یورو) در ماه دستمزد می گیرند. میزان تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق است. طبیعتا هرچه میزان تجربه بیشتر شود، دستمزد بیشتر می شود.

لیست مشاغل مورد نیاز اسپانیا ۲۰۲۰

مهندسی فناوری اطلاعات
مهندسی الکترونیک
مهندسی صنایع
مهندسی نیروی دریایی
مدیریت MBA
مدیریت گردشگری
مدیریت پروژه
مدیریت فروش
مدیریت منابع انسانی
مدیریت ساخت و ساز
مهندس مکانیک
مهندس برق
مهندس کشتی
مهندس عمران
مهندس معماری
خلبان
آتش نشان
پزشک

سایت های کاریابی در اسپانیا

 لیست سایتهای معتبرکاریابی در اسپانیا
www.iagora.com/?lang=en
http://www.eurograduate.com
www.primerempleo.com
www.thinkspain.com/jobs-spain
www.expatica.com/new/es/jobs
www.jobs.theguardian.com/jobs/spain

پردرآمدترین مشاغل در اسپانیا

قطعاً دانستن شغل های پر درامد در اسپانیا می تواند به شما کمک شایانی نماید. رشته های حسابداری و همینطور رشته IT در اسپانیا از نظر فراوانی شغل گزینه های خوبی هستند.

در این کشور در بخش آموزش( دبیری برای رشته های دانشگاهی و همینطور درس زبان اسپانیایی) همیشه کمبود نیرو وجود دارد و این گزینه می تواند برای افرادی که قصد دارند به سرعت جذب کار شوند مناسب است و از نظر درآمدزایی نیز بسیار عالی است.

رشته های مکانیک و مهندسی صنعت نیز در اسپانیا اغلب نیاز به نیرو دارند، این موضوع شامل حال رشته های محاسبات و همینطور روابط های تجاری می شود.

از طرفی به جرأت می توان گفت که رشته های گردشگری در اسپانیا وضعیت درآمدزایی خوبی دارند و این موضوع نشان می دهد که شما می توانید در جذب توریست در این کشور نیز درآمد خوبی داشته باشید.

بهترین دانشگاه های اسپانیا

دانشگاه های اسپانیا دارای رنکینگ بسیار بالایی می باشد چرا که دارای امکانات و تجهیزات آموزشی بسیاری است و رتبه های دانشگاه های اسپانیا در تمامی رشته ها زیر ۴۰۰ است.

دانشگاه بارسلونا رتبه 159 جهانی

دانشگاه مستقل مادرید رتبه 187 جهانی

دانشگاه مستقل بارسلونا رتبه 195 جهانی

دانشگاه کمپلوتنسه مادرید رتبه 233 جهانی

دانشگاه ناوارا رتبه ۲۷۰ جهانی

دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا

دانشگاه چارلز سوم مادرید

دانشگاه فابرا پومپئو

دانشگاه پلی تکنیک والنسیا

دانشگاه ساراگوسا

تحصیل در کشور اسپانیا

یکی از لزومات تحصیل در اسپانیا داشتن دیپلم ۱۲ ساله تحصیل است و خوشبختانه به مدرک زبان نیاز ندارد و به طور کلی در اسپانیا دو نوع دانشگاه وجود دارد .دانشگاههای خصوصی و دولتی ،که دانشگاههای دولتی رایگان هستند و اغلب به زبان اسپانیای تدریس میشود  و در دانشگاههای خصوصی به زبان انگلیسی تدریس میشود.

لازم به ذکر است تحصیل در مقطع لیسانس به زبان اسپانیایی میباشد و باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله را داشته باشید  و دانایی زبان اسپانیای بهتر  در ایران کسب کنید چون دانشگاههای اسپانیا کورس زبان را به سختی برگزار میکند و درضمن سفارت برای کورس زبان به سختی ویزا میدهد پس بهتر است متقاضی کورس زبان را در ایران گذرانده و بعدا وارد دانشگاه شوند و این دوره ۴ ساله را سپری کنندو همچنین دوره کارشناسی ارشد در اغلب رشته ها به زبان انگلیسی هست و ۲ ساله میباشد و میتوانید بعد از سپری کردن این مقطع برای پذیرش بورسیه در مقطع دکتری اقدام کرد.

هزینه تحصیل در مقاطع ارشد در دانشگاههای اسپانیا حدودا ۳۶۰۰۰تا ۶۰۰۰ یورو میباشد و در مقطع دکتری هزینه ها خیلی کمتر میباشد و تقریبا رایگان محسوب میشود سالی ۷۰۰ یورو تقریبا میباشد و زبان تحصیل انگلیسی میباشد و بین ۳ تا ۵ سال طول میکشد به صورت تحقیقی است و اگر فرد در طول تحصیل به مدت ۲۷ ماه در اسپانیا حضور داشته باشد و دو مقاله علمی ثبت شده داشته باشد مدرکش مورد تایید وزارت علوم قرار میگیرد.

نحوه اخذ پاسپورت اسپانیا

متقاضیان میتوانند از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و روش های دیگر به این کشور بیایند و اقامت و پاسپورت اسپانیا را کسب کنند، با داشتن پاسپورت کشور اسپانیا میتوانید به ۱۶۰ کشور دنیا بدون دریافت ویزا سفر کنید و همچنین میتوانید از کار و تحصیل در این کشور برخوردار شوید.

پاسپورت اسپانیا از طریق کار

اگر شما موقعیت شغلی مناسبی را در این کشور پیدا کنید و بتوانید مشغول به کار شوید، پس از پنج سال شما می توانید اقامت دائم اسپانیا را کسب کنید و از سال ششم برای تابعیت و اخذ پاسپورت اسپانیا درخواست دهید.

پاسپورت اسپانیا از طریق تحصیل

یکی از پرطرفدارترین روش ها جهت مهاجرت به کشورهای خارجی، از طریق تحصیل می باشد. شما با تحصیل در اسپانیا و یافتن کار پس از تحصیل، قادر خواهید بود پاسپورت اسپانیا را به دست آورید. همچنین شما با تحصیل در بهترین مدارس و دانشگاه های دنیا، مدرک معتبر دریافت نمایید و آینده شغلی خود را تضمین کنید.

پاسپورت اسپانیا از طریق تمکن مالی

دریافت اقامت و پاسپورت اسپانیا از طریق تمکن مالی به این صورت است که شما با نشان دادن دارایی هایتان، می توانید اقامت و در نهایت پاسپورت این کشور را به دست آورید. برای تحقق این امر نیاز است که شما مبلغی را در حساب خود به عنوان تمکن مالی نشان دهید و همچنین ماهیانه درآمد خود را به دولت اسپانیا اثبات نمایید. به دلیل داشتن تمکن مالی و دارایی هایتان، به شما ابتدا یک اقامت یک ساله و پس از آن دو بار دیگر، تا دو سال تمدید می کنند که شخص پس از پنج سال می تواند اقامت دائم کشور را کسب کند و از سال ششم درخواست پاسپورت اسپانیا را بدهد. شما با این نوع اقامت حق تحصیل خواهید داشت و همچنین فرزندان شما از تحصیلات رایگان برخوردار خواهند بود.

پاسپورت اسپانیا از طریق خرید ملک

خرید ملک در اسپانیا از جمله روش هایی است که منجر به دریافت اقامت و پاسپورت این کشور خواهد شد. توجه داشته باشید که شما با خرید ملک در تمامی کشورها قادر نخواهید بود که اقامت آن کشور را به دست آورید ولی با خرید ملک در اسپانیا به اقامت دائم و پاسپورت اسپانیا خواهید رسید. خرید ملک در اسپانیا در صورتی منجر به اقامت خواهد شد که مبلغ ملک شما از ۱۰۰ تا ۴۹۹ هزار یورو قیمت داشته باشد. در ابتدا به شما یک اقامت یک ساله و پس از آن دو سال دیگر دوساله تمدید می کنند که پس از پنج سال شخص می تواند اقامت دائم اسپانیا را دریافت نماید و پس از آن برای دریافت پاسپورت درخواست دهد.

پاسپورت اسپانیا از طریق Golden Visa

این نوع اقامت، تنها نوع اقامتی است در اسپانیا که اقامت پنج ساله به شما داده خواهد شد. اقامت Golden Visa به این صورت است که شما می توانید خانه، آپارتمان، ویلا، مغازه و یا هر ملکی که ارزش آن بالای ۵۰۰٫۰۰۰ یورو می باشد را خریداری نمایید. در صورت خرید بالای این مبلغ، این نوع اقامت پنج ساله به شما داده خواهد شد و از سال ششم می توانید درخواست پاسپورت اسپانیا را بدهید. در این نوع اقامت شخص اجازه کار و تحصیل دارد و همچنین می تواند ورود و خروج به کشور اسپانیا داشته باشد. این اقامت هیچ گونه محدودیت سنی نداشته و همچنین شرط حضور ندارد.

پاسپورت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اسپانیا، منجر به دریافت اقامت و پاسپورت این کشور تحت شرایطی خواهد شد. این ثبت شرکت می تواند در هر زمینه ای باشد ولی باید توجه نمایید که لازمه آن این است که بتوانید اشتغال زایی کنید و حداقل یک نفر اسپانیایی را استخدام نمایید. دریافت پاسپورت اسپانیا از طریق ثبت شرکت پیچیدگی هایی دارد که نیاز است با تمام جزئیات و نکات حقوقی آن قبل از هرگونه اقدامی، آشنایی پیدا کنید و در مورد آن اطلاعات کسب نمایید.

پاسپورت اسپانیا از طریق ازدواج

شرایط دریافت اقامت و پاسپورت این است که در ابتدا باید بتوانید ثابت کنید که ازدواج شما صوری نمی باشد و قصد شما از ازدواج با تبعه خارجی، دریافت اقامت و تابعیت نیست. در ایران، اگر زن ایرانی با مرد اسپانیایی ازدواج کند، به مرد تابعیت ایرانی داده نخواهد شد ولی اگر مرد ایرانی با زن اسپانیایی ازدواج کند، زن تابعیت ایران را نیز کسب خواهد کرد.

پاسپورت اسپانیا از طریق تولد

اگر نوزادی در کشور اسپانیا به دنیا بیاید، در صورتی تابعیت و پاسپورت اسپانیا را دریافت خواهد کرد که والدین و یا یکی از پدر یا مادرش، اسپانیایی باشد. پس فرزند شما به خاطر تولد در خاک کشور اسپانیا، تابعیت اسپانیا را به دست نخواهد آورد و تولد فرزند برای والدین غیر اسپانیایی، هیچ حقی برای دریافت اقامت و تابعیت شان ایجاد نمی کند.

کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.