اینستگرام تاریانا پرواز @tplvisa شماره تماس واتساپ تلگرام @tarianaparvaz آدرس تاریانا پرواز tarianaparvaz

انواع ویزا سوئد


  • ملاقات با خانواده و دوستان
  • تجاری
  • مقام‌های رسمی
  • رویدادهای فرهنگی و ورزشی
  • توریستی
  • ورزشی
  • ازدواج
  • تحصیل

ویزای توریستی

برای کسانی که قصد سفر تفریحی به سوئد دارند، لازم است تا اقدام به دریافت ویزای شنگن کوتاه مدت تحت عنوان ویزای توریستی بنمایند. این نوع از ویزا به شما اجازه می دهد حداکثر ۳ ماه در کشور مقصد بمانید. شما به هیچ وجه اجازه ماندن حتی یک روز بیشتر از این ۹۰ روز را نخواهید داشت در صورت تخطی با مجازات های سنگینی روبرو خواهید شد.

ویزای تحصیلی

یکی از مجبوب ترین مراکز تحصیلی در سال های اخیر در بین دانشجویان کشور سوئد شناخته شده است، این کشور با دارا بودن سطح علمی بالا و دانشگاه های با کیفیت توانسته رتبه ی خوبی در این زمینه کسب کند. از همین رو دانشجویان زیادی برای تحصیل در این کشور درخواست ویزای دانشجویی میدهند.

 ویزای ازدواج

همچنین ویزای دیگری تحت عنوان ویزای ازدواج شناخته می شود که این ویزا اجازه می دهد همسر یک شهروند سوئدی به این کشور مهاجرت کند.

ویزای ترانزیت

این نوع ویزا به شما امکان می دهد تا از طریق کشور سوئد ( البته بدون اقامت در سوئد و خارج شدن از منطقه حمل و نقل فرودگاهی ) به کشور دیگری در منطقه شینگن سفر کنید.  این نوع ویزا بسیار رایج نیست چون اتباع اروپایی به چنین ویزایی نیاز ندارند و برای آنها صادر نمیشود، و فقط برای اتباع کشورهای غیر شینگن اجباری است.

 ویزای شهروندی

قوانین سختگیرانه ای وجود دارد که شخصی بتواند شهروند کشور سوئد شود . به طور کلی، متقاضیانی که واجد شرایط هستند درخواست شهروندی شان را اعلام میکنند و پس از یک دوره ی طولانی زندگی کردن در سوئد، جزء شهروندان این کشور محسوب میشوند و برای همیشه اقامت آنجا را میگیرند.

ویزای کار

سوئد نه تنها برای تحصیل و گردشگری کشور جذاب و خوبی به شمار می رود، بلکه برای کار هم جز انتخاب های اول جوانان جویای کار در سراسر دنیا به شما می رود. در صورتی که شما تمایل به کار در این کشور دارید پیشنهاد می کنیم به منظور دریافت این ویزا به سفارت سوئد درخواست نمایید؛ ویزای کار، به شما اجازه میدهد تا به طور قانونی در کشور سوئد تجارت داشته باشید.کلیه حقوق برای آژانس مسافرتی تاریانا پرواز محفوظ است.